Kilpailu 4.6.2015 AVOIN-luokka, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Åsa Rancken, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 8 käävil Rosso Jarmo Kumpulainen TSAU 28,84 -11,16 0 -11,16  
2 4 kääpin Mini Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 35,06 -4,94 0 -4,94  
3 1 shelam Tahvo Marianne Ylitalo TSAU 36,50 -3,50 5 5  
4 9 toyvil Ada Erika Ventelä TSAU 46,78 6,78 5 11,78  
  2 shelam Ella Merja Hakala TASSU       HYL  
  6 käävil Pulla Sanna Kunnasvirta TSAU       HYL  
  7 käävil Töppönen Annika Kunnasvirta TSAU       HYL  
  10 shelam Tahvo Marianne Ylitalo TSAU       HYL ULKOP
  11 shelam Ella Merja Hakala TASSU       HYL ULKOP
  3 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       POIS POISSA
  5 shelam Wii Heidi Kohonen ATT       POIS POISSA
  12 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       POIS ULKOP, POISSA

Medi, tuomari Åsa Rancken, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 2 manter Chili Juha Aronen TSAU 32,44 -7,56 0 -7,56  
2 7 shelam Taika Marja-Leena Järvenpää TSAU 32,59 -7,41 0 -7,41  
3 1 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU 30,47 -9,53 5 5  
  4 shelam Luca Eva Kajander TSAU       HYL  
  5 manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL  
  9 stbter Elma Neea Tiermas TSAU       HYL  
  10 lappor Jupiter Taru Mäkelä ATT       HYL  
  11 kromfo Charlie Anja Mai ATT       HYL  
  13 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       HYL ULKOP
  3 kromfo Fyra Annariina Kulmala FPUKO       POIS  
  6 lagrom Dita Anniina Karpomäki TSAU       POIS  
  8 kromfo Cinco Annariina Kulmala FPUKO       POIS  
  12 manter Chili Juha Aronen TSAU       POIS ULKOP

Maksi, tuomari Anne Linsuri, koirakoita 16, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 1 auskel Noah Sonja Paavola TSAU 27,28 -12,72 0 -12,72  
  3 borcol Fu Janita Leinonen LAW       HYL  
  5 labnou Pommac Katja Taskinen SWAT       HYL  
  6 labnou Maisa Ida Tallqvist SWAT       HYL  
  7 belpat Leika Anni Törhönen TSAU       HYL  
  8 shelam Vipo Salla Heikkilä TSAU       HYL  
  9 borcol Pilke Pia Heikkilä TSAU       HYL  
  10 borcol Pixie Marianne Asikainen TSAU       HYL  
  13 siphus Polar Taru Mäkelä ATT       HYL  
  14 borcol Olavi Anette Lindell         HYL  
  15 borcol Pirkko Tuomo Oksanen TSAU       HYL  
  16 borcol Dao Janita Leinonen LAW       HYL  
  17 labnou Pommac Katja Taskinen SWAT       HYL ULKOP
  18 labnou Maisa Ida Tallqvist SWAT       HYL ULKOP
  19 belpat Leika Anni Törhönen TSAU       HYL ULKOP
  20 auskel Noah Sonja Paavola TSAU       HYL ULKOP
  2 borcol Tuh Jenni Uotila TSAU       POIS  
  4 parcol Iines Merja Lemmetti RÄ-KÄ       POIS  
  11 borcol Luv Tem Jenni Uotila TSAU       POIS  
  12 parcol Doris Merja Lemmetti RÄ-KÄ       POIS