Startti 20.2.2015 Startti, paikka TSAU, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 20, ihanneaika 35 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Lizzy Heidi Lehto ATT 18,76 -16,24 0 -16,24  
2 6 papill Minttu Kenneth Hiltunen HSKH 19,06 -15,94 0 -15,94  
3 5 papill Bixie Marika Hiltunen VEIKK 20,17 -14,83 0 -14,83  
4 15 shelam Rudi Jessica Tiljander TSAU 20,82 -14,18 0 -14,18  
5 4 shelam Mindy Maria Pentikäinen HSKH 23,26 -11,74 0 -11,74  
6 7 shelam Yoko Heidi Kohonen ATT 26,16 -8,84 0 -8,84  
7 17 kääsna Stella Jaana Myrskykari TSKK 29,22 -5,78 0 -5,78  
8 11 kääsna Mister Nelli Hyvärinen ATT 28,01 -6,99 5 5  
9 3 shelam Witzi Minna Koskinen TSAU 30,16 -4,84 5 5  
10 19 pomera Missy Pamela Vahalahti ATT 38,50 3,50 5 8,50  
11 8 schipp Nixi Maria Salonen ATT 25,76 -9,24 10 10  
12 10 shelam Bambi Maria Pentikäinen HSKH 28,75 -6,25 10 10  
13 1 shelam Scilla Janita Lehikoinen   42,26 7,26 5 12,26  
14 21 käävil Sulo Maria Inatti   29,16 -5,84 15 15  
15 12 kääpin Hemi Helene Suhonen TSAU 44,29 9,29 10 19,29  
16 14 schipp Luna Nina Rämö TSKK 40,28 5,28 15 20,28  
17 9 kleins Kamu Linda Jansen TSAU 52,93 17,93 5 22,93  
18 20 x-rotu Riina Annina Ekman 11004843 49,45 14,45 30 44,45  
19 2 shelam Sulo Jenna Tammisto TSAU 68,42 33,42 30 63,42  
20 16 schape Bosse Pirjo Kupiainen ATT 50,08 15,08 50 65,08  

Medi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 9, ihanneaika 35 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Kovu Taru Sjöholm ATT 18,23 -16,77 0 -16,77  
2 7 espves Haba Sanna Laine RÄ-KÄ 18,80 -16,20 0 -16,20  
3 8 shelam Håkan Riikka Laaksonen ATT 20,23 -14,77 0 -14,77  
4 2 kromfo Ida Elina Kukkonen TSAU 20,75 -14,25 0 -14,25  
5 1 shiba Ilo Viivu Toikka TSAU 22,33 -12,67 0 -12,67  
6 5 kääsna Frodo Nelli Hyvärinen ATT 39,50 4,50 5 9,50  
7 6 espves Liinu Tuija Aarnio TSAU 34,47 -0,53 10 10  
8 4 shelam Renly Riikka Laaksonen ATT 31,57 -3,43 25 25  
9 3 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU 48,49 13,49 40 53,49  

Maksi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 29, ihanneaika 35 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU 15,17 -19,83 0 -19,83 Ei sij.
2 10 borcol Ralla Noora Haukijärvi TSAU 15,54 -19,46 0 -19,46  
3 30 borcol Ouzo Tuulia Liuhto LAW 15,56 -19,44 0 -19,44 Ei sij.
4 12 borcol Pirkko Tuomas Oksanen TSAU 15,84 -19,16 0 -19,16  
5 1 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU 15,91 -19,09 0 -19,09  
6 20 whippe Mervi Anette Lindell TASSU 16,46 -18,54 0 -18,54  
7 29 borcol Grappa Timo Liuhto LAW 16,97 -18,03 0 -18,03 Ei sij.
8 11 auspai Tintti Sari Koivunen TSAU 17,99 -17,01 0 -17,01  
9 14 labnou Qelmi Katja Taskinen SWAT 18,29 -16,71 0 -16,71  
10 9 labnou Pommac Katja Taskinen SWAT 20,46 -14,54 0 -14,54 Ei sij.
11 4 labnou Pommac Katja Taskinen SWAT 20,78 -14,22 0 -14,22  
12 23 auspai Tintti Sari Koivunen TSAU 21,28 -13,72 0 -13,72 Ei sij.
13 13 lagrom Otso Kirsi Stenroos   28,83 -6,17 0 -6,17 Ei sij
14 15 muster Malla Sanni Ala-Uotila RÄ-KÄ 29,33 -5,67 0 -5,67  
15 16 borcol Pirkko Anette Lindell TASSU 15,16 -19,84 5 5  
16 3 borcol Olavi Tuomas Oksanen TSAU 17,38 -17,62 5 5  
17 18 labnou Qelmi Katja Taskinen SWAT 18,83 -16,17 5 5 Ei sij.
18 7 borcol Olavi Anette Lindell TASSU 19,65 -15,35 5 5  
19 22 borcol Grappa Timo Liuhto LAW 15,88 -19,12 10 10  
20 21 cirnec Hilla Julia Hartman ATT 21,16 -13,84 10 10  
21 28 auskel Kalle Leena Laihonen HARJA 21,28 -13,72 10 10  
22 24 borcol Ouzo Tuulia Liuhto LAW 22,68 -12,32 10 10  
23 26 whippe Mervi Anette Lindell TASSU 30,10 -4,90 10 10 Ei sij.
24 6 lagrom Otso Kirsi Stenroos   30,79 -4,21 10 10  
25 8 espves Inca Tuija Aarnio TSAU 30,84 -4,16 10 10  
26 27 belpag Yxi Pia Rämö TSKK 36,97 1,97 15 16,97  
27 19 x-rotu Tytti Jaana Leino HARJA 40,51 5,51 25 30,51  
28 2 lagrom Otso Kirsi Stenroos   44,03 9,03 25 34,03  
29 25 dalmat Vode Heidi Kohonen ATT 50,46 15,46 40 55,46