Kilpailu 10.11.2015 AVOIN, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Sanni Murto, koirakoita 28, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Maya Maria Sori TSAU 29,60 -20,40 0 -20,40  
2 2 shelam Wii Heidi Kohonen ATT 30,21 -19,79 0 -19,79  
3 22 shelam Stella Sonia Delatte ATT 30,25 -19,75 0 -19,75  
4 8 papill Bixie Marika Hiltunen VEIKK 30,80 -19,20 0 -19,20  
5 12 shelam Kirppu Asko Jokinen TSAU 30,91 -19,09 0 -19,09  
6 15 tiispa Roxy Ida Tallqvist SWAT 38,99 -11,01 0 -11,01  
7 18 käävil Rosso Jarmo Kumpulainen TSAU 28,78 -21,22 5 5  
8 13 kääpin Mini Aronen Kiljander/Aronen TSAU 31,67 -18,33 5 5  
9 5 parson Bruce Ida Tallqvist SWAT 42,96 -7,04 10 10  
10 3 papill Lenni Elisa Liemola WECA 46,18 -3,82 10 10  
11 4 vlyter Roxy Anniina Luostarinen MYNSK 58,64 8,64 15 23,64  
  23 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU 40,52 -9,48 0 -9,48 ULKOP
  1 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU       HYL  
  7 shelam Rudi Jessica Tiljander TSAU       HYL  
  10 kääpin Ässä Katja Nieminen ATT       HYL  
  11 papill Minttu Kenneth Hiltunen HSKH       HYL  
  14 kääpin Koru Maarit Merilä RAUMA       HYL  
  16 shelam Leya Maria Sori TSAU       HYL  
  17 parson Bruce Ida Tallqvist SWAT       HYL ULKOP
  20 kääpin Ässä Katja Nieminen ATT       HYL ULKOP
  21 papill Bixie Marika Hiltunen VEIKK       HYL ULKOP
  24 kääpin Koru Maarit Merilä RAUMA       HYL ULKOP
  25 papill Lenni Elisa Liemola WECA       HYL ULKOP
  26 tiispa Roxy Ida Tallqvist SWAT       HYL ULKOP
  26 papill Minttu Kenneth Hiltunen HSKH       HYL  
  9 parson Paavo Henna Nikkanen ATT         POIS
  19 parson Paavo Henna Nikkanen ATT         ULKOP
  27 kääpin Mini Juha Aronen TSAU         POIS

Medi, tuomari Sanni Murto, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 8 manter Chili Juha Aronen TSAU 29,98 -20,02 0 -20,02  
2 6 shelam Lilli Ronja Hyrkkänen TSAU 30,00 -20,00 0 -20,00  
3 3 schape Ronja Janne Marjanen MYNSK 32,59 -17,41 0 -17,41  
4 16 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU 43,22 -6,78 0 -6,78  
5 21 espves Reima Johanna Suuronen ATT 31,40 -18,60 5 5  
6 15 cocspa Börje Pirkko Laine ATT 55,68 5,68 10 15,68  
  9 shelam Lilli Ronja Hyrkkänen TSAU 30,21 -19,79 5 5 ULKOP
  17 schape Heta Janne Marjanen MYNSK 38,36 -11,64 10 10 ULKOP
  18 lappor Jupiter Taru Mäkelä ATT 41,32 -8,68 10 10 ULKOP
  1 espves Pihka Tyyni Kosonen ATT       HYL  
  2 kromfo Fyra Annariina Kulmala FPUKO       HYL  
  4 espves Huima Johanna Suuronen ATT       HYL  
  7 shelam Luca Henni Komulainen TSAU       HYL  
  10 shelam Sulo Jenna Tammisto TSAU       HYL  
  11 auskel Eka Tiina Selenius TSAU       HYL  
  12 manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL  
  13 espves Liinu Tuija Aarnio TSAU       HYL  
  14 shelam Hilma Asko Jokinen TSAU       HYL  
  20 shelam Luca Eva Kajander TSAU       HYL ULKOP
  22 kromfo Cinco Annariina Kulmala FPUKO       HYL  
  24 kääpin Aamos Maarit Huhti ATT       HYL  
  25 espves Pihka Tyyni Kosonen ATT       HYL ULKOP
  26 manter Chili Juha Aronen TSAU       HYL ULKOP
  27 manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL ULKOP
  5 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       POIS  
  19 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       POIS ULKOP
  23 kromfo Lei Jaana Mero ATT       POIS  

Maksi, tuomari Sanni Murto, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 23 parcol Iines Merja Lemmetti RÄ-KÄ 49,56 -0,44 0 -0,44  
2 3 borcol Pike Tuomas Oksanen TSAU 27,21 -22,79 5 5  
3 11 samoje Nasu Marika Hiltunen VEIKK 38,86 -11,14 5 5  
4 1 parcol Doris Merja Lemmetti RÄ-KÄ 54,17 4,17 20 24,17  
5 17 borcol Hopsu Saarentaa Nina ATT 65,16 15,16 10 25,16  
  15 x-rotu Tytti Jaana Leino HARJA 47,43 -2,57 5 5 ULKOP
  2 borcol Vii Anne Ristiniemi TSAU       HYL  
  4 labnou Maisa Ida Tallqvist SWAT       HYL  
  5 lagrom Roki Minna Hietanen ATT       HYL  
  6 espves Elda Tyyni Kosonen ATT       HYL  
  7 x-rotu Tytti Jaana Leino HARJA       HYL  
  9 borcol Riesa Nina Saarentaa ATT       HYL  
  12 parcol Salsa Merja Lemmetti RÄ-KÄ       HYL  
  13 auskel Lyyti Tuija Rahkama ATT       HYL  
  14 labnou Maisa Ida Tallqvist SWAT       HYL ULKOP
  16 siphus Polar Taru Mäkelä ATT       HYL  
  18 borcol Ritu Tuomas Oksanen TSAU       HYL  
  19 mudi Rölli Marianne Riipi ATT       HYL  
  20 borcol Vii Anne Ristiniemi TSAU       HYL ULKOP
  22 borcol Riesa Nina Saarentaa ATT       HYL ULKOP
  24 lagrom Roki Minna Hietanen ATT       HYL ULKOP
  8 borcol Darwin Emma-Lina Eriksson TSAU       POIS  
  10 belpam Oikku Jutta Salmi MYNSK       POIS  
  21 borcol Darwin Emma-Lina Eriksson TSAU       POIS ULKOP