Kilpailu 12.10.2015 Avoin luokka, paikka RC Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Sanna Kunnasvirta, koirakoita 16, ihanneaika 60 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 14 kääpin Mini Juha Aronen TSAU 40,34 -19,66 0 -19,66  
2 8 schipp Mey Pilvi Ekman ATT 45,94 -14,06 5 5  
3 10 ceskyt Loiste Jarno Järvinen TSAU 46,64 -13,36 5 5  
4 5 parson Fanny Jenni Hoviseppä TSAU 52,82 -7,18 15 15  
  16 parson Tellu Mira Povelainen ATT 42,99 -17,01 0 -17,01 ULKOP
  2 parson Tellu Mira Povelainen ATT       HYL  
  3 kromfo Fyra Annariina Kulmala FPUKO       HYL  
  4 engkte Maddy Kaisa Karanko TSAU       HYL  
  6 manter Lilo Elina Jänesniemi LAW       HYL  
  11 jackru Edi Tiina Kontto ATT       HYL  
  12 brater Nova Mervi Juntunen TSAU       HYL  
  13 kromfo Cinco Annariina Kulmala FPUKO       HYL  
  15 x-rotu Boris Vera Hakala ATT       HYL  
  17 engkte Maddy Kaisa Karanko TSAU       HYL ULKOP
  19 manter Jinx Elina Jänesniemi LAW       HYL  
  21 schipp Bami Pilvi Ekman ATT       HYL  
  1 gribru Tryffeli Nina Aalto TSAU       POIS  
  7 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       POIS  
  9 gribru Pähkinä Nina Aalto TSAU       POIS  
  18 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       POIS ULKOP
  20 gribru Manteli Nina Aalto TSAU       POIS  

Medi, tuomari Sanna Kunnasvirta, koirakoita 16, ihanneaika 60 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 10 engkte Vertti Kaisa Karanko TSAU 61,22 1,22 5 6,22  
  14 lappor Jupiter Taru Mäkelä ATT 50,22 -9,78 0 -9,78 ULKOP
  17 shelam Luca Jari Lampinen TSAU 44,54 -15,46 10 10 ULKOP
  1 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       HYL  
  2 koohon Ode Saana Nieminen ATT       HYL  
  3 espves Åsa Emma Velling ATT       HYL  
  4 shelam Donna Agnetha Laaksonen TSAU       HYL  
  5 espves Gimma Heidi Kohonen ATT       HYL  
  7 shelam Sulo Jenna Tammisto TSAU       HYL  
  8 shelam Luca Jari Lampinen TSAU       HYL  
  9 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU       HYL  
  11 espves Iippa Emma Velling ATT       HYL  
  12 lyhcol Nuray Niina Manninen TSAU       HYL ULKOP
  13 manter Chili Juha Aronen TSAU       HYL  
  15 kesvil Imma Sofia Knuts TSAU       HYL ULKOP
  16 koohon Ode Saana Nieminen ATT       HYL ULKOP
  6 auskel Zalama Marika Ruohonen ATT       POIS  

Maksi, tuomari Sanna Kunnasvirta, koirakoita 16, ihanneaika 60 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 12 siphus Polar Taru Mäkelä ATT 60,02 0,02 0 0,02  
2 3 borcol M.U. Sessa Salmenoja LAW 51,55 -8,45 15 15  
  15 borcol M.U. Sessa Salmenoja LAW 40,80 -19,20 0 -19,20 ULKOP
  1 borcol Pixie Marianne Asikainen TSAU       HYL  
  2 borcol Kiss Elina Jänesniemi LAW       HYL  
  4 belpat Leika Anni Törhönen TSAU       HYL  
  5 holpal Taika Anni Petäjoki ATT       HYL  
  6 pinser Sara Eerika Bang TSAU       HYL  
  7 x-rotu Riiviö Marika Ruohonen ATT       HYL  
  8 mudi Stara Anni Petäjoki ATT       HYL  
  19 auspai Nala Anna Laakso ATT       HYL  
  10 mudi Rölli Marianna Riipi ATT       HYL  
  11 dalmat Pippa Tarja Helsi ATT       HYL  
  13 auskel Taku Sonja Paavola TSAU       HYL  
  14 borcol Kiss Elina Jänesniemi LAW       HYL ULKOP
  16 belpat Leika Anni Törhönen TSAU       HYL ULKOP