Kinkunsulatuskisat 26.12.2016 Möllit, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Jarkko Palm, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Milli Barbro Lagerstam HANKO 17,44 -27,56 0 -27,56  
2 3 käävil Hippo Annika Kunnasvirta TSAU 18,50 -26,50 0 -26,50  
3 10 mittel Onerva Pamela Vahalahti ATT 18,69 -26,31 0 -26,31  
4 22 schipp Juju Maija Ojala ATT 19,09 -25,91 0 -25,91  
5 9 gribru Latte Nina Aalto TSAU 21,41 -23,59 0 -23,59  
6 16 käävil Nasu Wilhelmina Koivunen TSAU 21,54 -23,46 0 -23,46  
7 4 pomera Missy Pamela Vahalahti ATT 23,69 -21,31 0 -21,31  
8 8 cavspa Manda Barbro Lagerstam HANKO 25,60 -19,40 5 5  
9 1 gribel Mocca Nina Aalto TSAU 25,88 -19,12 5 5  
10 7 gribel PaiPai Nina Aalto TSAU 26,12 -18,88 5 5  
11 21 shelam Elsi Marianne Torkko TSAU 28,50 -16,50 10 10  
12 17 lanhee Kerttu Heli Roström ATT 22,35 -22,65 15 15  
13 14 schipp Freya Pia Rämö TSKK 37,03 -7,97 20 20  
14 11 gribru Tofu Nina Aalto TSAU 67,88 22,88 35 57,88  
  15 espves Peso Anja Alanen RAUMA 16,06 -28,94 0 -28,94 ULKOP
  12 parson Erin Marja Karjalainen ATT 16,47 -28,53 0 -28,53 ULKOP
  5 parson Enni Marja Karjalainen ATT 16,59 -28,41 0 -28,41 ULKOP
  13 schipp Luna Nina Rämö TSKK 17,28 -27,72 0 -27,72 ULKOP
  23 lanhee Kerttu Heli Roström ATT 18,34 -26,66 0 -26,66 ULKOP
  19 parson Rasmus Matti Kautiainen ATT 21,75 -23,25 5 5 ULKOP
  20 käävil Nasu Wilhelmina Koivunen TSAU 28,60 -16,40 10 10 ULKOP
  6 lägpys Tuisku Siiri Toivonen TASSU       POIS ULKOP

Medi, tuomari Jarkko Palm, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 1 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 16,34 -28,66 0 -28,66  
2 10 shelam Renly Riikka Laaksonen ATT 16,38 -28,62 0 -28,62  
3 3 parson Totti Mira Povelainen ATT 21,41 -23,59 0 -23,59  
4 6 snauts Luna Katja Koskinen TSAU 22,59 -22,41 0 -22,41  
5 5 espves Papu Sanna Kunnasvirta TSAU 15,34 -29,66 5 5  
6 4 pumi Faina Susanne Backman-Mendelin Tammi 22,62 -22,38 5 5  
7 9 shelam Hulda Jenni Jätinvuori ATT 30,12 -14,88 20 20  
  8 isllam Dimma Riikka Väyrynen LSKK 23,44 -21,56 0 -21,56 ULKOP
  13 parson Totti Mira Povelainen ATT 19,81 -25,19 5 5 ULKOP
  11 pumi Faina Susanne Backman-Mendelin Tammi 21,00 -24,00 5 5 ULKOP
  12 snauts Luna Katja Koskinen TSAU 26,75 -18,25 5 5 ULKOP
  14 isllam Dimma Riikka Väyrynen LSKK 27,35 -17,65 10 10 ULKOP

Maksi, tuomari Jarkko Palm, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 17 auskel Pokka Mira Kangas TASSU 14,43 -30,57 0 -30,57  
2 14 x-rotu Ossi Piia Virtanen ATT 15,63 -29,37 0 -29,37  
3 10 beauce Pösö Janne Helenius MYNSK 15,81 -29,19 0 -29,19  
4 2 dalmat Vode Heidi Kohonen ATT 16,47 -28,53 0 -28,53  
5 4 kksaks Teksi Merja Valta ATT 19,12 -25,88 0 -25,88  
6 23 saarlo Lohtu Jenni Uotila TSAU 30,81 -14,19 5 5  
7 5 x-rotu Fani Kreetta Kulonen MYNSK 31,03 -13,97 10 10  
8 1 isllam Dina Riikka Väyrynen LSKK 27,44 -17,56 20 20  
9 19 dalmat Emma Heidi Kohonen ATT 52,13 7,13 40 47,13  
  16 borcol Vip Vii Anne Ristiniemi TSAU 13,50 -31,50 0 -31,50 ULKOP
  18 x-rotu Ossi Piia Virtanen ATT 14,88 -30,12 0 -30,12 ULKOP
  6 dalmat Vode Heidi Kohonen ATT 16,28 -28,72 0 -28,72 ULKOP
  12 porves Myy Petra Pippingsköld ATT 18,72 -26,28 0 -26,28 ULKOP
  15 beauce Pösö Janne Helenius MYNSK 15,35 -29,65 5 5 ULKOP
  9 porves Myy Petra Pippingsköld ATT 27,78 -17,22 5 5 ULKOP
  21 dalmat Emma Heidi Kohonen ATT 26,84 -18,16 10 10 ULKOP
  8 isllam Dina Riikka Väyrynen LSKK 35,91 -9,09 10 10 ULKOP
  3 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU 17,19 -27,81 15 15 ULKOP
  11 x-rotu Fani Kreetta Kulonen MYNSK 27,59 -17,41 20 20 ULKOP
  7 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU       KESK ULKOP
  13 kksaks Demo Merja Valta ATT       KESK ULKOP
  20 parcol Salsa Merja Lemmetti MYNSK       POIS  
  22 rhokoi Milo Laura Lehtonen TSAU       POIS