Kilpailu 26.12.2015 Mölli, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Taina Koo, koirakoita 28, ihanneaika 40 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 31 parson Stella Oona Mäntysaari ATT 18,62 -21,38 0 -21,38  
2 13 walter Bertha Nanna Mikalahti TSAU 19,00 -21,00 0 -21,00  
3 14 kääpin Ion Miia Anttila ATT 19,19 -20,81 0 -20,81  
4 8 kleins Ina Eija Kumpula TSAU 22,00 -18,00 0 -18,00  
5 2 lanhee Kerttu Heli Roström ATT 22,72 -17,28 0 -17,28  
6 22 lanhee Usko Tommi Kauko TSAU 23,25 -16,75 0 -16,75  
7 24 parson Erin Marja Karjalainen ATT 21,50 -18,50 5 5  
8 16 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 22,59 -17,41 5 5  
9 17 kesvil Dumle Tiia Lehtinen TSAU 23,44 -16,56 5 5  
10 28 schipp Luna Nina Rämö TSKK 27,81 -12,19 5 5  
11 6 mittel Regina Inkeri Vapalahti TASSU 37,66 -2,34 5 5  
12 29 schipp Nixi Maria Salonen ATT 25,44 -14,56 10 10  
13 26 käävil Sulo Maria Iinatti ATT 26,75 -13,25 10 10  
14 32 lanhee Ruffe Elli Känkänen   41,88 1,88 10 11,88  
15 5 mittel Hurri Heli Ollila TSAU 25,28 -14,72 15 15  
16 18 lägpys Viima Elisa Haatainen RAUMA 37,12 -2,88 15 15  
17 3 lägpys Hermanni Katja Salonen KSKY 31,63 -8,37 20 20  
18 7 kääsna Wilson Marika Ruohonen ATT 56,29 16,29 50 66,29  
  35 parson Stella Oona Mäntysaari ATT 16,89 -23,11 0 -23,11 ULKOP
  21 walter Bertha Nanna Mikalahti TSAU 18,40 -21,60 0 -21,60 ULKOP
  30 käävil Sulo Maria Iinatti ATT 18,94 -21,06 0 -21,06 ULKOP
  25 gribru Igor Merja Tapola LSKK 26,29 -13,71 0 -13,71 ULKOP
  27 schipp Mila Pia Rämö TSKK 28,80 -11,20 5 5 ULKOP
  34 shelam Nelli Eija Soiniola ATT 20,60 -19,40 10 10 ULKOP
  10 lägpys Hermanni Katja Salonen KSKY 32,07 -7,93 10 10 ULKOP
  23 lägpys Viima Elisa Haatainen RAUMA 58,44 18,44 40 58,44 ULKOP
  33 shelam Dima Riina Sainisto ATT       KESK  
  1 kleins Ina Eija Kumpula TSAU          
  4 gribel Manteli Nina Aalto TSAU       POIS ULKOP
  9 lanhee Kerttu Heli Roström ATT       POIS ULKOP
  11 gribru Pähkinä Nina Aalto TSAU       POIS ULKOP
  12 petbra Duudis Pekka Aalto         POIS  
  15 käävil Nina Saara Ukkonen KIRSUT       POIS ULKOP
  19 petbra Couscous Nina Aalto TSAU       POIS  
  20 petbra Duudis Pekka Aalto         POIS ULKOP

Medi, tuomari Taina Koo, koirakoita 14, ihanneaika 40 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Renly Riikka Laaksonen ATT 19,19 -20,81 0 -20,81  
2 5 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU 19,47 -20,53 0 -20,53  
3 9 espves Toto Liisa Haapsaari MYNSK 21,31 -18,69 0 -18,69  
4 13 shelam Hulda Jenni Jätinvuori ATT 21,65 -18,35 0 -18,35  
5 2 bedlin Blanca Anne Hyyppä ATT 28,25 -11,75 0 -11,75  
6 11 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 19,60 -20,40 5 5  
7 6 auskel Tykki Marika Ruohonen ATT 21,78 -18,22 5 5  
8 3 espves Nemi Anniina Luostarinen MYNSK 29,50 -10,50 5 5  
9 8 espves Maddy Jelena Jokinen HANKO 26,83 -13,17 35 35  
  1 auskel Zalama Marika Ruohonen ATT 17,78 -22,22 0 -22,22 ULKOP
  15 espves Mii Liisa Haapsaari MYNSK 18,88 -21,12 0 -21,12 ULKOP
  10 auskel Tykki Marika Ruohonen ATT 21,38 -18,62 5 5 ULKOP
  14 stbter Elma Aada Tiermas TSAU 23,10 -16,90 5 5 ULKOP
  4 espves Wilma Frida Nordlund HANKO 16,85 -23,15     ULKOP
  7 shelam Nemi Erika Lust ATT       POIS  

Maksi, tuomari Taina Koo, koirakoita 21, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 19 holpal Taika Anni Petäjoki ATT 19,19 -20,81 0 -20,81  
2 23 lappor Kerttu Kristiina Töykkälä ATT 20,02 -19,98 0 -19,98  
3 21 lappor Nori Jonna Mäkinen   24,59 -15,41 0 -15,41  
4 4 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT 25,28 -14,72 0 -14,72  
5 2 borcol Luv Tem Jenni Uotila TSAU 16,97 -23,03 5 5  
6 8 bouvie Luna Minna Tuominen TSAU 22,03 -17,97 5 5  
7 3 labnou Qelmi apina Katja Taskinen SWAT 18,97 -21,03 10 10  
7 6 holpal Karu Anri Saarinen TSAU 18,97 -21,03 10 10  
9 13 tsepai Miiru Tia Lenkkeri LSKK 33,94 -6,06 10 10  
10 17 borcol Veeti Jouni Suutari ATT 22,75 -17,25 15 15  
11 15 isovil Lady Nina Kinnunen HANKO 35,27 -4,73 25 25  
  16 belpag Yxi Pia Rämö TSKK 23,13 -16,87 0 -16,87 ULKOP
  11 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT 23,88 -16,12 0 -16,12 ULKOP
  5 x-rotu Riiviö Marika Ruohonen ATT 29,44 -10,56 0 -10,56 ULKOP
  10 labnou Qelmi apina Katja Taskinen SWAT 23,81 -16,19 5 5 ULKOP
  22 borcol Veeti Jouni Suutari ATT 20,94 -19,06 10 10 ULKOP
  14 mudi Stara Anni Petäjoki ATT 22,22 -17,78 10 10 ULKOP
  1 dalmat Vode Heidi Kohonen ATT       KESK  
  9 slapko Jere Petra Kahila KISA       KESK  
  20 isovil Lady Nina Kinnunen HANKO       KESK ULKOP
  7 lagrom Balbo Minna Hietanen ATT       POIS  
  12 borcol Tuh Jenni Uotila TSAU         ULKOP
  18 tsepai Miiru Tia Lenkkeri LSKK       POIS ULKOP