Kilpailu 26.12.2017 Möllit hyppyrata, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Maarit Merilä, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 156 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 3 jackru Lasse Roosa Örling KISA 28,69 -23,31 0 -23,31  
2 2 gribru Tofu Nina Aalto TSAU 30,93 -21,07 0 -21,07  
3 11 jackru Iikku Roosa Örling KISA 35,11 -16,89 0 -16,89  
4 15 shelam Tara Eija Soiniola ATT 39,50 -12,50 10 10  
5 8 gribel PaiPai Nina Aalto TSAU 34,82 -17,18 15 15  
6 5 käävil Hippo Kaisa Mustalampi SVK 42,32 -9,68 15 15  
6 6 kääpin Jäck Katja Nieminen ATT 42,32 -9,68 15 15  
8 1 kkkämä Simo Eeva Savola TSAU 32,06 -19,94 30 30  
9 4 x-rotu Riemu Birgitta Virsiheimo TSAU 90,84 38,84 40 78,84  
  14 cavspa Åsa Virpi Laaksonen TSKK 22,78 -29,22 0 -29,22 ULKOP
  7 käävil Nasu Wilhelmina Koivunen TSAU 24,05 -27,95 0 -27,95 ULKOP
  9 käävil Hirmu Johanna Suuronen ATT 30,34 -21,66 0 -21,66 ULKOP
  12 x-rotu Riemu Birgitta Virsiheimo TSAU 37,26 -14,74 0 -14,74 ULKOP
  13 gribel Mocca Nina Aalto TSAU 42,60 -9,40 15 15 ULKOP
  10 koohon Lemon Anne Trygg ATT       POIS  

Medi, tuomari Maarit Merilä, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 156 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 shelam Evo Jatta Ojanperä   25,96 -26,04 0 -26,04  
2 4 lagrom Lennu Minna Virtanen   30,78 -21,22 0 -21,22  
3 2 shiba Chibi Taru Mäkelä ATT 30,11 -21,89 5 5  
4 3 kesvil Salli Kalle Kekarainen LÄGI 31,17 -20,83 15 15  
5 6 snauts Sara Katja Koskinen TSAU 43,63 -8,37 45 45  
  7 shiba Dazu Taru Mäkelä ATT 33,88 -18,12 0 -18,12 ULKOP
    snauts Sara Katja Koskinen TSAU 40,77 -11,23 20 20 ULKOP

Maksi, tuomari Maarit Merilä, koirakoita 19, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 156 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Roya Kaisa Kivi ATT 21,57 -30,43 0 -30,43  
2 18 beauce Pösö Janne Helenius MYNSK 22,25 -29,75 0 -29,75  
3 10 auspai Fido Stina Rautomaa TSAU 23,72 -28,28 0 -28,28  
4 21 kihnou Axu Mikael Montonen   31,45 -20,55 0 -20,55  
5 15 borcol Jasu Jatta Ojanperä   22,05 -29,95 5 5  
6 9 snauts Osku Teija Virtaranta ATT 26,53 -25,47 5 5  
7 16 dalmat Vode Heidi Kohonen ATT 32,77 -19,23 10 10  
8 11 borcol Tempo Mari Raulio I-HAH 24,01 -27,99 15 15  
9 8 pitcol Aatu Jenni Keskimäki ATT 23,86 -28,14 20 20  
10 5 espves Bono Eva Kajander TSAU 24,07 -27,93 20 20  
11 4 snauts Peppi Taija Tomberg MYNSK 31,25 -20,75 20 20  
12 1 borcol Oro Marika Ruohonen TSAU 34,72 -17,28 25 25  
13 22 snauts Peppi Taija Tomberg MYNSK 47,45 -4,55 40 40  
14 3 kihnou Pläkä Mikael Montonen   48,06 -3,94 50 50  
  14 mudi Zara Jarkko Palm TSAU 22,00 -30,00 0 -30,00 ULKOP
    dalmat Vode Heidi Kohonen ATT 27,08 -24,92 0 -24,92 ULKOP
  12 siphus Polar Taru Mäkelä ATT 27,41 -24,59 0 -24,59 ULKOP
  13 x-rotu Ossi Piia Virtanen ATT 25,88 -26,12 10 10 ULKOP
  19 borcol Oro Marika Ruohonen TSAU 27,16 -24,84 30 30 ULKOP
  2 auskel Chic Rita Larjava ATT       POIS  
  6 x-rotu Fani Kreetta Kulonen MYNSK       POIS  
  7 holpal Toti Jemina Suonpää TSAU       POIS