Kilpailu 1.8.2017 STARTTI, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 15, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 6 parson Beastie Katja Nyman ATT 22 -28,00 0 -28,00  
2 4 kääpin Jäck Katja Nieminen ATT 28,91 -21,09 0 -21,09  
3 2 shelam Merri Tea Turunen   33,53 -16,47 5 5  
4 1 käävil Sulo Anna Kaipainen ATT 36,84 -13,16 5 5  
5 7 tarupi Mickan Päivi Ekman ATT 31,63 -18,37 10 10  
6   lägpys Viki Mervi Laaksonen ATT 39,19 -10,81 10 10  
7 8 käävil Piiparinen Anna Tiusanen TSAU 56,34 6,34 5 11,34  
8 3 petbra Hector Pauliina Tapola LSKK 43,06 -6,94 15 15  
9 5 x-rotu Riemu Birgitta Virsiheimo TSAU 46,28 -3,72 15 15  
10 9 gribru Tofu Nina Aalto TSAU 53,84 3,84 25 28,84  
  11 shelam Merri Tea Turunen   28,53 -21,47 0 -21,47 ULKOP
  12 gribru Igor Pauliina Tapola LSKK 29,15 -20,85 0 -20,85 ULKOP
  13 parson Beastie Katja Nyman ATT 26,59 -23,41 10 10 ULKOP
  10 käävil Sulo Anna Kaipainen ATT 37,16 -12,84 10 10 ULKOP
    X-rotu Riemu Birgitta Virsiheimo TSAU 62,78 12,78 15 27,78 ULKOP

Medi, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 12, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 1 espves Caja Sonja Paavola TSAU 21,37 -28,63 0 -28,63  
2 2 shiba Chibi Taru Mäkelä ATT 29,34 -20,66 0 -20,66  
3 5 parson Totti Mira Povelainen ATT 29,78 -20,22 5 5  
4 7 koohon Sisu Sini-Tuulia Laaksonen ATT 29,85 -20,15 10 10  
5 3 shiba Nero Janette Piirto TSAU 40,44 -9,56 15 15  
6 6 espves Molly Kaisa Halme TSAU 37,03 -12,97 20 20  
7 4 schape Risu Susann Laaksonen HARJA 56,46 6,46 30 36,46  
  11 espves Molly Kaisa Halme TSAU 20,03 -29,97 0 -29,97 ULKOP
  12 espves Caja Sonja Paavola TSAU 20,65 -29,35 0 -29,35 ULKOP
  8 shiba Dazu Taru Mäkelä ATT 40,47 -9,53 0 -9,53 ULKOP
  9 shiba Nero Janette Piirto TSAU 35,75 -14,25 5 5 ULKOP
  10 schape Risu Susann Laaksonen HARJA 55,22 5,22 25 30,22 ULKOP

Maksi, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 17, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 auspai Tyyne Jaana Leino HARJA 21,37 -28,63 0 -28,63  
2 13 borcol Sokka Aina Stenberg TSAU 22,29 -27,71 0 -27,71  
3 7 dalmat Pörri Tarja Helsi ATT 23,09 -26,91 0 -26,91  
4 1 fiespa Hertta Nora Torkkeli HARJA 28,41 -21,59 0 -21,59  
5 9 pitcol Dani Päivi Granö ATT 29,62 -20,38 0 -20,38  
6 6 schape Kuje Sanni Ahanen KISA 27,06 -22,94 5 5  
7 2 rhokoi Ross Jr Ypi Kokkonen TSAU 34,31 -15,69 5 5  
8 12 X-rotu Fani Kreetta Kulonen MYNSK 44,69 -5,31 5 5  
9 11 X-rotu Lara Tanja Karlsson   42,43 -7,57 15 15  
10 5 pitcol Aatu Jenni Keskimäki ATT 34,91 -15,09 20 20  
11 8 afgaan Pirkko Hanna-Kaisa Karjalainen TVK 36,50 -13,50 20 20  
12 3 espves Bono Eva Kajander TSAU 32,37 -17,63 25 25  
  14 schape Kuje Sanni Ahanen KISA 22,72 -27,28 0 -27,28 ULKOP
  16 afgaan Pirkko Hanna-Kaisa Karjalainen TVK 29,47 -20,53 0 -20,53 ULKOP
  15 dalmat Pörri Tarja Helsi ATT 26,32 -23,68 5 5 ULKOP
  17 rhokoi Ross Jr Ypi Kokkonen TSAU 38,47 -11,53 5 5 ULKOP
  10 fiespa Hertta Nora Torkkeli HARJA 39,78 -10,22 20 20 ULKOP