Kilpailu 27.11.2011, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[B Medi 3] [B Mini 3] [B Maksi 3]

B agilityrata, medi 3, kello 9:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 29, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 159 shelam Sam En-Sam Patrik Rosendal (SWE) 37,09   -12,91 0 -12,91  
2 153 espves Ebba Bonachon Ebba Taru Mäkinen RAUMA 38,29   -11,71 0 -11,71 SERT-A
3 154 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 40,23   -9,77 0 -9,77  
4 160 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 41,21   -8,79 0 -8,79  
5 173 kääsna Tessu D'arne Touran Säde Andstén JANKK 53,16   3,16 5 8,16  
6 165 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 38,20   -11,80 10 10  
7 174 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA 48,42   -1,58 10 10  
8 166 auskel Aki Slioor's Soleil Akita Maria Miettinen TSAU 48,72   -1,28 10 10  
9 184 kromfo Zimbo Zimsalabim Maria Lepänhaara-Koivunen TSAU 39,03   -10,97 15 15  
10 170 pyrpap Xena Drole D´oiseau Moulin Aparoles Rami Aaltonen HARJA 48,85   -1,15 20 20  
  151 espves Ansa Nadador Café Dulce Miia Hellsten RAUMA         HYL  
  155 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  156 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti TSAU         HYL  
  158 shelam Elvis Lähderinteen Hermes Jenni Inkinen TSAU         HYL  
  163 shelam Nemo Funny Trick's Amazing Race Iiris Laakso FPUKO         HYL  
  164 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  167 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  168 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  169 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  171 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  172 shelam Voitto Mei Dan Miele Anna Syvänen TSAU         HYL  
  175 shelam Ronja Funnytail Fine And Sweet Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  176 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  179 pumi Kärppy Pusztai Altatódal Drágaságom Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  180 espves Soolo Bonachon Cafe Solo Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  182 skette Bitti Rascal Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  183 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  185 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  157 skette Luca Shoutinghill Onehitwonder Esa Lehdistö ATT         HYL  
  152 koohon Jerry Cirtap's Graaf R-J Jerry V Maas Satu Sirpiö TSAU         POIS  
  177 borter Pyry Foxilux Adventure Tool Maija Harakka ÄETSÄ         POIS  
  178 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 12:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 31, ihanneaika 49 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 käävil Taika Whiteway´s Black Magic Maria Lepänhaara-Koivunen TSAU 41,83   -7,17 0 -7,17  
2 270 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 44,79   -4,21 0 -4,21 SERT-A
3 206 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU 46,64   -2,36 0 -2,36  
4 198 schipp Niki Bilgepump`s Geisha Emma Ojala ATT 48,44   -0,56 0 -0,56  
5 191 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen BAT 48,93   -0,07 0 -0,07  
6 212 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 42,07   -6,93 5 5  
7 14 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 43,03   -5,97 10 10  
8 204 vlyter Tara Ileach Athdara Mika Murtojärvi ATT 58,90   9,90 5 14,90  
  186 shelam Lova Memus Song Of Faith Rikard Isoluoma (SWE)         HYL  
  187 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI         HYL  
  188 cavspa Turo Bacchante Du Nid Du Faisan Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  189 borter Saima Little Duck´s Sweet Charm Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  190 schipp Dixi Bilgepump's Dixie Pia Rämö TSAU         HYL  
  192 toyvil Greta Pudelpower´s Big Fighter Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  193 vlyter Rontti Geroshine Bruno Tiina Jaakkola ATT         HYL  
  196 käävil Laku Jade Garden Earth Tremor Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  
  197 ceskyt Voltti Sötnosar´s Fantom Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  199 mittel Miki Mikälie Lentotähti Renja Vanne PAHA         HYL  
  200 toyvil Pinja Pudelpower;s Quickstep Susanna Hagman ÅBSK         HYL  
  201 x-rotu Oona Oona Henna Nikkanen TSAU         HYL  
  202 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TASSU         HYL  
  203 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  205 parson Bessie Gwragged Annwn Rosetta Stone Katja Nyman ATT         HYL  
  207 shelam Vivica Mutkis Ainoa Oikea Eija Pannimaa WECA         HYL  
  209 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  210 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL  
  211 borter Etta Grindstones Vanilla Sky Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  213 schipp Tara Bilgepump's Exotic Nina Rämö TSAU         HYL  
  214 cocspa Hulda Tiias Ensnare To You Maria Miettinen TSAU         HYL  
  271 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  
  272 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Mirva Komulainen TSAU         HYL  
  9 jackru Jymy Let´s Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 40, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 belpam Dingo Xilly's Zupreme Jenni Lehtinen SBPKY 38,41 4,30 -8,59 0 -8,59  
2 248 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB 41,44 3,98 -5,56 0 -5,56 SERT-A
3 219 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT 46,59 3,54 -0,41 0 -0,41  
4 252 dalmat Ada Aboensis Adamant Heidi Kohonen ATT 46,61 3,54 -0,39 0 -0,39  
5 258 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku HAU 48,16 3,43 1,16 0 1,16  
6 246 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 37,49 4,40 -9,51 5 5  
7 232 borcol Yakki Pythagoraan Quick Spot Katja Koivisto ATT 40,87 4,04 -6,13 5 5  
8 255 borcol Diva Decathlete's Cassiopeia Anu Rikkilä LAW 42,37 3,89 -4,63 5 5  
9 223 lyhcol Faro Pinehillside's Rusty Nail Anna Saarinen RÄ-KÄ 42,83 3,85 -4,17 5 5  
10 249 sakpai Klaara Symppis Aines Anne Ahtiainen TSAU 44,65 3,69 -2,35 5 5  
11 254 borcol Stara Eyewitness Celebrity Anna-Maija Saharanta LAW 45,43 3,63 -1,57 5 5  
12 233 samoje Nemo Salomaan Lassi Jenni Tyrylä E-HKK 46,36 3,56 -0,64 5 5  
13 234 espves Into Green Perry's Chocolate Johanna Suuronen ATT 42,02 3,93 -4,98 10 10  
  216 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT       5 HYL  
  217 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  218 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         HYL  
  220 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU       5 HYL  
  221 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Anne Linsuri TSAU         HYL  
  224 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  225 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen TSAU         HYL  
  226 borcol Zagal Tammikallion Zagal Minna Kujanpää FPUKO         HYL  
  227 parcol Stella Ovenslope Blues Troll Johanna Rauma ATT         HYL  
  229 borcol Tinja Oakmeadow Daring Dream Outi Vormisto ATT         HYL  
  230 borcol Dion Decathlete´s Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  231 novnou Vinja Vinjavaerla Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  236 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  239 parcol Rölli Lawnlake Show What Martta Rauma ATT         HYL  
  240 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  241 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  242 auspai Baloo Glenhouse´s Istinjo Anna Laakso ATT         HYL  
  243 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  244 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  245 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  247 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  250 belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU         HYL  
  251 porves Tuuba Mountainhead's Dockside Mau'i Hanna-Riikka Hartikainen ATT         HYL  
  253 novnou Lyyli Nitric Stick Or Treat Heli Laaksonen TSAU         HYL  
  256 beauce Unski Punasukan Uni Minna Koskinen TSAU         HYL  
  257 borcol Hitti Decathlete's Hornet Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  237 borcol Ritva Strömsfors Ritva Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  228 borcol Tiitu Borderiinan Friida Heidi Suikki TSAU         POIS  
  238 auskel Kamu Musnat Bernard Kari Lumme ATT         POIS  
  259 belpat Tollo Foolproof Cinzano Elina Teivainen ATT         POIS