Kilpailu 21.4.2015 Avoin-luokka, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Tiina Selenius, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Wii Heidi Kohonen ATT 36,69 -13,31 0 -13,31  
2 4 shelam Tahvo Marianne Ylitalo TSAU 44,18 -5,82 0 -5,82  
3 6 tiispa Roxy Ida Tallqvist SWAT 49,73 -0,27 0 -0,27  
4 7 borter Elli Päivi Vihe RÄ-KÄ 53,84 3,84 5 8,84  
5 16 parson Tuure Hanna Häkkinen ATT 41,82 -8,18 10 10  
6 12 schipp Mey Päivi Ekman ATT 49,23 -0,77 10 10  
7 5 käävil Pulla Sanna Kunnasvirta TSAU 35,47 -14,53 1000 1000 ei sijjoitu
8 18 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA 38,06 -11,94 1005 1005 ei sijoitu
9 15 borter Elli Päivi Vihe RÄ-KÄ 44,89 -5,11 1005 1005 ei sijoitu
  2 käävil Urmas Kirsi Lindström ÅBSK       HYL  
  3 caiter Vili Meeri Antervo TSAU       HYL  
  9 käävil Wiivi Wilhelmina Koivunen TSAU       HYL  
  11 kleins Hulda Pamela Vahalahti ATT       HYL  
  13 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       HYL  
  14 kääpin Ässä Katja Nieminen ATT       HYL  
  17 schipp Bami Pilvi Ekman ATT       HYL  
  1 shelam Kirppu Asko Jokinen TSAU       POIS  
  8 käävil Kerttu Julia Hartman ATT       POIS  

Medi, tuomari Tiina Selenius, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 espves Huima Johanna Suuronen ATT 32,84 -17,16 0 -17,16  
2 12 käävil Welmu Maria Lepänhaara TSAU 36,41 -13,59 0 -13,59  
3 4 shelam Luca Eva Kajander TSAU 38,22 -11,78 0 -11,78  
4 11 auskel Zalama Marika Ruohonen ATT 39,35 -10,65 0 -10,65  
5 10 kromfo Tofsan Åsa Rancken TSAU 39,86 -10,14 0 -10,14  
6 16 lappor Jupiter Taru Mäkelä ATT 48,74 -1,26 1000 1000 ei sijoitu
7 7 tiiter Urho Heli Keski-Äijö TSAU 60,50 10,50 1005 1015,50 ei sijoitu
  1 tiiter Urho Heli Keski-Äijö TSAU       HYL  
  3 espves Pihka Tyyni-Tuuli Kosonen ATT       HYL  
  6 shelam Donna Agnetha Laaksonen TSAU       HYL ei sijoitu
  9 espves Pihka Tyyni-Tuuli Kosonen ATT       HYL ei sijoitu
  13 espves Rommi Saila Sovela TSAU       HYL  
  14 auskel Eka Heidi Kohonen ATT       HYL  
  15 espves Haba Sanna Laine RÄ-KÄ       HYL  
  17 shelam Hilma Asko Jokinen TSAU       HYL  
  2 kromfo Fyra Annariina Kulmala FPUKO       POIS  
  8 kromfo Cinco Annariina Kulmala FPUKO       POIS ei sijoitu

Maksi, tuomari Tiina Selenius, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol Ritva Tuomas Oksanen TSAU 33,59 -16,41 0 -16,41  
2 3 shelam Kio Elina Jalonen ATT 47,39 -2,61 0 -2,61  
3 15 parcol Iines Merja Lemmetti RÄ-KÄ 66,04 16,04 5 21,04  
4 20 siphus Polar Taru Mäkelä ATT 68,13 18,13 10 28,13  
5 6 labnou Maisa Ida Tallqvist SWAT 39,27 -10,73 1000 1000 ei sijoitu
  1 labnou Maisa Ida Tallqvist SWAT       HYL  
  4 espves Elda Suvi Reini ATT       HYL  
  7 belpat Roosa Maria Keskitalo HARJA       HYL  
  8 shelam Kio Elina Jalonen ATT       HYL ei sijoitu
  9 espves Elda Suvi Reini ATT       HYL ei sijoitu
  10 pinser Sara Erika Bang TSAU       HYL  
  11 borcol Raisa Ida Tallqvist SWAT       HYL  
  12 borcol Luna Satu Silanterä 11004843       HYL  
  13 auspai Stella Sanni Murto TSAU       HYL  
  14 borcol RaiRai Santtu Stenberg ATT       HYL  
  16 cirnec Hilla Julia Hartman ATT       HYL  
  17 borcol Raisa Ida Tallqvist SWAT       HYL ei sijoitu
  18 belpat Roosa Maria Keskitalo HARJA       HYL  
  19 borcol RaiRai Santtu Stenberg ATT       HYL ei sijoitu
  21 mudi Rölli Marianne Riipi ATT       HYL  
  2 parcol Doris Maria Lemmetti RÄ-KÄ       POIS