Kilpailu 13.5.2016 Avoin, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Johanna Tanskanen, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 17 kleins Hulda Pamela Vahalahti ATT 47,57 -0,43 0 -0,43  
2 18 x-rotu Boris Vera Hakala ATT 44,81 -3,19 15 15  
3 24 x-rotu Risto Vera Hakala ATT 60,13 12,13 10 22,13  
4 20 kääsna Ninni Elli Kaukola ATT 61,37 13,37 10 23,37  
  26 käävil Rosso Jarmo Kumpulainen TSAU 35,03 -12,97 0 -12,97 ULKOP
  15 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU       HYL  
  16 käävil Rosso Jarmo Kumpulainen TSAU       HYL  
  19 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU       HYL  
  21 parson Erin Marja Karjalainen ATT       HYL  
  22 lanhee Poca Rita Larjava ATT       HYL  
  23 kääpin Ässä Katja Nieminen ATT       HYL  
  25 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU       HYL ULKOP
  27 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU       HYL ULKOP
  28 lanhee Poca Rita Larjava ATT       HYL ULKOP
  29 x-rotu Vinha Annina Ekman ATT       HYL  
  14 parson Enni Marja Karjalainen ATT       POIS  

Medi, tuomari Johanna Tanskanen, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 39 shelam Hilma Asko Jokinen TSAU 38,85 -9,15 0 -9,15  
2 40 kromfo Ida Elina Kukkonen TSAU 46,82 -1,18 0 -1,18  
3 36 stbter Elma Aada Tiermas TSAU 52,35 4,35 5 9,35  
  30 espves Rommi Saila Sovela TSAU       HYL  
  33 auskel Zalama Marika Ruohonen TSAU       HYL  
  43 isllam Jomi Tanja Kääriäinen TSAU       HYL  
  44 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU       HYL  
  31 shelam Taika Marja-Leena Järvenpää TSAU       POIS  
  32 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       POIS  
  34 shelam Luca Eva Kajander TSAU       POIS  
  35 shelam Tilda Eeva Brockmann TSAU       POIS  
  41 shelam Pilke Marja-Leena Järvenpää TSAU       POIS ULKOP
  42 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       POIS ULKOP

Maksi, tuomari Johanna Tanskanen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Oiva Maija Rannikko TSAU 43,68 -4,32 5 5  
2 9 belpag Pauli Tania Mahkonen TSAU 46,47 -1,53 10 10  
  12 dalmat Kelmi Rita Larjava ATT 42,81 -5,19 5 5 ULKOP
  1 belpat Leika Anna Törhönen TSAU       HYL  
  2 shelam Kio Elina Jalonen ATT       HYL  
  3 mudi Jekku Eeva-Stiina Hatakka ATT       HYL  
  4 unkviz Lili Reea Viljanen TSAU       HYL  
  5 parcol Tyyne Olivia Helin TSAU       HYL  
  7 dalmat Kelmi Rita Larjava ATT       HYL  
  10 belpat Leika Anna Törhönen TSAU       HYL ULKOP
  13 auspai Nala Anna Laakso ATT       HYL  
  6 auspai Stella Sanni Murto TSAU       POIS  
  8 shelam Kio Elina Jalonen ATT       POIS