Kilpailu 9.4.2016 Avoin, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 13   Sunflower Toni Dawkins UK 28,68 -16,32 0 -16,32  
2 15 käävil Iina Erika Ventelä TSAU 32,22 -12,78 0 -12,78  
3 8 mittel Iisa Inkeri Vapalahti TASSU 36,00 -9,00 0 -9,00  
4 11 schipp Aappa Pia Rämö TSKK 39,77 -5,23 0 -5,23  
5 3 schipp Mila Pia Rämö TSKK 46,18 1,18 5 6,18  
6   kesvil Kiri Kaisa Saarinen ATT 32,28 -12,72 10 10  
7 14 kääpin Sakari Satu Sirpiö TSAU 44,49 -0,51 10 10  
  2 mittel Iisa Inkeri Vapalahti TASSU 37,90 -7,10 5 5 ULKOP
  1 cavspa Åsa Virpi Laaksonen         HYL  
  4 käävil Pulla Sanna Kunnasvirta TSAU       HYL  
  5 lägpys Pippa Siiri Toivonen TASSU       HYL  
  6 mittel Flow Johanna Tanskanen TSAU       HYL  
  7 cavspa Åsa Virpi Laaksonen         HYL ULKOP
  9 x-rotu Vinha Annina Ekman ATT       HYL  
  10 schipp Maisa Anne Lankiniemi KISA       HYL  
  12 käävil Rosso Jarmo Kumpulainen TSAU       HYL  
    kesvil Kiri Kaisa Saarinen ATT       HYL ULKOP
    schipp Maisa Anne Lankiniemi KISA       HYL ULKOP

Medi, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 espves Gimma Taru Ruohonen TSAU 31,29 -13,71 0 -13,71  
2 1 auskel Eka Tiina Selenius TSAU 31,87 -13,13 0 -13,13  
3 2 shelam Nasta Ella Matila KISA 39,78 -5,22 0 -5,22  
4 15 isllam Jomi Tanja Kääriäinen TSAU 41,66 -3,34 0 -3,34  
5 14 espves Lilla Roosa Virtanen ATT 34,46 -10,54 5 5  
6 5 shelam Lilli Inkeri Vapalahti TASSU 39,11 -5,89 5 5  
7 3 parson Aku Timo Latovehmas FPUKO 36,53 -8,47 10 10  
8 12 shelam Jade Sanna Hovila ATT 39,68 -5,32 10 10  
9   borcol Mig Janita Leinonen LAW 41,65 -3,35 10 10  
10 8 schape Pilke Sanni Ahanen KISA 54,00 9,00 5 14,00  
    espves Pippsa Taru Ruohonen TSAU 27,44 -17,56 5 5 ULKOP
  9 auskel Eka Tiina Selenius TSAU 30,49 -14,51 5 5 ULKOP
  6 shelam Loru Sanna Hovila ATT       HYL  
  7 x-rotu Skrållan Åsa Rancken TSAU       HYL  
  10 shelam Nasta Ella Matila KISA       HYL ULKOP
  11 parson Aku Timo Latovehmas FPUKO       HYL ULKOP
  13 shelam Niitti Katja Taskinen SWAT       HYL  
    kesvil Sändi Kaisa Saarinen ATT       HYL  
  16 auskel Zalama Marika Ruohonen TSAU       HYL  
  17 espves Pippsa Taru Ruohonen TSAU       HYL  
  18 shelam Noona Fanny Lindfors ATT       HYL  
  19 shelam Niitti Katja Taskinen SWAT       HYL ULKOP
    kesvil Sändi Kaisa Saarinen ATT       HYL ULKOP

Maksi, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 44, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Ouzo Tuulia Liuhto LAW 28,60 -16,40 0 -16,40  
2 9 auskel Kasku Mia Tikkanen ATT 29,70 -15,30 0 -15,30  
3 25 belpag Pauli Tanja Mahkonen TSAU 32,21 -12,79 0 -12,79  
4 1 borcol Super G Anne Andrle USA 32,40 -12,60 0 -12,60  
5 5 lyhcol Elmo Anne Linsuri TSAU 33,13 -11,87 0 -11,87  
6 8 mudi Jekku Eeva-Stiina Hatakka ATT 33,46 -11,54 0 -11,54  
7 38 borcol Takobel Nadja Zürrer (SUI) 29,00 -16,00 5 5  
8 41 borcol Nacha Alper Zurrer (SUI) 29,60 -15,40 5 5  
9 43 borcol Brandy Timo Liuhto LAW 32,96 -12,04 5 5  
10 19 borcol Puck Mary Champagne (USA) 37,40 -7,60 5 5  
11   borcol Beryl Laura Short (GBR) 30,35 -14,65 10 10  
12 2 borcol Ritva Tuomas Oksanen TSAU 30,70 -14,30 10 10  
13 31 auskel Ansa Mia Tikkanen ATT 31,71 -13,29 10 10  
14 18 labnou Pommac Katja Taskinen SWAT 38,54 -6,46 10 10  
15 4 labnou Qelmi Katja Taskinen SWAT 39,10 -5,90 10 10  
16 21 x-rotu Clessus Alper Zürrer (SUI) 49,42 4,42 10 14,42  
17 6 sakpai Karda Teija Paijola SWAT 46,50 1,50 15 16,50  
  12 borcol Super G Anne Andrle USA 31,10 -13,90 5 5 ULKOP
  13 borcol Ouzo Tuulia Liuhto LAW 35,02 -9,98 5 5 ULKOP
  26 mudi Jekku Eeva-Stiina Hatakka ATT 36,21 -8,79 5 5 ULKOP
  29 borcol Takobel Nadja Zürrer (SUI) 28,82 -16,18 10 10 ULKOP
  23 borcol Beryl Laura Short (GBR) 33,05 -11,95 10 10 ULKOP
  3 slapko Jere Petra Kahila KISA       HYL  
  7 auskel Hupi Tiina Jaakkola ATT       HYL  
  10 slapko Jere Petra Kahila KISA       HYL ULKOP
  11 borcol Roc Janita Leinonen LAW       HYL  
  14 auspai Who Laura Lehtismäki ATT       HYL  
  15 x-rotu Riiviö Marika Ruohonen TSAU       HYL  
  16 borcol Ace Nadja Zürrer (SUI)       HYL  
  17 borcol Pirkko Tuomas Oksanen TSAU       HYL  
  22 borcol Grappa Timo Liuhto LAW       HYL  
  24 borcol Finch Nic Jones (GBR)       HYL  
  27 lyhcol Elmo Anne Linsuri TSAU       HYL ULKOP
  28 borcol Toby Rose Savkov (USA)       HYL  
  30 borcol Dao Janita Leinonen LAW       HYL  
  32 borcol Olavi Tuomas Oksanen TSAU       HYL  
  33 borcol Kraken Lisa St Albin (USA)       HYL  
  34 borcol Puck Mary Champagne (USA)       HYL ULKOP
  35 borcol Punssi Tuulia Liuhto LAW       HYL  
  36 borcol Grappa Timo Liuhto LAW       HYL ULKOP
  37 labnou Pommac Katja Taskinen SWAT       HYL ULKOP
  39 borcol Fu Janita Leinonen LAW       HYL  
  40 borcol Kraken Lisa St Albin (USA)       HYL ULKOP
    borcol Finch Nic Jones (GBR)       HYL ULKOP