Kilpailu 26.11.2011, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[C Medi 2] [C Mini 2] [C Maksi 2] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 1]

C hyppyrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 schape Vitti Puuparran Ruusa Anna-Mari Nurmi TSAU 37,26 4,29 -9,74 0 -9,74 LUVA
  6 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  7 beagle Hurja Chinese Lord Pepper Virpi Vaistomaa WECA         HYL  
  1 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI         POIS  
  4 shelam Turbo Morning Dew's Jupiter Outi Linjama TASSU         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 jackru Sampo Sampo Kaisa Halmesarka ATT 35,89 4,46 -11,11 0 -11,11  
2 13 käävil Nelli Triguette´s Most Entertaining Juha-Matti Puskala WECA 40,35 3,96 -6,65 0 -6,65 LUVA
3 15 kääpin Sista Midnight Mover's Rayon De Soleil Salla Viljanen WECA 40,90 3,91 -6,10 5 5  
4 22 x-rotu Jedi Jedi Jenni Lehtikangas WECA 45,15 3,54 -1,85 5 5  
5 18 käävil Totte Canmoy´s Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 48,39 3,31 1,39 5 6,39  
6 20 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 42,33 3,78 -4,67 10 10  
7 12 pkkämä Armi Tomjantin Arsy Varsy Sanna Ketola TASSU 51,90 3,08 4,90 10 14,90  
  11 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  16 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KANSK         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 16, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Ziri Look Like Energic Erin Petri Mannonen TSAU 32,90 4,86 -14,10 0 -14,10  
2 40 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI 33,44 4,78 -13,56 0 -13,56  
3 29 airter Venni Ransun Vekkuli Venni Matti Siltala LÄGI 45,30 3,53 -1,70 0 -1,70  
4 36 doberm Nomi A`dreams Gisele Terhi Ketola ATT 34,87 4,59 -12,13 5 5  
5 30 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 39,92 4,01 -7,08 5 5  
6 25 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI 48,68 3,29 1,68 5 6,68  
7 45 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa TSAU 33,23 4,82 -13,77 10 10  
8 32 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 45,19 3,54 -1,81 15 15  
  23 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  28 x-rotu Hippu Hippu Miia Kortesluoma KANSK         HYL  
  31 pitcol Jacky Suvituikun Jacky-Bear Johanna Kuusi FPUKO         HYL  
  33 belpat Cheri Flammeus Caramelli Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  34 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  35 borcol Spinnu Cabaroo Plaza Poker Miikka Hurme ATT         HYL  
  37 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  39 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  42 bokser Pomo Wandoris Incognito Reetta Mäkelä WECA         POIS  
  46 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 14:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 parson Kosto Jackville Habanero Marika Kelokari ATT 35,64 4,49 -17,36 5 5  
2 47 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 38,13 4,20 -14,87 5 5  
3 50 tiiter Leevi Cags-Pa Dylan Onyx Jenna Leino TSAU 44,64 3,58 -8,36 5 5  
4 48 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 45,45 3,52 -7,55 10 10  
  49 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         HYL  
  51 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen RAUMA         HYL  
  52 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  53 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  54 kääsna Ripa Tristan Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  56 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT         HYL  
  55 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 14:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 kääpin Niksi Rowan Alley's Cleopatra Silja Lehtimäki ATT 35,55 4,50 -17,45 0 -17,45 LUVA
2 62 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 44,56 3,59 -8,44 0 -8,44 LUVA
3 63 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuaka Miia Kortesluoma KANSK 43,02 3,72 -9,98 5 5  
4 60 jackru Metka Vauhti Vinhan Metka Eila Kuronen I-HAH 53,84 2,97 0,84 5 5,84  
5 67 jackru Iida Payingold Dot The I Petriina Paananen LÄGI 50,72 3,15 -2,28 15 15  
6 61 pkkämä Peppi Tomjantin Indian Summer Sanna Ketola TASSU 54,31 2,95 1,31 15 16,31  
  64 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  65 borter Stiina Grindstones Globeflower Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  69 bicfri Nelli Lovely Lion Joy Ously Yours Marita Wallin WECA         POIS  
  72 jackru Edi Terrmite`s Jet X Tiina Kontto ATT         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 14:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 31, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Pepi Angel Petri Laisaari TSAU 32,12 4,98 -20,88 0 -20,88 LUVA
2 94 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 33,19 4,82 -19,81 0 -19,81 SERT
3 113 borcol Ansa Myytin Aamutähti Susanna Nieminen WECA 33,39 4,79 -19,61 0 -19,61  
4 107 valpai Velmu Moonscape´s Voice Of The Wolf Riikka Viinikka E-HKK 38,33 4,17 -14,67 0 -14,67 LUVA
5 93 pitcol Rocky Snowpaw Grande Rocheuse Jenni Keskimäki AN 47,44 3,37 -5,56 0 -5,56 LUVA
6 78 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI 31,58 5,07 -21,42 5 5  
7 89 espves Vola Nadador Aletazo Alegro Taru Ruohonen ATT 34,68 4,61 -18,32 5 5  
8 87 parcol Saimi Hippuliinan Dejavu Deluxe Mirka Pekkalainen ATT 36,44 4,39 -16,56 5 5  
9 104 belpag Hile Talvihallan Bilehile Anne Kilpi YLÖKK 39,53 4,05 -13,47 5 5  
10 109 silnou Aava Fowl Reed´s Beverly Hills Heli Räsänen RAUMA 40,31 3,97 -12,69 5 5  
11 111 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 47,34 3,38 -5,66 5 5  
12 100 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK 32,40 4,94 -20,60 10 10  
13 77 parcol Pariisi Memorylane All Eyes On Me Reeta Kukkola RAUMA 47,37 3,38 -5,63 10 10  
14 106 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI 52,09 3,07 -0,91 10 10  
15 108 borcol Mamba Bearpon`sblack Mamba Anne Ristiniemi TSAU 35,00 4,57 -18,00 15 15  
16 83 lyhcol Lola Mirthgard Aurora Aviendha Pilvi Mustonen E-HKK 40,01 4,00 -12,99 15 15  
17 103 borcol Mac Cabaroo Vegas Vic Iida Kasslin ATD 35,25 4,54 -17,75 25 25  
  75 borcol Boa Bearpons Black Boa Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  76 sakpai Pink Nexocan Fuxia Marjo Heino LAW         HYL  
  79 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  84 schape Morris Puuparran Mauritz Sari Tuominen TASSU         HYL  
  86 pitcol Jaffiina Suvituikun Jaffiina Anja Larramäki FPUKO         HYL  
  88 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  90 auspai Ares Highbuzz´s Artaxerxes Paula Leino AN         HYL  
  91 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  92 isovil Ossi Sir Ascot's Stunning Onyx Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  95 espves Pike Perro Rizados Calisto Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  97 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  99 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         HYL  
  101 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  110 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK         HYL  
  80 pitcol Pate Karowi´s Mister Blue Päivi Granö ATT         POIS