Kilpailu 26.12.2017 Putkiralli, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Tiina Selenius, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1   lanhee Nestori Miia Suomi ATT 43,22 -6,78 0 -6,78  
2 1 mittel Iisa Inkeri Vapalahti TASSU 45,65 -4,35 0 -4,35  
3 6 lägpys Pippa Siiri Toivonen TASSU 48,56 -1,44 0 -1,44  
4 7 gribru Latte Nina Aalto TSAU 53,28 3,28 0 3,28  
5 2 lägpys Tuisku Siiri Toivonen TASSU 38,81 -11,19 5 5  
6 8 käävil Lysti Olivia Peippo MYNSK 62,10 12,10 5 17,10  
7 10 cavspa Åsa Virpi Laaksonen TSKK 59,04 9,04 10 19,04  
8 5 lanhee Nestori Miia Suomi ATT 54,09 4,09 20 24,09  
9 3 gribel Mocca Nina Aalto TSAU 66,00 16,00 20 36,00  
10 9 kkkämä Simo Eeva Savola TSAU 83,00 33,00 20 53,00  

Medi, tuomari Tiina Selenius, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 150 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1   manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 34,75 -15,25 0 -15,25  
2   auskel Zalama Marika Ruohonen TSAU 39,75 -10,25 0 -10,25  
3   snauts Sara Katja Koskinen TSAU 48,22 -1,78 0 -1,78  
4   snauts Sara Katja Koskinen TSAU 49,09 -0,91 0 -0,91  
5   lagrom Lennu Minna Virtanen   54,06 4,06 5 9,06  
6   shelam Wexi Inkeri Vapalahti TASSU 41,94 -8,06 10 10  
7   käävil Welmu Saana Koivunen TSAU 44,88 -5,12 10 10  
8   snauts Evita Sanna Tomberg MYNSK 54,53 4,53 10 14,53  
9   espves Hani Pirjo Rautiainen TSAU 53,85 3,85 30 33,85  
10   snauts Evita Sanna Tomberg MYNSK 58,44 8,44 30 38,44  
11   espves Hani Pirjo Rautiainen TSAU 65,44 15,44 40 55,44  

Maksi, tuomari Tiina Selenius, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 150 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 22 whippe Mervi Anette Lindell TASSU 33,87 -16,13 0 -16,13  
2 7 pitcol Aatu Jenni Keskimäki ATT 36,65 -13,35 0 -13,35  
3 13 mudi Zara Jarkko Palm TSAU 37,04 -12,96 0 -12,96  
4 20 labnou Qelmi Katja Taskinen SWAT 37,62 -12,38 0 -12,38  
5 9 auskel Tykki Marika Ruohonen TSAU 37,75 -12,25 0 -12,25  
6 11 labnou Myy Katja Taskinen SWAT 38,53 -11,47 0 -11,47  
7 16 x-rotu Ossi Piia Virtanen ATT 38,91 -11,09 0 -11,09  
8 18 auskel Riiviö Marika Ruohonen TSAU 50,78 0,78 0 0,78  
9 14 whippe Mervi Anette Lindell TASSU 38,63 -11,37 5 5  
10 10 espves Bono Eva Kajander TSAU 40,19 -9,81 5 5  
11 2 kihnou Pläkä Mikael Montonen   49,44 -0,56 5 5  
12 23 isllam Dina Riikka Väyrynen ATT 59,28 9,28 5 14,28  
13 6 labnou Myy Katja Taskinen SWAT 47,84 -2,16 15 15  
14 17 kihnou Axu Mikael Montonen   60,18 10,18 5 15,18  
15 12 borcol Oro Marika Ruohonen TSAU 39,75 -10,25 20 20  
16 1 borcol Oro Marika Ruohonen TSAU 60,69 10,69 35 45,69  
17 19 auspai Parsa Sanni Murto TSAU 66,81 16,81 35 51,81  
18 3 isllam Dina Riikka Väyrynen ATT 79,78 29,78 30 59,78  
19 21 auskel Riiviö Marika Ruohonen TSAU 69,00 19,00 45 64,00  
20 24 snauts Pipsa Taija Tomberg MYNSK 82,62 32,62 35 67,62  
  4 whippe Tarja Anette Lindell TASSU       HYL