Kilpailu 9.3.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 34,72 4,55 -17,28 0 -17,28 SERT
2 215 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU 41,52 3,81 -10,48 0 -10,48 LUVA
3 202 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU 44,65 3,54 -7,35 5 5  
  203 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  204 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  205 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  207 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU         HYL  
  208 espves Viva Abigarrado Viva Del Tango Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  209 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT         HYL  
  210 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         HYL  
  211 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  216 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Sari Myllyviita AN         HYL  
  219 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  220 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  221 auspai Rondo Landzett Corleone Camilla Saarinen ATT         HYL  
  214 belpam Kengu Adofau Wallaby Panu Erola BAT         POIS  
  217 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wiat Henna Lintunen BAT         POIS  
  218 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         POIS  

Mini 1, kello 10:45, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 38,26 4,13 -13,74 0 -13,74 LUVA
2 7 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU 46,98 3,36 -5,02 0 -5,02 LUVA
3 11 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 47,87 3,30 -4,13 5 5  
  1 norwte Niki Truestar Anise Harrison Milla Karvinen ATT         HYL  
  2 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  3 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  5 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  8 jackru Bella Jack´s Hood Like Adorable Jenna Kulmala TSAU         HYL  
  9 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT         HYL  
  12 schipp kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  13 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         HYL  
  14 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki Kirsi Lönnqvist YLÖKK         HYL  
  17 norwte Bläki Bläki Milla Karvinen ATT         HYL  

Medi 1, kello 11:11, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 36,63 4,31 -15,37 0 -15,37 SERT
2 101 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari ATT 48,81 3,24 -3,19 0 -3,19 LUVA
3 102 shelam Onni Amarantes Valentino Monika Lindström ATT 51,42 3,07 -0,58 0 -0,58 LUVA
4 112 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU 44,77 3,53 -7,23 5 5  
5 110 shelam Jiri Kaunissaaren Saku Essi Maria Hakala TSAU 49,72 3,18 -2,28 5 5  
6 109 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 42,50 3,72 -9,50 10 10  
  100 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  105 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  106 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT         HYL  
  107 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  108 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  111 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  114 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:46, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 13, ihanneaika 55 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 515 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 39,13   -15,87 5 5  
2 516 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT 39,22   -15,78 5 5  
3 509 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 41,03   -13,97 5 5  
4 500 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA 48,79   -6,21 5 5  
5 511 pitcol Chilla Say Wuf Star Neptune Kirsi Kemppainen ATT 52,74   -2,26 5 5  
6 514 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 59,53   4,53 5 9,53  
7 501 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 41,95   -13,05 15 15  
8 505 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU 63,30   8,30 10 18,30  
  502 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  503 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  507 lyhcol Figo Sharleis Virus Victor Anna Saarinen RÄ-KÄ         HYL  
  508 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  510 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  504 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  
  513 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         POIS  

Mini 2, kello 14:18, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 6, ihanneaika 55 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 303 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 44,40   -10,60 0 -10,60 LUVA
2 4 pebagv Nappi Newzonen Beata Stella Minna Tuominen TSAU 58,78   3,78 0 3,78  
3 300 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU 45,40   -9,60 5 5  
4 304 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT 51,00   -4,00 10 10  
5 302 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 61,31   6,31 5 11,31  
  301 käävil Eelin Eelin Juulia Laulumaa TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:34, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 6, ihanneaika 55 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 schape Ronja Puuparran Lyyli Janne Marjanen MYNSK 45,45   -9,55 0 -9,55 LUVA
2 400 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 47,23   -7,77 0 -7,77 LUVA
3 405 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 54,70   -0,30 0 -0,30  
  402 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  403 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT         HYL  
  404 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA         HYL  
  406 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         POIS