Kilpailu 9.3.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 mittel Niitti Damirazin Dynamiitti Marika Ahtaanluoma TASSU 43,47 3,38 -5,53 0 -5,53 LUVA
2 8 jackru Bella Jack´s Hood Like Adorable Jenna Kulmala TSAU 51,34 2,86 2,34 0 2,34  
3 11 jackru Halla Let's Rock Illusions And Dreams Einari Pekkala TAMSK 42,50 3,46 -6,50 5 5  
4 14 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki Kirsi Lönnqvist YLÖKK 42,72 3,44 -6,28 10 10  
5 17 norwte Bläki Bläki Milla Karvinen ATT 44,79 3,28 -4,21 10 10  
6 10 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 61,41 2,39 12,41 0 12,41  
  1 norwte Niki Truestar Anise Harrison Milla Karvinen ATT         HYL  
  3 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  9 shelam Hiro Mei Dan Rönn Elina Jalonen ATT         HYL  
  12 schipp kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  13 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         HYL  
  15 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:33, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 34,60 4,25 -14,40 0 -14,40 LUVA
2 113 mittel Nuuka Black Caesar's Crazy Casanova Marika Ahtaanluoma TASSU 52,37 2,81 3,37 0 3,37  
3 110 shelam Jiri Kaunissaaren Saku Essi Maria Hakala TSAU 40,30 3,65 -8,70 5 5  
4 107 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 38,59 3,81 -10,41 20 20  
  106 espves Molla Nadador Elwing Lauri Himanka ATT         HYL  
  109 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  111 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  112 shelam Piiku Shet Up Priceles Legacy Riina Korkeakoski TSAU         HYL  
  114 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  

Maksi 1, kello 10:54, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU 35,97 4,09 -13,03 0 -13,03 LUVA
2 221 auspai Rondo Landzett Corleone Camilla Saarinen ATT 38,95 3,77 -10,05 0 -10,05 LUVA
3 219 auskel Ria Rio Satu Sirpiö TSAU 44,57 3,30 -4,43 0 -4,43 LUVA
4 215 x-rotu Ansa Ansa Mari Tampio TSAU 41,52 3,54 -7,48 20 20  
5 216 kulnou Neco Greenhill's Zefyros Sari Myllyviita AN 42,70 3,44 -6,30 20 20  
  202 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  203 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  210 walspa Rölli Benton Atlanta Braves Tiina Valtonen TSAU         HYL  
  211 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  212 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  220 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  200 borcol boa Bearpons Black Boa Anne Ristiniemi TSAU         POIS  
  201 espves Justiina Bonachon Justina Niina Laine TSAU         POIS  
  214 belpam Kengu Adofau Wallaby Panu Erola BAT         POIS  
  217 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wiat Henna Lintunen BAT         POIS  
  218 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         POIS  

Mini 2, kello 15:27, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 303 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 40,15 4,16 -11,85 0 -11,85 SERT
2 301 käävil Eelin Eelin Juulia Laulumaa TSAU 43,34 3,85 -8,66 0 -8,66  
3 302 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 49,67 3,36 -2,33 5 5  
4 304 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT 45,98 3,63 -6,02 10 10  

Medi 2, kello 15:27, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 52 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 404 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA 38,80   -13,20 0 -13,20 LUVA
2 405 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 47,59   -4,41 0 -4,41  
3 403 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT 48,29   -3,71 0 -3,71  
  402 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  406 stbter Elma Noble Ally Cafe Noir Neea Tiermas TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 15:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 14, ihanneaika 52 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 511 pitcol Chilla Say Wuf Star Neptune Kirsi Kemppainen ATT 44,23   -7,77 0 -7,77 SERT
2 508 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT 44,04   -7,96 10 10  
3 510 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 43,45   -8,55 15 15  
  213 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  500 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  501 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  502 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  503 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  509 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  512 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  513 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  514 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  515 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  516 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  517 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU         POIS