Pääsiäiskisat 1.4.2018, paikka RC Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [C Medi 3] [D Pikkumini 3] [D Mini 3] [D Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [D Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [D Maksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [A Pikkumaksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 31, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 403 parson ESSIE PARTY NONSTOP ESTELLE Natali Happonen (EST) 34,52 5,01 -12,48 0 -12,48  
2 418 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 37,49 4,61 -9,51 0 -9,51  
3 422 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 46,37 3,73 -0,63 0 -0,63  
4 415 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 48,56 3,56 1,56 0 1,56  
5 429 shelam LIZZI ELBAR'S BLACK JOCONDE Kaisa Tsäro (EST) 34,76 4,98 -12,24 5 5  
6 413 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 37,43 4,62 -9,57 5 5  
7 431 espves Inkeri NADADOR BABOSA FURIOSA Mona Liljegren JANKK 41,39 4,18 -5,61 5 5  
8 404 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA 42,07 4,11 -4,93 5 5  
9 407 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 38,17 4,53 -8,83 10 10  
  400 shelam Zira WandaPesa Coconut Zehra Zareen Kaisa Tsäro (EST)         HYL  
  401 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  402 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  405 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  406 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  408 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  409 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  410 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine TSAU         HYL  
  411 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  412 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  414 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  416 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  417 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  419 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  420 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  423 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW         HYL  
  424 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  425 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  426 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  427 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  434 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  439 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  421 koohon Lenni Oorbellen Lenny Mari Parsama ATT         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 10:15, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  301 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         HYL  
  304 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta AK-6         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 356 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 48,35 4,51 -6,65 0 -6,65  
2 354 käävil MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg (EST) 49,97 4,36 -5,03 0 -5,03  
3 358 parson Tilda Tupla-Täplän Darjeeling Tania Mahkonen TSAU 56,06 3,89 1,06 0 1,06  
4 372 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 59,60 3,66 4,60 0 4,60  
5 365 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat (EST) 46,09 4,73 -8,91 5 5  
6 352 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 52,41 4,16 -2,59 5 5  
7 353 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK 55,40 3,94 0,40 5 5,40  
8 355 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA 61,06 3,57 6,06 0 6,06  
9 377 shelam Tracey PM Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK 64,07 3,40 9,07 5 14,07  
10 367 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 54,97 3,97 -0,03 15 15  
11 376 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT 65,56 3,33 10,56 5 15,56  
  350 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  351 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  357 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  359 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  360 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  362 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  363 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  364 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL  
  366 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  368 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  369 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  370 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  371 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  373 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  375 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  379 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  361 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU         POIS  
  374 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 34, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 405 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 47,59 4,58 -7,41 0 -7,41 AVA
2 412 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 47,75 4,57 -7,25 0 -7,25  
3 428 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 50,66 4,30 -4,34 0 -4,34  
4 410 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine TSAU 55,18 3,95 0,18 0 0,18  
5 415 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 59,91 3,64 4,91 0 4,91  
6 411 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 49,19 4,43 -5,81 15 15  
7 403 parson ESSIE PARTY NONSTOP ESTELLE Natali Happonen (EST) 52,19 4,18 -2,81 15 15  
8 407 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 55,03 3,96 0,03 15 15,03  
9 433 tarupi Bruno HEJDALEN'S BRUNO Päivi Koivisto KISA 63,91 3,41 8,91 10 18,91  
10 422 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 64,88 3,36 9,88 10 19,88  
  400 shelam Zira WandaPesa Coconut Zehra Zareen Kaisa Tsäro (EST)         HYL  
  401 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  404 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  406 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  408 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  409 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  413 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  414 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  416 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  417 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  418 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  419 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  420 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  423 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW         HYL  
  424 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  425 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  426 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  427 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  429 shelam LIZZI ELBAR'S BLACK JOCONDE Kaisa Tsäro (EST)         HYL  
  430 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  432 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  435 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  437 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  439 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 11:15, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 303 bichav Wilda Tequilaville\'s Xtravaganza Helena Aspfors PAWS 46,42 3,73 -0,58 0 -0,58 SERT-A
2 300 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO 47,63 3,63 0,63 0 0,63  
3 304 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta AK-6 62,38 2,77 15,38 0 15,38  
  301 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         HYL  
  302 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  305 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 36, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 375 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 33,40 5,18 -13,60 0 -13,60  
2 371 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 35,18 4,92 -11,82 0 -11,82  
3 354 käävil MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg (EST) 38,62 4,48 -8,38 0 -8,38  
4 382 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 39,18 4,42 -7,82 0 -7,82  
5 350 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 40,09 4,32 -6,91 0 -6,91  
6 389 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 41,13 4,21 -5,87 0 -5,87  
7 367 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 41,26 4,19 -5,74 0 -5,74  
8 372 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 45,56 3,80 -1,44 0 -1,44  
9 364 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 48,35 3,58 1,35 0 1,35  
10 365 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat (EST) 32,25 5,36 -14,75 5 5  
11 373 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 39,17 4,42 -7,83 5 5  
12 355 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA 41,64 4,15 -5,36 5 5  
13 352 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 45,87 3,77 -1,13 5 5  
14 362 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI 48,31 3,58 1,31 5 6,31  
15 366 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 38,57 4,49 -8,43 10 10  
16 370 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 47,04 3,68 0,04 10 10,04  
17 376 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT 55,86 3,10 8,86 10 18,86  
18 387 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 66,69 2,59 19,69 15 34,69  
  351 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  353 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  356 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  357 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  358 parson Tilda Tupla-Täplän Darjeeling Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  359 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  360 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  363 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  368 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  369 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  378 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  380 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  381 mittel Tiara Gyanta's Messing With Masters Tanja Nummelin WECA         HYL  
  383 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  384 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  385 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  386 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Tero Liljeblom JAU         HYL  
  388 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU         HYL  
  361 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU         POIS  
  374 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 12:45, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 35, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 429 shelam LIZZI ELBAR'S BLACK JOCONDE Kaisa Tsäro (EST) 32,29 4,96 -7,71 0 -7,71  
2 400 shelam Zira WandaPesa Coconut Zehra Zareen Kaisa Tsäro (EST) 32,57 4,91 -7,43 0 -7,43 SERT-H
3 406 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 33,25 4,81 -6,75 0 -6,75  
4 411 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 33,65 4,75 -6,35 0 -6,35  
5 403 parson ESSIE PARTY NONSTOP ESTELLE Natali Happonen (EST) 34,32 4,66 -5,68 0 -5,68  
6 405 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 34,47 4,64 -5,53 0 -5,53  
7 425 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 34,97 4,58 -5,03 0 -5,03  
8 408 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 36,32 4,41 -3,68 0 -3,68  
9 418 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 36,45 4,39 -3,55 0 -3,55  
10 419 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 38,80 4,12 -1,20 0 -1,20  
11 401 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 43,29 3,70 3,29 0 3,29  
12 402 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 39,65 4,04 -0,35 10 10  
13 436 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 45,32 3,53 5,32 5 10,32  
14 430 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 46,91 3,41 6,91 10 16,91  
  404 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  407 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  410 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine TSAU         HYL  
  412 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  413 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  414 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  416 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  417 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  420 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  423 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW         HYL  
  424 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  426 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  428 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  431 espves Inkeri NADADOR BABOSA FURIOSA Mona Liljegren JANKK         HYL  
  433 tarupi Bruno HEJDALEN'S BRUNO Päivi Koivisto KISA         HYL  
  434 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  437 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  438 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  440 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  441 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  442 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Maria Sori TSAU         HYL  
  421 koohon Lenni Oorbellen Lenny Mari Parsama ATT         POIS  
  427 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         POIS  

D agilityrata, pikkumini 3, kello 13:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  302 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  304 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta AK-6         HYL  
  306 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK         POIS  

D agilityrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 31, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 373 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 43,19 4,95 -11,81 0 -11,81  
2 389 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 44,72 4,79 -10,28 0 -10,28  
3 352 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 48,81 4,38 -6,19 0 -6,19  
3 382 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 48,81 4,38 -6,19 0 -6,19 SERT-A
5 350 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 49,06 4,36 -5,94 0 -5,94  
6 367 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 49,72 4,30 -5,28 0 -5,28  
7 370 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 52,34 4,09 -2,66 0 -2,66  
8 372 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 55,78 3,84 0,78 0 0,78  
9 365 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat (EST) 41,00 5,22 -14,00 5 5  
10 366 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 48,09 4,45 -6,91 5 5  
11 362 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI 52,90 4,05 -2,10 5 5  
12 390 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 50,84 4,21 -4,16 10 10  
13 378 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 60,97 3,51 5,97 10 15,97  
14 376 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT 79,65 2,69 24,65 20 44,65  
  351 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  353 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  354 käävil MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg (EST)         HYL  
  355 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  356 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  357 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  360 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  363 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  364 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL  
  368 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  371 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  375 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  377 shelam Tracey PM Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  381 mittel Tiara Gyanta's Messing With Masters Tanja Nummelin WECA         HYL  
  383 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  385 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  388 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU         HYL  
  369 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  
  374 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         POIS  
  391 gribel Manteli SAVENKOFF DARK ALMOND Nina Aalto TSAU         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 13:55, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 30, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 429 shelam LIZZI ELBAR'S BLACK JOCONDE Kaisa Tsäro (EST) 39,32 5,44 -15,68 0 -15,68  
2 406 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 40,81 5,24 -14,19 0 -14,19  
3 403 parson ESSIE PARTY NONSTOP ESTELLE Natali Happonen (EST) 41,72 5,13 -13,28 0 -13,28  
4 437 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 42,09 5,08 -12,91 0 -12,91  
5 430 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 52,69 4,06 -2,31 0 -2,31  
6 400 shelam Zira WandaPesa Coconut Zehra Zareen Kaisa Tsäro (EST) 39,72 5,39 -15,28 5 5  
7 404 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA 52,04 4,11 -2,96 5 5  
8 401 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 52,54 4,07 -2,46 10 10  
9 415 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 60,56 3,53 5,56 5 10,56  
10 420 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 56,92 3,76 1,92 10 11,92  
  407 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  408 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  410 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine TSAU         HYL  
  411 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  412 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  413 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  414 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  416 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  417 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  418 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  419 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  424 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  428 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  432 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  433 tarupi Bruno HEJDALEN'S BRUNO Päivi Koivisto KISA         HYL  
  435 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  438 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  440 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  441 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  436 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  427 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 14:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 52,40 3,05 12,40 0 12,40  
  300 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO         HYL  
  302 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  307 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  304 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta AK-6         POIS  
  306 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:10, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 30, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 385 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 32,57 4,91 -7,43 0 -7,43  
2 365 shelam MY FLYLAND WILDY VITAL Keida Raamat (EST) 33,27 4,81 -6,73 0 -6,73 SERT-H
3 386 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Tero Liljeblom JAU 34,79 4,60 -5,21 0 -5,21  
4 354 käävil MIRKA FIRE ROCK DANDELION Liivika Pärg (EST) 35,17 4,55 -4,83 0 -4,83  
5 371 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 35,76 4,47 -4,24 0 -4,24  
6 373 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 36,24 4,42 -3,76 0 -3,76  
7 366 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 36,97 4,33 -3,03 0 -3,03  
8 352 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 37,53 4,26 -2,47 0 -2,47  
9 372 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 42,16 3,80 2,16 0 2,16  
10 379 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO 34,61 4,62 -5,39 5 5  
11 390 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 37,75 4,24 -2,25 5 5  
12 381 mittel Tiara Gyanta's Messing With Masters Tanja Nummelin WECA 38,74 4,13 -1,26 5 5  
13 364 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 45,71 3,50 5,71 0 5,71  
14 370 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 41,19 3,88 1,19 5 6,19  
  387 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 67,06 2,39 27,06 5 HYL  
  350 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  351 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  355 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  356 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  357 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  359 käävil Cecila Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  360 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  363 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  367 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  368 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  375 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  378 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  383 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  384 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  389 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  369 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         POIS  
  374 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:30, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 14, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 457 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 42,08 5,18 -12,92 0 -12,92  
2 462 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 42,24 5,16 -12,76 0 -12,76  
3 453 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 42,96 5,07 -12,04 0 -12,04  
4 451 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 46,58 4,68 -8,42 0 -8,42  
5 452 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU 46,56 4,68 -8,44 15 15  
  450 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  454 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  455 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  456 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  458 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  459 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  460 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  461 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  463 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Janika Karenmaa RAUMA         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 41, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 530 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 29,84 5,40 -20,16 0 -20,16  
2 506 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 30,51 5,28 -19,49 0 -19,49  
3 511 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 30,86 5,22 -19,14 0 -19,14  
4 536 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 31,27 5,15 -18,73 0 -18,73  
5 524 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 31,82 5,06 -18,18 0 -18,18  
6 540 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 32,00 5,03 -18,00 0 -18,00  
7 538 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 32,22 5,00 -17,78 0 -17,78  
8 526 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 32,60 4,94 -17,40 0 -17,40  
9 513 borcol Spock Eyewitness Levitator Jenni Leino LAW 32,70 4,92 -17,30 0 -17,30  
10 525 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT 32,79 4,91 -17,21 0 -17,21  
11 533 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 34,03 4,73 -15,97 0 -15,97  
12 532 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB 34,09 4,72 -15,91 0 -15,91  
13 514 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 34,47 4,67 -15,53 0 -15,53  
14 503 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 37,37 4,31 -12,63 0 -12,63  
15 518 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 42,15 3,82 -7,85 0 -7,85  
16 509 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 31,73 5,07 -18,27 5 5  
17 504 borcol ETTIE FIRE ROCK ETERNITY Stefi Praakli (EST) 33,19 4,85 -16,81 5 5  
18 521 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU 33,54 4,80 -16,46 5 5  
19 508 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS 36,43 4,42 -13,57 5 5  
20 522 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6 38,25 4,21 -11,75 5 5  
21 515 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 38,85 4,14 -11,15 5 5  
22 510 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 39,24 4,10 -10,76 5 5  
23 534 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore markus raitanen RAUMA 42,30 3,81 -7,70 5 5  
24 500 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat (EST) 35,72 4,51 -14,28 10 10  
  501 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  502 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  505 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  507 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  512 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  516 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  517 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  519 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Tammi FPUKO         HYL  
  520 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  523 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  527 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  528 borcol Grima FIRE ROCK GRIMA Stefi Praakli (EST)         HYL  
  529 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  531 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  535 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  537 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  539 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TSAU         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:25, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 459 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 33,39 4,79 -16,61 0 -16,61 SERT-H
2 452 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU 37,06 4,32 -12,94 0 -12,94  
3 454 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 37,62 4,25 -12,38 0 -12,38  
4 468 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TSAU 38,33 4,17 -11,67 0 -11,67  
5 461 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 38,52 4,15 -11,48 0 -11,48  
6 466 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK 45,56 3,51 -4,44 0 -4,44  
7 462 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 31,31 5,11 -18,69 5 5  
8 455 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 31,90 5,02 -18,10 5 5  
9 465 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 31,97 5,00 -18,03 5 5  
10 463 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Janika Karenmaa RAUMA 36,52 4,38 -13,48 5 5  
11 456 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU 38,54 4,15 -11,46 5 5  
12 467 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 36,34 4,40 -13,66 10 10  
13 460 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 36,80 4,35 -13,20 10 10  
14 450 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 34,54 4,63 -15,46 15 15  
  451 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  453 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  457 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  458 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  464 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  469 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  

D agilityrata, maksi 3, kello 16:35, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 37, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 524 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 41,43 5,26 -13,57 0 -13,57  
2 536 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 41,82 5,21 -13,18 0 -13,18  
3 511 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 43,62 5,00 -11,38 0 -11,38 SERT-A
4 514 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 44,59 4,89 -10,41 0 -10,41  
5 529 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 46,30 4,71 -8,70 0 -8,70  
6 519 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Tammi FPUKO 46,78 4,66 -8,22 0 -8,22  
7 530 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 38,73 5,63 -16,27 5 5  
8 540 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 40,82 5,34 -14,18 5 5  
9 526 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 41,52 5,25 -13,48 5 5  
10 502 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU 47,00 4,64 -8,00 5 5  
11 523 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 49,72 4,38 -5,28 5 5  
12 510 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 56,39 3,87 1,39 10 11,39  
13 518 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 64,18 3,40 9,18 15 24,18  
  500 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat (EST)         HYL  
  501 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  503 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  504 borcol ETTIE FIRE ROCK ETERNITY Stefi Praakli (EST)         HYL  
  505 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  506 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  507 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  508 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  509 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  512 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  513 borcol Spock Eyewitness Levitator Jenni Leino LAW         HYL  
  515 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  516 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  517 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  521 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  522 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6         HYL  
  527 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  528 borcol Grima FIRE ROCK GRIMA Stefi Praakli (EST)         HYL  
  532 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  534 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore markus raitanen RAUMA         HYL  
  535 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  537 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  538 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  541 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 40, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 506 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 32,51 5,14 -17,49 0 -17,49  
2 531 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 33,28 5,02 -16,72 0 -16,72  
3 500 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat (EST) 33,45 4,99 -16,55 0 -16,55 SERT-A
4 516 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 33,48 4,99 -16,52 0 -16,52  
5 505 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 33,50 4,99 -16,50 0 -16,50  
6 509 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 33,51 4,98 -16,49 0 -16,49  
7 511 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 34,43 4,85 -15,57 0 -15,57  
8 526 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 35,21 4,74 -14,79 0 -14,79  
9 520 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola SWAT 35,68 4,68 -14,32 0 -14,32  
10 542 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 39,12 4,27 -10,88 0 -10,88  
11 519 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Tammi FPUKO 39,48 4,23 -10,52 0 -10,52  
12 510 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 41,48 4,03 -8,52 0 -8,52  
13 503 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 42,20 3,96 -7,80 0 -7,80  
14 525 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT 33,24 5,02 -16,76 5 5  
15 507 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 35,78 4,67 -14,22 5 5  
16 528 borcol Grima FIRE ROCK GRIMA Stefi Praakli (EST) 37,25 4,48 -12,75 5 5  
17 514 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 38,04 4,39 -11,96 5 5  
18 523 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 38,41 4,35 -11,59 5 5  
19 518 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 48,85 3,42 -1,15 5 5  
20 522 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6 45,34 3,68 -4,66 10 10  
21 517 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu 38,05 4,39 -11,95 15 15  
  501 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  502 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  504 borcol ETTIE FIRE ROCK ETERNITY Stefi Praakli (EST)         HYL  
  508 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  512 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  515 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  521 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  524 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST)         HYL  
  527 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  529 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  530 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB         HYL  
  532 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  533 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  534 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore markus raitanen RAUMA         HYL  
  535 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  538 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  540 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  541 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  543 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:00, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 16, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 465 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 45,42 4,84 -10,58 5 5  
2 463 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Janika Karenmaa RAUMA 53,20 4,14 -2,80 5 5  
3 454 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 60,40 3,64 4,40 5 9,40  
4 456 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU 46,75 4,71 -9,25 10 10  
5 450 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 47,09 4,67 -8,91 10 10  
6 455 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 47,95 4,59 -8,05 10 10  
  451 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  452 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU         HYL  
  453 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  457 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  458 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  459 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  460 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  461 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  462 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  464 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:40, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 451 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,57 4,45 -12,43 0 -12,43 SERT-A
2 461 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 41,77 4,00 -8,23 0 -8,23  
3 466 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK 52,76 3,17 2,76 0 2,76  
4 457 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 33,66 4,96 -16,34 5 5  
5 450 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 34,85 4,79 -15,15 5 5  
6 470 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 35,58 4,69 -14,42 5 5  
7 456 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU 36,46 4,58 -13,54 10 10  
8 459 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu 43,49 3,84 -6,51 10 10  
  452 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU         HYL  
  453 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  454 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  455 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  458 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  460 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  462 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  463 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  464 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  465 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  469 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 18:40, tuomari Marko Mäkelä, koirakoita 38, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 505 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 43,79 5,02 -12,21 0 -12,21  
2 530 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 43,86 5,02 -12,14 0 -12,14  
3 500 borcol Dora Rhosyn von Grünen Kuckuck Keida Raamat (EST) 44,14 4,98 -11,86 0 -11,86 SERT-A
4 521 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU 44,72 4,92 -11,28 0 -11,28  
5 516 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 45,73 4,81 -10,27 0 -10,27  
5 536 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 45,73 4,81 -10,27 0 -10,27  
7 506 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 46,22 4,76 -9,78 0 -9,78  
8 543 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 47,99 4,58 -8,01 0 -8,01  
9 514 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 49,31 4,46 -6,69 0 -6,69  
10 529 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 53,42 4,12 -2,58 0 -2,58  
11 501 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 46,58 4,72 -9,42 5 5  
12 511 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 59,48 3,70 3,48 5 8,48  
13 510 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 59,78 3,68 3,78 5 8,78  
14 513 borcol Spock Eyewitness Levitator Jenni Leino LAW 49,99 4,40 -6,01 10 10  
15 519 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Tammi FPUKO 58,13 3,78 2,13 10 12,13  
16 542 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 60,25 3,65 4,25 15 19,25  
  503 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  504 borcol ETTIE FIRE ROCK ETERNITY Stefi Praakli (EST)         HYL  
  507 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  508 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  509 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  512 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  515 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  517 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  518 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  522 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6         HYL  
  523 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  524 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST)         HYL  
  526 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  527 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  528 borcol Grima FIRE ROCK GRIMA Stefi Praakli (EST)         HYL  
  531 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  532 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  534 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore markus raitanen RAUMA         HYL  
  537 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  538 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  540 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  541 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL