Kinkunsulatuskisat 26.12.2016 Avoin, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 32, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 7 papill Bixie Marika Hiltunen VEIKK 38,12 -16,88 0 -16,88  
2 23 käävil Hippo Annika Kunnasvirta TSAU 43,97 -11,03 0 -11,03  
3 6 gribel Manteli Nina Aalto TSAU 50,69 -4,31 0 -4,31  
4 3 käävil Pulla Sanna Kunnasvirta TSAU 37,44 -17,56 5 5  
5 2 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU 37,84 -17,16 5 5  
6 28 kleins Hulda Pamela Vahalahti ATT 42,94 -12,06 5 5  
7 30 gribru Pähkinä Nina Aalto TSAU 55,40 0,40 5 5,40  
8 8 schipp Aappa Pia Rämö TSKK 48,88 -6,12 10 10  
9 27 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 39,34 -15,66 20 20  
  29 papill Minttu Marika Hiltunen VEIKK 37,79 -17,21 0 -17,21 ULKOP
  9 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU 39 -16,00 0 -16,00 ULKOP
  16 shelam Kirppu Asko Jokinen RFF 40,72 -14,28 0 -14,28 ULKOP
  22 parson Erin Marja Karjalainen ATT 44,62 -10,38 5 5 ULKOP
  31 x-rotu Boris Vera Hakala ATT 38,82 -16,18 10 10 ULKOP
  15 x-rotu Risto Vera Hakala ATT 50,46 -4,54 10 10 ULKOP
  4 mittel Onerva Pamela Vahalahti ATT       HYL  
  5 shelam Witzi Asko Jokinen RFF       HYL  
  10 kääsna Iines Nanna Mikalahti Barcelona       HYL  
  11 parson Erin Marja Karjalainen ATT       HYL  
  12 papill Bixie Marika Hiltunen VEIKK       HYL ULKOP
  13 borter Tico Riitta Laitinen TSAU       HYL  
  14 gribru Latte Nina Aalto TSAU       HYL  
  17 schipp Luna Nina Rämö TSKK       HYL  
  18 schipp Mila Pia Rämö TSKK       HYL  
  19 papill Minttu Marika Hiltunen VEIKK       HYL  
  20 x-rotu Risto Vera Hakala ATT       HYL  
  21 kääsna Iines Nanna Mikalahti Barcelona       HYL ULKOP
  24 borter Tico Riitta Laitinen TSAU       HYL ULKOP
  25 x-rotu Boris Vera Hakala ATT       HYL  
  25 shelam Milli Barbro Lagerstam HANKO       HYL  
  32 schipp Mey Päivi Ekman ATT       HYL  
  1 shelam Wii Heidi Kohonen ATT       POIS  
  26 schipp Flash Nina Rämö TSKK          

Medi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 16, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 auskel Eka Tiina Selenius TSAU 37,20 -17,80 0 -17,80  
2 6 kääsna Amos Maarit Huhti ATT 41,59 -13,41 0 -13,41  
3 12 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 43,31 -11,69 0 -11,69  
4 5 stbter Elma Aada Tiermas TSAU 47,55 -7,45 0 -7,45  
5 1 shelam Lilli Inkeri Vapalahti TASSU 37 -18,00 5 5  
6 14 parson Cosmo Matti Kautiainen ATT 38,52 -16,48 5 5  
  16 kääsna Amos Maarit Huhti ATT 38,47 -16,53 0 -16,53 ULKOP
  10 shelam Lilli Inkeri Vapalahti TASSU 36,40 -18,60 5 5 ULKOP
  2 espves Ali Anja Alanen RAUMA       HYL  
  3 shelam Luca Eva Kajander TSAU       HYL  
  7 shelam Luca Eva Kajander TSAU       HYL ULKOP
  8 borcol Luv Tem Jenni Uotila TSAU       HYL  
  9 shelam Hilma Asko Jokinen RFF       HYL  
  11 espves Ali Anja Alanen RAUMA       HYL ULKOP
  13 x-rotu Luca Aada Tiermas TSAU       HYL  
  15 isllam Dimma Riikka Väyrynen LSKK       HYL  

Maksi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 20, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 11 auspai Nala Anna Laakso ATT 33,66 -21,34 0 -21,34  
2 4 samoje Nasu Marika Hiltunen VEIKK 46,28 -8,72 0 -8,72  
3 13 belpag Yxi Pia Rämö TSKK 51,22 -3,78 15 15  
4 20 porves Myy Petra Pippingsköld ATT 60,12 5,12 10 15,12  
  1 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT       HYL  
  2 borcol Wiksu Saana Koivunen TSAU       HYL  
  5 auskel Cinta Mira Kangas TASSU       HYL  
  6 borcol Vip Vii Anne Ristiniemi TSAU       HYL  
  7 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU       HYL  
  8 auskel Ansa Mia Tikkanen ATT       HYL  
  9 borcol Wiksu Saana Koivunen TSAU       HYL ULKOP
  10 borcol Wuu Pasi Pohjanpalo WUH       HYL  
  12 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT       HYL ULKOP
  14 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU       HYL ULKOP
  15 borcol Silirimpsis Saana Koivunen TSAU       HYL  
  16 auskel Hupi Tiina Jaakkola ATT       HYL  
  17 borcol Wuu Pasi Pohjanpalo WUH       HYL ULKOP
  18 samoje Nasu Marika Hiltunen VEIKK       HYL ULKOP
  19 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT       HYL ULKOP
  21 borcol Silirimpsis Saana Koivunen TSAU       HYL ULKOP
  3 parcol Salsa Merja Lemmetti MYNSK       POIS