Kilpailu 27.11.2011, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[C Medi 3] [C Mini 3] [C Maksi 3]

C hyppyrata, medi 3, kello 10:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 30, ihanneaika 44 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 159 shelam Sam En-Sam Patrik Rosendal (SWE) 37,87   -6,13 0 -6,13 SERT-H
2 151 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA 38,27   -5,73 0 -5,73  
3 158 shelam Elvis Lähderinteen Hermes Jenni Inkinen TSAU 38,62   -5,38 0 -5,38  
4 166 auskel Aki Slioor's Soleil Akita Maria Miettinen TSAU 40,70   -3,30 0 -3,30  
5 176 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 42,11   -1,89 0 -1,89  
6 173 kääsna Tessu D'arne Touran Säde Andstén JANKK 46,14   2,14 0 2,14  
7 162 shelam Penni Snowpaw Iron Maiden Merja Sirpiö ATT 36,90   -7,10 5 5  
8 165 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 37,20   -6,80 5 5  
9 170 pyrpap Xena Drole D´oiseau Moulin Aparoles Rami Aaltonen HARJA 46,53   2,53 5 7,53  
10 175 shelam Ronja Funnytail Fine And Sweet Eeva Brockmann TSAU 48,41   4,41 10 14,41  
11 185 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 48,61   4,61 10 14,61  
12 172 shelam Voitto Mei Dan Miele Anna Syvänen TSAU 49,23   5,23 10 15,23  
13 157 skette Luca Shoutinghill Onehitwonder Esa Lehdistö ATT 45,47   1,47 15 16,47  
  153 espves Ebba Bonachon Ebba Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  154 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  155 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  156 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti TSAU         HYL  
  160 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  161 kesvil Telma Shirellan Cosmos Daughter Tuulikki Kaarto TSAU         HYL  
  163 shelam Nemo Funny Trick's Amazing Race Iiris Laakso FPUKO         HYL  
  164 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  167 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  169 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  171 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  174 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         HYL  
  179 pumi Kärppy Pusztai Altatódal Drágaságom Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  180 espves Soolo Bonachon Cafe Solo Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  182 skette Bitti Rascal Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  183 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  184 kromfo Zimbo Zimsalabim Maria Lepänhaara-Koivunen TSAU         HYL  
  152 koohon Jerry Cirtap's Graaf R-J Jerry V Maas Satu Sirpiö TSAU         POIS  
  177 borter Pyry Foxilux Adventure Tool Maija Harakka ÄETSÄ         POIS  
  178 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         POIS  
  181 kromfo Bella Krumme Furche Tequila Annariina Kulmala FPUKO         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 11:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 44 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TASSU 36,15   -7,85 0 -7,85  
2 201 x-rotu Oona Oona Henna Nikkanen TSAU 37,95   -6,05 0 -6,05  
3 192 toyvil Greta Pudelpower´s Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK 39,13   -4,87 0 -4,87  
4 271 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 40,03   -3,97 0 -3,97  
5 203 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 40,83   -3,17 0 -3,17  
6 198 schipp Niki Bilgepump`s Geisha Emma Ojala ATT 41,15   -2,85 0 -2,85  
7 197 ceskyt Voltti Sötnosar´s Fantom Jarno Järvinen MYNSK 42,01   -1,99 0 -1,99  
8 199 mittel Miki Mikälie Lentotähti Renja Vanne PAHA 45,24   1,24 0 1,24  
9 209 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 39,74   -4,26 5 5  
10 14 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 42,03   -1,97 5 5  
11 208 käävil Taika Whiteway´s Black Magic Maria Lepänhaara-Koivunen TSAU 44,51   0,51 5 5,51  
12 272 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Mirva Komulainen TSAU 46,59   2,59 5 7,59  
13 270 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 45,37   1,37 10 11,37  
14 186 shelam Lova Memus Song Of Faith Rikard Isoluoma (SWE) 45,95   1,95 10 11,95  
15 191 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen BAT 48,77   4,77 10 14,77  
  194 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU         HYL  
  195 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Maria Miettinen TSAU         HYL  
  196 käävil Laku Jade Garden Earth Tremor Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  200 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  205 parson Bessie Gwragged Annwn Rosetta Stone Katja Nyman ATT         HYL  
  206 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU         HYL  
  207 shelam Vivica Mutkis Ainoa Oikea Eija Pannimaa WECA         HYL  
  211 borter Etta Grindstones Vanilla Sky Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  212 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  9 jackru Jymy Let´s Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 16:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 29, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 borcol Hitti Decathlete's Hornet Elina Jänesniemi LAW 34,94 4,24 -6,06 0 -6,06  
2 232 borcol Yakki Pythagoraan Quick Spot Katja Koivisto ATT 35,11 4,22 -5,89 0 -5,89  
3 254 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 38,47 3,85 -2,53 0 -2,53  
4 245 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT 40,11 3,69 -0,89 0 -0,89  
5 250 belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU 35,85 4,13 -5,15 5 5  
6 243 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 36,51 4,05 -4,49 5 5  
7 229 borcol Tinja Oakmeadow Daring Dream Outi Vormisto ATT 38,17 3,88 -2,83 5 5  
8 242 auspai Baloo Glenhouse´s Istinjo Anna Laakso ATT 40,60 3,64 -0,40 5 5  
9 256 beauce Unski Punasukan Uni Minna Koskinen TSAU 45,11 3,28 4,11 5 9,11  
10 239 parcol Rölli Lawnlake Show What Martta Rauma ATT 40,01 3,70 -0,99 10 10  
11 226 borcol Zagal Tammikallion Zagal Minna Kujanpää FPUKO 43,94 3,37 2,94 10 12,94  
  216 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         HYL  
  217 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  219 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  221 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL  
  222 belpam Dingo Xilly's Zupreme Jenni Lehtinen SBPKY         HYL  
  224 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  225 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen TSAU         HYL  
  227 parcol Stella Ovenslope Blues Troll Johanna Rauma ATT         HYL  
  230 borcol Dion Decathlete´s Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  233 samoje Nemo Salomaan Lassi Jenni Tyrylä E-HKK         HYL  
  236 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  237 borcol Ritva Strömsfors Ritva Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  240 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  244 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  247 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  248 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB         HYL  
  251 porves Tuuba Mountainhead's Dockside Mau'i Hanna-Riikka Hartikainen ATT         HYL  
  255 borcol Diva Decathlete's Cassiopeia Anu Rikkilä LAW         HYL  
  228 borcol Tiitu Borderiinan Friida Heidi Suikki TSAU         POIS  
  231 novnou Vinja Vinjavaerla Noora Haukijärvi TSAU         POIS  
  238 auskel Kamu Musnat Bernard Kari Lumme ATT         POIS