Kilpailu 9.3.2013 C hyppyrata, paikka LIETO, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:52, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 33,65 4,55 -14,35 0 -14,35 LUVA
2 11 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 34,55 4,43 -13,45 0 -13,45 SERT
3 13 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU 38,48 3,98 -9,52 0 -9,52 LUVA
4 6 mittel Niitti Damirazin Dynamiitti Marika Ahtaanluoma TASSU 41,92 3,65 -6,08 0 -6,08 LUVA
  2 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  5 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  7 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU         HYL  
  16 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  

Medi 1, kello 12:16, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 schape Konsta Puuparran Moritz Janne Marjanen MYNSK 35,30 4,33 -12,70 0 -12,70 LUVA
2 100 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 38,71 3,95 -9,29 0 -9,29 LUVA
3 109 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 30,74 4,98 -17,26 5 5  
4 111 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH 35,26 4,34 -12,74 10 10  
5 106 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT 37,89 4,04 -10,11 10 10  
6 112 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU 38,14 4,01 -9,86 10 10  
7 102 shelam Onni Amarantes Valentino Monika Lindström ATT 50,21 3,05 2,21 10 12,21  
  105 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  107 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  108 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  114 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  

Maksi 1, kello 12:46, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU 30,80 4,97 -17,20 0 -17,20 LUVA
2 202 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU 31,83 4,81 -16,17 0 -16,17 LUVA
3 208 espves Viva Abigarrado Viva Del Tango Marjo Saarinen HI-HA 33,26 4,60 -14,74 5 5  
4 212 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 33,45 4,57 -14,55 5 5  
5 215 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU 36,68 4,17 -11,32 5 5  
6 219 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU 43,28 3,54 -4,72 5 5  
7 206 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU 53,07 2,88 5,07 0 5,07  
8 216 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Sari Myllyviita AN 42,08 3,64 -5,92 10 10  
  203 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  205 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  210 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         HYL  
  201 espves Justiina Bonachon Justina Niina Laine TSAU         POIS  
  214 belpam Kengu Adofau Wallaby Panu Erola BAT         POIS  
  217 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wiat Henna Lintunen BAT         POIS  

Mini 2, kello 13:54, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 302 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 39,17 3,65 -3,83 5 5  
2 303 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 39,75 3,60 -3,25 10 10  
  300 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:07, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 43 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 400 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 40,38   -2,62 5 5  
2 401 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK 38,48   -4,52 10 10  
  103 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  402 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  404 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA         HYL  
  405 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  

Maksi 2, kello 14:32, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 13, ihanneaika 43 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 500 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA 29,93   -13,07 0 -13,07 LUVA
2 502 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 36,33   -6,67 15 15  
3 512 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 48,47   5,47 10 15,47  
4 515 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 29,03   -13,97 20 20  
  213 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  501 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  503 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  505 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         HYL  
  507 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  508 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  510 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  514 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  516 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  504 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  
  517 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU         POIS