Kilpailu 18.9.2015 Epikset, Avoin, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi] [Medi] [Mini]

Maksi, tuomari Jari Valtonen, koirakoita 40, ihanneaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 32 borcol Dao Jaakko Suoknuuti LAW 35,40 -27,60 0 -27,60  
2 3 auskel Binka Jan Dahl HANKO 37,96 -25,04 0 -25,04  
3 13 borcol Fleet Petri Mannonen TSAU 38,13 -24,87 0 -24,87  
4 25 borcol Ritva Tuomas Oksanen TSAU 38,56 -24,44 0 -24,44  
5 35 borcol Pirkko Tuomas Oksanen TSAU 40,43 -22,57 0 -22,57  
6 38 borcol Fleet Petri Mannonen TSAU 37,37 -25,63 5 5 ei sij.
7 40 auskel Binka Jan Dahl HANKO 37,98 -25,02 5 5 ei sij.
8 5 belpag Mendez Petri Mannonen TSAU 43,30 -19,70 5 5  
9 30 pitcol Luna Tapio Metsä AST 66,60 3,60 5 8,60 ei sij.
10 16 borcol Ralla Noora Haukijärvi TSAU 35,31 -27,69 10 10 ei sij.
11 18 borcol Darwin Emma-Lina Eriksson TSAU 38,73 -24,27 10 10  
12 24 borcol Iisi Taija Salokannel TSAU 43,83 -19,17 10 10  
13 11 pitcol Luna Tapio Metsä AST 82,24 19,24 5 24,24  
  1 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU       HYL  
  2 lyhcol Marsa Paula Koskinen TSAU       HYL  
  4 holpal Taika Anni Petäjoki ATT       HYL  
  6 belpam Gia Maria Sori TSAU       HYL  
  7 auskel Noah Sonja Paavola TSAU       HYL  
  8 borcol Ralla Noora Haukijärvi TSAU       HYL  
  9 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU       HYL ei sij.
  10 auskel Mortti Minna Haimi-Hakala ATT       HYL  
  12 borcol Chi Jaakko Suoknuuti LAW       HYL  
  14 mudi Stara Anni Petäjoki ATT       HYL  
  15 novnou Ippu Helena Virtanen ATT       HYL  
  17 kihnou Axu Mikael Montonen         HYL  
  19 borcol M.U Sessa Salmenoja LAW       HYL  
  20 borcol Vii Anne Ristiniemi TSAU       HYL  
  21 mudi Rölli Marianna Riipi ATT       HYL  
  22 borcol Fu Janita Leinonen LAW       HYL  
  23 dalmat Pippa Tarja Helsi ATT       HYL  
  26 belpam Oikku Jutta Salmi MYNSK       HYL  
  28 belpam Gia Maria Sori TSAU       HYL ei sij.
  29 borcol Tuh Jenni Uotila TSAU       HYL  
  31 borcol Darwin Emma-Lina Eriksson TSAU       HYL ei sij.
  33 borcol Vii Anne Ristiniemi TSAU       HYL ei sij.
  34 borcol Iisi Taija Salokannel TSAU       HYL ei sij.
  36 borcol M.U Sessa Salmenoja LAW       HYL ei sij.
  37 borcol Grace Heidi Karanko ATT       HYL  
  39 novnou Ippu Helena Virtanen ATT       HYL ei sij.
  41 borcol Darwin Emma-Lina Eriksson TSAU       HYL ei sij.
  27 borcol Ralla Noora Haukijärvi TSAU       POIS ei sij.

Medi, tuomari Jari Valtonen, koirakoita 14, ihanneaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 14 auskel Eka Janita Leinonen LAW 38,96 -24,04 0 -24,04  
2 6 auspai Lilac Neno Pessoa USA 37,00 -26,00 5 5  
3 2 espves Reima Johanna Suuronen ATT 37,44 -25,56 15 15  
4 7 espves Rommi Saila Sovela TSAU 58,42 -4,58 15 15  
  1 kromfo Fyra Annariina Kulmala FPUKO       HYL  
  3 shelam Luca Eva Kajander TSAU       HYL  
  4 shelam Tahvo Marianne Ylitalo TSAU       HYL  
  5 shelam Piiku Riina Rastas TSAU       HYL  
  8 espves Mii Liisa Haapsaari MYNSK       HYL  
  9 kromfo Ida Elina Kukkonen TSAU       HYL  
  10 kromfo Cinco Annariina Kulmala FPUKO       HYL  
  11 espves Pippsa Taru Ruohonen TSAU       HYL  
  12 espves Reima Johanna Suuronen ATT       HYL ei sij.
  13 tiiter Urho Heli Keski-Äijö TSAU       HYL  

Mini, tuomari Jari Valtonen, koirakoita 12, ihanneaika 63 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Kirppu Asko Jokinen TSAU 41,53 -21,47 0 -21,47  
2 9 cavspa Milda Emmiina Varjonen MYNSK 51,62 -11,38 0 -11,38  
3 17 brater Nova Mervi Juntunen TSAU 77,25 14,25 5 19,25  
4 7 gribru Igor Merja Tapola LSKK 79,85 16,85 5 21,85  
  16 cavspa Milda Emmiina Varjonen MYNSK 51,74 -11,26 5 5 ULKOP
  1 x-rotu Boris Vera Hakala ATT       HYL  
  2 parson Fanny Jenni Hoviseppä TSAU       HYL  
  3 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU       HYL  
  5 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       HYL  
  8 kleins Hulda Pamela Vahalahti ATT       HYL  
  10 x-rotu Boris Vera Hakala ATT       HYL ULKOP
  15 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       HYL ULKOP
  4 shelam Kiki Jessica Tiljander TSAU       POIS  
  6 borcol Nera Sessa Salmenoja LAW       POIS ULKOP
  12 schipp Överi Maria Salonen ATT       POIS  
  13 caiter Vili Meeri Antervo TSAU       POIS  
  14 shelam Rudi Jessica Tiljander TSAU       POIS