Pääsiäiskisat 2.4.2018, paikka RC Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Maksi 1] [D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 23, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 24,93 6,26 -27,07 0 -27,07 OIVA
2 90 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 30,83 5,06 -21,17 0 -21,17 OIVA
3 84 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 29,88 5,22 -22,12 5 5  
4 74 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA 41,73 3,74 -10,27 5 5  
5 83 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK 35,76 4,36 -16,24 10 10  
6 78 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH 49,08 3,18 -2,92 10 10  
7 75 borcol KAAPO OAKMEADOW LORD OF THE NORTH Tania Mahkonen TSAU 42,64 3,66 -9,36 15 15  
8 89 belpag Yxi JE M'APPELLE YXI Pia Rämö TSAU 51,49 3,03 -0,51 15 15  
  71 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  73 x-rotu Dexter DEXTER Liisu Ruotsalainen ATC         HYL  
  77 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  79 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  80 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  81 sakpai Karri Musanterin Carmen Jonna Saarni KISA         HYL  
  82 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  85 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  86 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF         HYL  
  87 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  88 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS         HYL  
  91 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  92 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU         HYL  
  93 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         HYL  
  94 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  70 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa TSAU         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 2, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 61,26 3,13 -0,74 5 5  
2 2 norfte Klaus Hooligan Hurmuri Kirsi Rastas TSAU 60,82 3,16 -1,18 15 15  

B agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 3, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 43,74 4,39 -18,26 5 5  
2 21 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 46,10 4,16 -15,90 5 5  
  22 shelam Stefy Bernoban Hermiona Edgar Lepik   §       HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 6, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Näppärä Karion Valentine`s Bridal Jenni Ahtola-Robles ATT 47,61 4,03 -14,39 0 -14,39 OIVA
2 49 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 52,07 3,69 -9,93 0 -9,93 OIVA
3 43 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 47,33 4,06 -14,67 10 10  
  40 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  44 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  46 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola TSAU         HYL  
  42 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 2, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH 39,04 4,92 -22,96 5 5  
  62 pumi Kitinä Camms Dynamit Katja Laine PAHA         HYL  
  60 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  66 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  67 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         POIS  

A agilityrata, pikkumini 1, kello 10:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 46,74 3,34 -5,26 0 -5,26 OIVA
2 2 norfte Klaus Hooligan Hurmuri Kirsi Rastas TSAU 59,12 2,64 7,12 10 17,12  

A agilityrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Stefy Bernoban Hermiona Edgar Lepik   35,76 4,36 -16,24 0 -16,24 LUVA
2 26 parson Hyrrä Pitmywits Let It Spin Tiina Jaakkola SWAT 34,34 4,54 -17,66 10 10  
  20 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  21 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         HYL  
  23 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  
  24 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 30,56 5,10 -21,44 0 -21,44 LUVA
2 44 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 49,04 3,18 -2,96 10 10  
  40 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  41 shelam Näppärä Karion Valentine`s Bridal Jenni Ahtola-Robles ATT         HYL  
  46 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola TSAU         HYL  
  49 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  42 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:50, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH 27,62 5,65 -24,38 0 -24,38 LUVA
2 62 pumi Kitinä Camms Dynamit Katja Laine PAHA 50,53 3,09 -1,47 10 10  
  65 labnou Taika TYTTI Saara Tuomivirta TSAU         HYL  
  63 auskel Chic RINGAROOMA MAGEE Rita Larjava ATT         HYL  
  60 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  66 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  67 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:50, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 21, ihanneaika 62 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 belpag Yxi JE M'APPELLE YXI Pia Rämö TSAU 55,32 3,47 -6,68 0 -6,68 LUVA
2 84 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 35,11 5,47 -26,89 5 5  
3 71 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 40,74 4,71 -21,26 5 5  
4 74 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA 49,75 3,86 -12,25 5 5  
5 73 x-rotu Dexter DEXTER Liisu Ruotsalainen ATC 51,13 3,76 -10,87 5 5  
6 95 auskel Fani Evallens Chocolate Nezza Noora Harjula YLÖKK 39,52 4,86 -22,48 15 15  
  75 borcol KAAPO OAKMEADOW LORD OF THE NORTH Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  77 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  78 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  79 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  80 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  81 sakpai Karri Musanterin Carmen Jonna Saarni KISA         HYL  
  82 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  83 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  85 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  86 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF         HYL  
  87 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  88 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS         HYL  
  91 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  93 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         HYL  
  94 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  70 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa TSAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU 24,26 6,14 -24,74 0 -24,74 LUVA
2 96 auskel Myytti Ringarooma Mythbuster Tiina Jaakkola SWAT 25,23 5,91 -23,77 0 -23,77 LUVA
3 88 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS 27,09 5,50 -21,91 10 10  
4 98 borcol Wilda Jillaroos’s Magical Moon Sanna Raussi TSAU 34,16 4,36 -14,84 10 10  
5 91 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 39,49 3,77 -9,51 10 10  
6 82 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT 35,98 4,14 -13,02 20 20  
  71 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  75 borcol KAAPO OAKMEADOW LORD OF THE NORTH Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  77 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  78 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  79 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  80 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  81 sakpai Karri Musanterin Carmen Jonna Saarni KISA         HYL  
  83 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  84 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL  
  85 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  89 belpag Yxi JE M'APPELLE YXI Pia Rämö TSAU         HYL  
  94 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  95 auskel Fani Evallens Chocolate Nezza Noora Harjula YLÖKK         HYL  
  93 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Niina Muurisoja HAU         HYL  
  70 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa TSAU         POIS  

D agilityrata, pikkumini 1, kello 12:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 0
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         POIS  

D agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 3, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Stefy Bernoban Hermiona Edgar Lepik   41,78 4,12 -15,22 5 5  
2 21 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 43,58 3,95 -13,42 5 5  
  20 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  23 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  
  25 gribel PaiPai PAIPAI Nina Aalto TSAU         POIS  
  28 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six Niina Hjerp KISA         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 shelam Ginny Käpäläkoplan Jupiter Heidi Lehto RFF 35,46 4,85 -21,54 0 -21,54 LUVA
2 43 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 36,39 4,73 -20,61 5 5  
3 27 petbra Hegtor HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 46,60 3,69 -10,40 5 5  
4 49 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 46,98 3,66 -10,02 5 5  
5 44 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 41,56 4,14 -15,44 10 10  
  42 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS  
  46 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola TSAU         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 whippe Lempi BONNYWAPIT EARNABUCK laura lehmuskoski W-H 58,64 2,93 1,64 10 11,64  
  62 pumi Kitinä Camms Dynamit Katja Laine PAHA         HYL  
  63 auskel Chic RINGAROOMA MAGEE Rita Larjava ATT         HYL  
  65 labnou Taika TYTTI Saara Tuomivirta TSAU         HYL  
  60 borcol Ingrid Peatdigger Zen Keen Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  61 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         POIS  
  66 borcol Rauni Never Never Land M'shingi To Giri Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  67 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 12:45, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 21, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 33,14 5,19 -23,86 0 -23,86 LUVA
2 89 belpag Yxi JE M'APPELLE YXI Pia Rämö TSAU 49,61 3,47 -7,39 0 -7,39 LUVA
3 73 x-rotu Dexter DEXTER Liisu Ruotsalainen ATC 50,73 3,39 -6,27 0 -6,27 LUVA
4 98 borcol Wilda Jillaroos’s Magical Moon Sanna Raussi TSAU 38,10 4,51 -18,90 5 5  
5 86 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF 40,06 4,29 -16,94 10 10  
6 91 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 46,83 3,67 -10,17 10 10  
7 88 borcol Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS 36,41 4,72 -20,59 20 20  
8 78 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH 42,36 4,06 -14,64 20 20  
  74 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA         HYL  
  75 borcol KAAPO OAKMEADOW LORD OF THE NORTH Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  77 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  79 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  80 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  81 sakpai Karri Musanterin Carmen Jonna Saarni KISA         HYL  
  82 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  83 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  85 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  94 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  95 auskel Fani Evallens Chocolate Nezza Noora Harjula YLÖKK         HYL  
  97 borcol Ritva Strömsfors Ritva Ani Oksanen TASSU         HYL  
  93 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Niina Murisoja HAU         HYL  
  70 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa TSAU         POIS  
  87 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 13:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  3 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 13:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 parson Hyrrä Pitmywits Let It Spin Tiina Jaakkola SWAT 25,26 5,90 -23,74 0 -23,74 LUVA
2 21 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 32,23 4,62 -16,77 0 -16,77 LUVA
3 30 kleins Lucy Nonita Enkelin Luomus Paula Markkula TAMSK 37,36 3,99 -11,64 10 10  
  20 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  22 shelam Stefy Bernoban Hermiona Edgar Lepik           HYL  
  29 schipp Juju WILLOW CREEK ZIDANE Maija Ojala ATT         HYL  
  23 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  
  24 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU         POIS  
  28 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six Niina Hjerp KISA         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 shiba Dazu Nakazo Av Enerhaugen Taru Mäkelä ATT 45,96 3,24 -3,04 0 -3,04 LUVA
  40 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  43 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU         HYL  
  44 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  47 shelam Ginny Käpäläkoplan Jupiter Heidi Lehto RFF         HYL  
  27 petbra Hegtor HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK         HYL  
  50 parson Totti Scream Cracker's S-Type Mira Povelainen ATT         HYL  
  51 walter Rhok UPOS OBSESSION Tiina Muros TSAU         HYL  
  42 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS  
  46 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola TSAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 13:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 pumi Kitinä Camms Dynamit Katja Laine PAHA 35,18 4,24 -13,82 5 5  
  63 auskel Chic RINGAROOMA MAGEE Rita Larjava ATT         HYL  
  64 whippe Lempi BONNYWAPIT EARNABUCK laura lehmuskoski W-H         HYL  
  65 labnou Taika TYTTI Saara Tuomivirta TSAU         HYL  
  61 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         POIS  
  67 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 2, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  100 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  101 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 49,85 3,87 -8,15 10 10  
  120 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas           HYL  
  122 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  124 mittel Regina Lumikummun Regina Ani Oksanen TASSU         HYL  
  123 parson Esme Tupla-Täplän Earl Grey Liisa Summanen NAS         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 52,99 3,64 -5,01 0 -5,01 LUVA
2 143 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 42,26 4,57 -15,74 5 5  
  141 shelam Onni Kilpop Mystic Minna Pikkarainen TAMSK         HYL  
  142 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  140 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO         POIS  
  145 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 14:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 novnou Wallu Magicfox's Masi Campofiorin Camilla Finne NAS 35,95 4,45 -14,05 10 10  
  161 borcol Manuka Päättymätön Temppu Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  163 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 24,19 6,61 -25,81 5 5  
2 180 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 34,04 4,70 -15,96 5 5  
  181 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  182 borcol Waude Woollandian Wallander Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  183 borcol Race Blessed Borders Run The Race Eve Lepik           HYL  
  184 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  185 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  90 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 novnou Wallu Magicfox's Masi Campofiorin Camilla Finne NAS 44,15 4,37 -13,85 0 -13,85 OIVA
  161 borcol Manuka Päättymätön Temppu Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  163 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  164 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 9, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 32,59 5,92 -25,41 0 -25,41 OIVA
2 72 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 35,23 5,48 -22,77 5 5  
  180 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  182 borcol Waude Woollandian Wallander Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  183 borcol Race Blessed Borders Run The Race Eve Lepik           HYL  
  184 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  185 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  90 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  181 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  187 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  100 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  101 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 29,53 5,42 -20,47 0 -20,47 LUVA
2 120 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas   39,99 4,00 -10,01 5 5  
  121 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  122 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  123 parson Esme Tupla-Täplän Earl Grey Liisa Summanen NAS         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 shelam Onni Kilpop Mystic Minna Pikkarainen TAMSK 44,01 3,64 -5,99 5 5  
  142 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  143 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  144 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         HYL  
  140 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO         POIS  
  145 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 15:55, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 3, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 kleins Ina KITRONINLAAKSON FABULOUS INA FENIX Eija Kumpula TSAU 54,59 3,55 -2,41 5 5  
2 102 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 56,70 3,42 -0,30 5 5  
  100 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 15:55, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 50,13 3,87 -6,87 10 10  
2 120 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas   55,11 3,52 -1,89 15 15  
  121 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  127 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  126 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:55, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  141 shelam Onni Kilpop Mystic Minna Pikkarainen TAMSK         HYL  
  142 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  143 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  144 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         HYL  
  140 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  161 borcol Manuka Päättymätön Temppu Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  164 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183 borcol Race Blessed Borders Run The Race Eve Lepik   29,23 4,86 -17,77 5 5  
  180 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  181 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  182 borcol Waude Woollandian Wallander Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  184 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  186 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU         POIS  
  187 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         POIS  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 16:40, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 48,62 2,92 1,62 5 6,62  
  100 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  103 kleins Ina KITRONINLAAKSON FABULOUS INA FENIX Eija Kumpula TSAU         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 16:40, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 40,06 3,54 -6,94 5 5  
2 120 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas   43,35 3,28 -3,65 5 5  
3 127 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 35,00 4,06 -12,00 10 10  
  122 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  126 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 16:40, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 41,14 3,45 -5,86 0 -5,86 LUVA
2 143 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 27,66 5,13 -19,34 5 5  
  141 shelam Onni Kilpop Mystic Minna Pikkarainen TAMSK         HYL  
  142 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  140 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:45, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  164 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  161 borcol Manuka Päättymätön Temppu Aila Lindqvist PIRKU         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 16:45, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 7, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 35,97 5,39 -21,03 5 5  
2 90 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 56,00 3,46 -1,00 10 10  
3 183 borcol Race Blessed Borders Run The Race Eve Lepik   36,62 5,30 -20,38 15 15  
  180 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  182 borcol Waude Woollandian Wallander Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  184 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  187 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  186 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU         POIS