Kilpailu 23.6.2017 Avoin, paikka Lieto, RC-Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 43, ihanneaika 53 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 12 käävil Tami Ulla Viholainen FPUKO 39,56 -13,44 0 -13,44  
2 7 shelam Wii Irene Erling ATD 39,66 -13,34 0 -13,34  
3 31 käävil Iina Eerika Ventelä TSAU 40,34 -12,66 0 -12,66  
4 22 lägpys Saara Marjo Korander-Taavitsainen SISU 41,71 -11,29 0 -11,29  
5 24 lanhee Hiili Outi Hälli E-HKK 42,16 -10,84 0 -10,84  
6 25 parson Fanny Jenni Hoviseppä TSAU 39,85 -13,15 5 5  
7 3 parson Enni Marja Karjalainen ATT 42,50 -10,50 5 5  
8 2 lägpys Taiga Marjo Korander-Taavitsainen SISU 44,00 -9,00 5 5  
9 22 kääpin Mini Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 44,60 -8,40 5 5  
10 33 käävil Urmas Kirsi Lindström ÅBSK 51,85 -1,15 5 5  
11 1 gribru Pähkinä Nina Aalto TSAU 60,53 7,53 0 7,53  
12 16 gribel Mocca Nina Aalto TSAU 59,06 6,06 5 11,06  
13 21 gribel PaiPai Nina Aalto TSAU 63,87 10,87 5 15,87  
  40 käävil Iina Eerika Ventelä TSAU 38,22 -14,78 0 -14,78 ULKOP
  19 lägpys Tuisku Siiri Toivonen TASSU 40,65 -12,35 0 -12,35 ULKOP
  10 lägpys Taiga Marjo Korander-Taavitsainen SISU 41,34 -11,66 0 -11,66 ULKOP
  26 käävil Tami Ulla Viholainen FPUKO 36,06 -16,94 5 5 ULKOP
  17 käävil Nasu Wilhelmina Koivunen TSAU 54,31 1,31 10 11,31 ULKOP
  30 parson Erin Marja Karjalainen ATT 48,13 -4,87 15 15 ULKOP
  4 käävil Massimo Ulla Viholainen FPUKO       HYL  
  5 mittel Onerva Pamela Vahalahti ATT       HYL  
  6 käävil Nasu Wilhelmina Koivunen TSAU       HYL  
  8 kääsna Zena Noora Nordblom TSAU       HYL  
  8 gribru Latte Nina Aalto TSAU       HYL  
  9 lägpys Tuisku Siiri Toivonen TASSU       HYL  
  11 parson Enni Marja Karjalainen ATT       HYL ULKOP
  13 x-rotu Ella Timo Latovehmas FPUKO       HYL  
  14 shelam Sam Tiina Linna LÄGI       HYL  
  15 kleins Ina Eija Kumpula TSAU       HYL  
  18 kääsna Zena Noora Nordblom TSAU       HYL ULKOP
  20 x-rotu Wilma Leena Vierula LEVEK       HYL  
  23 parson Erin Marja Karjalainen ATT       HYL  
  27 gribel Manteli Nina Aalto TSAU       HYL  
  28 x-rotu Ella Timo Latovehmas FPUKO       HYL ULKOP
  29 mittel Onerva Pamela Vahalahti ATT       HYL ULKOP
  32 kääpin Sakari Satu Sirpiö TSAU       HYL  
  34 kleins Hulda Pamela Vahalahti ATT       HYL  
  35 jackru Hese Pasi Partanen E-HKK       HYL  
  35 jackru Hese Pasi Partanen E-HKK       HYL ULKOP
  36 shelam Sam Tiina Linna LÄGI       HYL ULKOP
  37 kleins Ina Eija Kumpula TSAU       HYL ULKOP
  38 shelam Leya Maria Sori TSAU       HYL  
  39 käävil Rosso Jarmo Kumpulainen TSAU       HYL  

Medi, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 24, ihanneaika 53 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 24 kromfo Tofsan Maria Lepänhaara TSAU 45,75 -7,25 0 -7,25  
2 2 pumi Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 46,12 -6,88 0 -6,88  
3 9 espves Reima Johanna Suuronen ATT 33,06 -19,94 5 5  
4 23 borcol Jura Tuulia Liuhto LAW 37,53 -15,47 5 5  
5 10 manter Chili Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 41,35 -11,65 5 5  
6 12 shelam Nao Tiina Linna LÄGI 37,47 -15,53 10 10  
7 13 shelam Loru Sanna Hovila ATT 41,62 -11,38 10 10  
8 16 auskel Zalama Marika Ruohonen TSAU 44,59 -8,41 10 10  
  21 shelam Loru Sanna Hovila ATT 35,62 -17,38 5 5 ULKOP
  18 pumi Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 48,31 -4,69 10 10 ULKOP
  4 shelam Tomo Tiina Linna LÄGI       HYL  
  5 parson Aku Timo Latovehmas FPUKO       HYL  
  6 espves Ali Anja Alanen RAUMA       HYL  
  7 pinser Rosi Eerika Kiiski TSAU       HYL  
  8 borcol MiG Janita Leinonen LAW       HYL  
  1 manter Speedy Kirsi Kiljander-Aronen TSAU       HYL  
  11 manter Prada Päivi Hituri ÄETSÄ       HYL  
  14 parson Aku Timo Latovehmas FPUKO       HYL ULKOP
  15 espves Ali Anja Alanen RAUMA       HYL ULKOP
  17 manter Prada Päivi Hituri ÄETSÄ       HYL ULKOP
  19 x-rotu Skrållan Åsa Rancken TSAU       HYL  
  20 shelam Nao Tiina Linna LÄGI       HYL ULKOP
  22 puli Kuutti Mari Pelto-Piri WECA       HYL  
  25 pinser Sara Eerika Kiiski TSAU       HYL ULKOP
  3 lagrom Dita Anniina Karpomäki TSAU       POIS  

Maksi, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 39, ihanneaika 53 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 26 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU 34,53 -18,47 0 -18,47  
2 23 auskel Pinko Susanna Korhonen LÄGI 36,94 -16,06 0 -16,06  
3 19 borcol Iisi Taija Salokannel TSAU 37,00 -16,00 0 -16,00  
4 42 borcol Pirtu Tuulia Liuhto LAW 37,78 -15,22 0 -15,22  
5 5 borcol Rytsölä Marjo Korander-Taavitsainen SISU 38,87 -14,13 0 -14,13  
6 13 auskel Lahja Tapio Mäntysalo ATT 42,69 -10,31 0 -10,31  
7 43 bokser Jake Jonna Hakala ATT 51,59 -1,41 0 -1,41  
8 15 x-rotu Iina Mira Markkanen FPUKO 41,82 -11,18 5 5  
9 3 isllam Kari Riika Kiviranta WALAT 49,85 -3,15 5 5  
9 37 auskel Tykki Marika Ruohonen TSAU 49,85 -3,15 5 5  
11 1 auskel Neo Tapio Mäntysalo ATT 37,66 -15,34 10 10  
12 7 borcol Vip vii Anne Ristiniemi TSAU 40,90 -12,10 10 10  
13 9 mudi Zara Jarkko Palm TSAU 62,00 9,00 10 19,00  
  14 borcol Rytsölä Marjo Korander-Taavitsainen SISU 39,03 -13,97 5 5 ULKOP
  21 isllam Kari Riika Kiviranta WALAT 54,47 1,47 5 6,47 ULKOP
  25 kulnou Rhett Johanna Krusviita AN 49,57 -3,43 10 10 ULKOP
  2 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT       HYL  
  6 borcol Fu Janita Leinonen LAW       HYL  
  10 kulnou Rhett Johanna Krusviita AN       HYL  
  11 mudi Hipsu Eeva-Stiina Hatakka TSAU       HYL  
  12 borcol Sokka Elli Kaukola         HYL  
  16 borcol Vip vii Anne Ristiniemi TSAU       HYL ULKOP
  17 borcol Just Leena Välimäki TSAU       HYL  
  18 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT       HYL ULKOP
  22 belpam Giia Maria Sori TSAU       HYL  
  24 borcol Iisi Taija Salokannel TSAU       HYL ULKOP
  27 borcol Ouzo Tuulia Liuhto LAW       HYL  
  28 borcol Dao Janita Leinonen LAW       HYL  
  29 mudi Hipsu Eeva-Stiina Hatakka TSAU       HYL ULKOP
  30 borcol Ilo Taija Salokannel TSAU       HYL ULKOP
  31 borcol Just Leena Välimäki TSAU       HYL ULKOP
  32 lagrom Otso Kirsi Stenroos ATT       HYL ULKOP
  33 x-rotu Tirso Ella Paez SSKH       HYL  
  34 borcol Sokka Elli Kaukola         HYL ULKOP
  36 x-rotu Iina Mira Markkanen FPUKO       HYL ULKOP
  39 x-rotu Tuisku Jonna Hakala ATT       HYL  
  40   Lempi Tapio Mäntysalo ATT       HYL  
  41 belpam Giia Maria Sori TSAU       HYL ULKOP
  44 auspai Sissi Marja Salomaa ATT       HYL  
  4 pinser Sara Eerika Kiiski TSAU       POIS  
  8 rhokoi Milo Laura Lehtonen TSAU       POIS  
  20 lksaks Kirppu Leena Pohjaranta WECA       POIS  
  35 borcol Kiss Elina Jänesniemi RFF       POIS  
  38 auskel Pinko Susanna Korhonen LÄGI       POIS ULKOP