Kilpailu 1.8.2017 AVOIN, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Taina Korhonen, koirakoita 23, ihanneaika 59 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 16 koohon Nita Sini-Tuulia Laaksonen ATT 36,28 -22,72 0 -22,72  
2 7 kleins Ina Eija Kumpula TSAU 40,23 -18,77 0 -18,77  
3 6 cavspa Milda Emmiina Varjonen MYNSK 42,42 -16,58 0 -16,58  
4 3 parson Tellu Mira Povelainen ATT 44,72 -14,28 0 -14,28  
5 4 kääpin Ansa Elisa Lyyrtö TSAU 45,46 -13,54 0 -13,54  
6 18 kääpin Mini Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 36,14 -22,86 5 5  
7 20 schipp Mey Päivi Ekman ATT 44,17 -14,83 5 5  
8 2 schipp Bami Päivi Ekman ATT 45,96 -13,04 5 5  
9 19 schipp Aappa Pia Rämö TSKK 50,18 -8,82 10 10  
10 22 schipp Flash Nina Rämö TSKK 50,45 -8,55 10 10  
  1 lanhee Max Fredriika Santanen ATT       HYL  
  5 schipp Freya Pia Rämö TSKK       HYL  
  9 cavspa Ruttu Birgitta Virsiheimo TSAU       HYL  
  10 käävil Nasu Wilhelmina Koivunen 11-v TSAU       HYL  
  11 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU       HYL  
  12 schipp Luna Nina Rämö TSKK       HYL  
  13 shelam Leya Maria Sori TSAU       HYL  
  14 schipp Nixi Maria Salonen ATT       HYL  
  15 lägpys Tuukka Kai Paalanen HARJA       HYL  
  17 schipp Juju Maija Ojala ATT       HYL  
  21 lägpys Viki Mervi Laaksonen ATT       HYL  
  23 shelam Leya Maria Sori TSAU       HYL ULKOP
  24 kääpin Ansa Elisa Lyyrtö TSAU       HYL ULKOP
  8 x-rotu Narri Päivi Paljakka         POIS  

Medi, tuomari Taina Korhonen, koirakoita 14, ihanneaika 59 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 15 auskel Eka Tiina Selenius TSAU 36,96 -22,04 0 -22,04  
2 10 koohon Lenni Mari Parsama ATT 38,99 -20,01 0 -20,01  
3 12 slapko Nila Katja Kastman ATT 52,19 -6,81 0 -6,81  
4 1 auskel Zalama Marika Ruohonen TSAU 37,54 -21,46 5 5  
5 5 kääpin Ässä Katja Nieminen ATT 37,67 -21,33 5 5  
6 6 kesvil Sirius Kalle Kekarainen LÄGI 31,58 -27,42 10 10  
  16 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU 34,69 -24,31 5 5 ULKOP
  2 manter Chili Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL  
  4 auskel Toka Tiina Selenius TSAU       HYL  
  7 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU       HYL  
  8 cocspa Lysti Emmi Viitanen ATT       HYL  
  9 shelam Pilke Marja-Leena Järvenpää TSAU       HYL  
  11 manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL  
  13 shelam Nooti Roope Groot PHAU       HYL  
  3 shelam Riski Jenna Kantola LAW       POIS  
  14 shelam Riski Jenna Kantola LAW       POIS ULKOP

Maksi, tuomari Taina Korhonen, koirakoita 20, ihanneaika 59 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 borcol Wiksu Saana Koivunen TSAU 31,77 -27,23 0 -27,23  
2 10 auskel Neo Tapio Mäntysalo ATT 33,95 -25,05 0 -25,05  
3 2 auskel Lahja Tapio Mäntysalo ATT 35,74 -23,26 0 -23,26  
4 5 siphus Polar Taru Mäkelä ATT 53,53 -5,47 5 5  
5 11 isovil Severi Riikka Koistinen LÄGI 51,14 -7,86 10 10  
  1 pyrkoi Ossi Piia Virtanen ATT       HYL  
  3 x-rotu Tirso Ella Paez SSKH       HYL  
  4 auskel Tykki Marika Ruohonen TSAU       HYL  
  6 mudi Zara Jarkko Palm TSAU       HYL  
  7 auspai Tyyne Jaana Leino HARJA       HYL  
  12 mudi Zara Jarkko Palm TSAU       HYL ULKOP
  13 belpag Yxi Pia Rämö TSKK       HYL  
  14 pitcol Rambo Jenni Keskimäki ATT       HYL  
  15 pyrkoi Ossi Piia Virtanen ATT       HYL ULKOP
  17 lappor Kerttu Kristiina Töykkälä ATT       HYL  
  18 borcol Rai Rai Santtu Stenberg TSAU       HYL  
  19 borcol Wiksu Saana Koivunen TSAU       HYL ULKOP
  20 pitcol Cheri Päivi Granö ATT       HYL  
  21 isovil Severi Riikka Koistinen LÄGI       HYL ULKOP
  22 x-rotu Narri Päivi Paljakka         HYL  
  8 belpat Roosa Maria Keskitalo HARJA       POIS  
  16 belpat Roosa Maria Keskitalo HARJA       POIS ULKOP