Kilpailu 26.11.2011, paikka Lieto, Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[B Medi 2] [B Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1]

B agilityrata, medi 2, kello 11:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 koohon Rokka Amazing Lonsome Lassie Achteraf Minna Kujanpää FPUKO 45,41 3,39 -1,59 5 5  
  2 schape Vitti Puuparran Ruusa Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  4 shelam Turbo Morning Dew's Jupiter Outi Linjama TASSU         HYL  
  5 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU         HYL  
  6 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  7 beagle Hurja Chinese Lord Pepper Virpi Vaistomaa WECA         HYL  
  1 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 11:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 käävil Nelli Triguette´s Most Entertaining Juha-Matti Puskala WECA 40,27 3,82 -6,73 0 -6,73 LUVA
2 16 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KANSK 41,62 3,70 -5,38 0 -5,38 LUVA
3 10 schipp Aappa Bilgepump's Ginnie Pia Rämö TSAU 43,99 3,50 -3,01 0 -3,01 SERT
4 70 shelam Aamu Nappulavaaran Aamu Aurinko Jenni Lehtinen SBPKY 38,34 4,02 -8,66 5 5  
5 8 shelam Tiuhti Mei Dan Mörk Björk Maria Savonen TSAU 42,35 3,64 -4,65 5 5  
6 19 kääpin Wili Denwest Own Will Kaisa Ihamäki WECA 43,41 3,55 -3,59 5 5  
7 18 käävil Totte Canmoy´s Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 51,41 3,00 4,41 5 9,41  
  11 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  12 pkkämä Armi Tomjantin Arsy Varsy Sanna Ketola TASSU         HYL  
  15 kääpin Sista Midnight Mover's Rayon De Soleil Salla Viljanen WECA         HYL  
  17 jackru Sampo Sampo Kaisa Halmesarka ATT         HYL  
  20 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK         HYL  
  21 mittel Merri Damirazin Pelimies Erja Lindstedt ATT         HYL  
  22 x-rotu Jedi Jedi Jenni Lehtikangas WECA         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Ziri Look Like Energic Erin Petri Mannonen TSAU 31,55 4,88 -15,45 0 -15,45 LUVA
2 33 belpat Cheri Flammeus Caramelli Marja Aaltonen TSAU 37,53 4,10 -9,47 0 -9,47 LUVA
3 39 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 36,34 4,24 -10,66 5 5  
4 36 doberm Nomi A`dreams Gisele Terhi Ketola ATT 38,71 3,98 -8,29 5 5  
5 38 x-rotu Nana Nana Alisa Kranni ÄETSÄ 39,77 3,87 -7,23 5 5  
6 40 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI 32,34 4,76 -14,66 10 10  
7 24 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI 43,09 3,57 -3,91 10 10  
8 44 belpag Numbe Dark Joy Number One Petri Mannonen TSAU 44,64 3,45 -2,36 10 10  
9 29 airter Venni Ransun Vekkuli Venni Matti Siltala LÄGI 51,21 3,01 4,21 10 14,21  
10 32 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 44,77 3,44 -2,23 25 25  
11 31 pitcol Jacky Suvituikun Jacky-Bear Johanna Kuusi FPUKO 73,53 2,09 26,53 5 31,53  
  23 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Eija Ostela ATT         HYL  
  25 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI         HYL  
  26 rhokoi Vila Bawabu Vamoya Wamweru Kati Pesonen TSAU         HYL  
  28 x-rotu Hippu Hippu Miia Kortesluoma KANSK         HYL  
  30 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  34 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  35 borcol Spinnu Cabaroo Plaza Poker Miikka Hurme ATT         HYL  
  37 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  45 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  41 espves Iines Bonachón Hebe Sanna Laine TSAU         POIS  
  42 bokser Pomo Wandoris Incognito Reetta Mäkelä WECA         POIS  
  43 x-rotu Jonttu Jonttu Sari Saukkonen ATT         POIS  
  46 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 15:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 35,14 3,98 -10,86 0 -10,86 LUVA
2 49 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA 51,69 2,71 5,69 0 5,69  
3 53 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA 45,86 3,05 -0,14 10 10  
4 50 tiiter Leevi Cags-Pa Dylan Onyx Jenna Leino TSAU 59,01 2,37 13,01 15 28,01  
  47 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  52 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  54 kääsna Ripa Tristan Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  56 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT         HYL  
  58 parson Kosto Jackville Habanero Marika Kelokari ATT         HYL  
  55 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi AN         POIS  
  57 schape Konsta Puuparran Moritz Janne Marjanen MYNSK         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 15:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuaka Miia Kortesluoma KANSK 40,58 3,45 -5,42 0 -5,42 LUVA
2 68 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 44,02 3,18 -1,98 0 -1,98 SERT
3 59 kääpin Niksi Rowan Alley's Cleopatra Silja Lehtimäki ATT 45,25 3,09 -0,75 5 5  
4 61 pkkämä Peppi Tomjantin Indian Summer Sanna Ketola TASSU 47,96 2,92 1,96 5 6,96  
5 62 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 55,23 2,54 9,23 0 9,23  
6 65 borter Stiina Grindstones Globeflower Tiina Kovalainen BAT 43,48 3,22 -2,52 10 10  
7 60 jackru Metka Vauhti Vinhan Metka Eila Kuronen I-HAH 70,93 1,97 24,93 10 34,93  
  64 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  66 cavspa Otto Crianza`s Golden Boy Katja Taskinen TASSU         HYL  
  67 jackru Iida Payingold Dot The I Petriina Paananen LÄGI         HYL  
  71 kääpin Tira Pinserella's Tiramisu Laura Närhi ATT         HYL  
  73 jackru Ronja Endell Lil' Star Johanna Hirvonen HSKH         HYL  
  69 bicfri Nelli Lovely Lion Joy Ously Yours Marita Wallin WECA         POIS  
  72 jackru Edi Terrmite`s Jet X Tiina Kontto ATT         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 16:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 35, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW 31,53 5,07 -14,47 0 -14,47 LUVA
2 79 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 32,09 4,99 -13,91 0 -13,91 LUVA
3 76 sakpai Pink Nexocan Fuxia Marjo Heino LAW 33,08 4,84 -12,92 0 -12,92 SERT
4 97 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 37,20 4,30 -8,80 0 -8,80 LUVA
5 78 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI 38,03 4,21 -7,97 0 -7,97 SERT
6 111 vehter Kurt Whilizias Kurt Cobain Maria Åbonde AGIAX 47,97 3,34 1,97 0 1,97  
7 100 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu Päivi Kärkkäinen TAMSK 36,00 4,44 -10,00 5 5  
8 81 silnou Rico Finnflats Donhuan Mari Andersson AN 39,59 4,04 -6,41 5 5  
9 82 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 40,78 3,92 -5,22 5 5  
10 109 silnou Aava Fowl Reed´s Beverly Hills Heli Räsänen RAUMA 45,68 3,50 -0,32 5 5  
11 83 lyhcol Lola Mirthgard Aurora Aviendha Pilvi Mustonen E-HKK 45,69 3,50 -0,31 5 5  
12 102 vehter Henni Sandmarks Hebe Heidi Kostamo TSAU 47,15 3,39 1,15 5 6,15  
13 104 belpag Hile Talvihallan Bilehile Anne Kilpi YLÖKK 44,28 3,61 -1,72 10 10  
14 112 briard Pihka Chaccado Dis-Moi Disfois Susann Laaksonen HARJA 45,26 3,54 -0,74 10 10  
15 96 borcol Bono Arttulan Lennokas Kaveri Heidi Mäki-Tulokas TASSU 48,56 3,30 2,56 10 12,56  
16 88 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 49,22 3,25 3,22 15 18,22  
  74 borcol Pepi Angel Petri Laisaari TSAU         HYL  
  75 borcol Boa Bearpons Black Boa Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  77 parcol Pariisi Memorylane All Eyes On Me Reeta Kukkola RAUMA         HYL  
  84 schape Morris Puuparran Mauritz Sari Tuominen TASSU         HYL  
  85 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson LÄGI         HYL  
  86 pitcol Jaffiina Suvituikun Jaffiina Anja Larramäki FPUKO         HYL  
  89 espves Vola Nadador Aletazo Alegro Taru Ruohonen ATT         HYL  
  90 auspai Ares Highbuzz´s Artaxerxes Paula Leino AN         HYL  
  91 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  92 isovil Ossi Sir Ascot's Stunning Onyx Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  93 pitcol Rocky Snowpaw Grande Rocheuse Jenni Keskimäki AN         HYL  
  95 espves Pike Perro Rizados Calisto Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  99 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         HYL  
  103 borcol Mac Cabaroo Vegas Vic Iida Kasslin ATD         HYL  
  105 borcol Nova Dragunovtiger Sanna Lipponen AN         HYL  
  107 valpai Velmu Moonscape´s Voice Of The Wolf Riikka Viinikka E-HKK         HYL  
  108 borcol Mamba Bearpon`sblack Mamba Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  110 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK         HYL  
  113 borcol Ansa Myytin Aamutähti Susanna Nieminen WECA         HYL  
  80 pitcol Pate Karowi´s Mister Blue Päivi Granö ATT         POIS  
  94 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK         POIS  
  98 borcol Helmi Decathlete´s Feu De Joie Sanna Raussi TSAU         POIS