Kilpailu 9.3.2013 D agilityrata, paikka LIETO, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 12:02, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 10, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 56,30 3,04 -0,70 5 5  
2 216 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Sari Myllyviita AN 56,83 3,01 -0,17 15 15  
3 206 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU 81,68 2,09 24,68 10 34,68  
  207 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU         HYL  
  208 espves Viva Abigarrado Viva Del Tango Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  209 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT         HYL  
  211 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  212 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  219 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  220 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  214 belpam Kengu Adofau Wallaby Panu Erola BAT         POIS  
  217 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wiat Henna Lintunen BAT         POIS  
  218 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         POIS  

Mini 1, kello 12:31, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 7, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki Kirsi Lönnqvist YLÖKK 43,46 3,93 -13,54 0 -13,54 SERT
2 6 mittel Niitti Damirazin Dynamiitti Marika Ahtaanluoma TASSU 57,78 2,96 0,78 0 0,78  
  3 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  7 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU         HYL  
  9 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT         HYL  
  15 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  16 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  13 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         POIS  

Medi 1, kello 12:56, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 11, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH 43,60 3,92 -13,40 0 -13,40 LUVA
2 108 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 47,60 3,59 -9,40 0 -9,40 LUVA
3 110 shelam Jiri Kaunissaaren Saku Essi Maria Hakala TSAU 53,89 3,17 -3,11 0 -3,11 LUVA
4 106 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT 42,99 3,98 -14,01 5 5  
  101 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari ATT         HYL  
  104 schape Konsta Puuparran Moritz Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  105 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  107 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  109 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  113 mittel Nuuka Black Caesar's Crazy Casanova Marika Ahtaanluoma TASSU         HYL  
  114 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 15:26, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 14, ihanneaika 48 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 513 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU 32,71   -15,29 0 -15,29 LUVA
2 514 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 51,78   3,78 5 8,78  
3 510 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 43,32   -4,68 15 15  
  213 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  500 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  501 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  502 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  503 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  505 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         HYL  
  507 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  508 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  509 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  515 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  516 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  

Mini 2, kello 15:42, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 5, ihanneaika 48 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 40,92   -7,08 0 -7,08 LUVA
2 301 käävil Eelin Eelin Juulia Laulumaa TSAU 47,08   -0,92 0 -0,92  
3 4 pebagv Nappi Newzonen Beata Stella Minna Tuominen TSAU 52,52   4,52 0 4,52  
  300 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  302 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  

Medi 2, kello 15:48, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 5, ihanneaika 48 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 404 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA 35,56   -12,44 0 -12,44 SERT
2 400 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 50,88   2,88 5 7,88  
  103 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  402 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  403 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT         HYL  
  406 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         POIS