Kilpailu 10.2.2018 B agilityrata, paikka Yrjönalhontie 2, 21420 Lieto , järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 1, kello 10:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 58,96 2,87 5,96 0 5,96  
2 2 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU 59,49 2,84 6,49 5 11,49  
  3 lanhee Kidi Coppercoat's Wonder Woman Heel Rita Larjava ATT         HYL  

Mini 1, kello 10:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 44,76 3,78 -8,24 0 -8,24 LUVA
2 7 kääsna Alma Rantakaupin Öiden Lohtu Liisa Ilmalahti TSAU 45,24 3,74 -7,76 0 -7,76 LUVA
  24 gribel PaiPai PAIPAI Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  9 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  10 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  11 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS         HYL  
  12 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  13 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen TSAU         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 11:20, tuomari Rauno Virta, koirakoita 2, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 whippe Lempi BONNYWAPIT EARNABUCK laura lehmuskoski W-H 60,39 2,80 7,39 5 12,39  
  20 thai Lola KIRSAKERHO EMELI SANDE Anniina Kinnala RÄHMIS         HYL  

Maksi 1, kello 11:20, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 borcol Snap Funway Love Song Petri Laisaari TSAU 40,71 4,15 -12,29 0 -12,29 LUVA
2 16 borcol KAAPO OAKMEADOW LORD OF THE NORTH Tania Mahkonen TSAU 48,30 3,50 -4,70 10 10  
3 23 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 45,83 3,69 -7,17 15 15  
4 22 labnou Taika TYTTI Saara Tuomivirta TSAU 53,06 3,19 0,06 15 15,06  
  17 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  19 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  21 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa TSAU         HYL  

Pikkumini 2, kello 12:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU 49,81 3,57 -2,19 0 -2,19 LUVA

Mini 2, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU 53,05 3,36 1,05 0 1,05  
2 80 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 54,53 3,26 2,53 0 2,53  
3 29 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 41,50 4,29 -10,50 5 5  
4 28 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 68,07 2,61 16,07 5 21,07  
  27 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Suuronen ATT         HYL  
  30 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  

Medi 2, kello 13:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 45,66 3,90 -6,34 20 20  
  31 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  33 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  34 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  38 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         HYL  
  41 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT 41,28 4,31 -10,72 5 5  
2 35 samoje Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 60,33 2,95 8,33 0 8,33  
  36 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  37 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU         HYL  
  39 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki AK-6         HYL  
  40 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL  
  42 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

Pikkumini 3, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 lanhee Poca Coppercoat\'s Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 56,94 3,62 2,94 0 2,94  
  45 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  46 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen TAMSK         HYL  
  48 toyvil Roxy Saratoga Summer Ivette White (USA)         HYL  

Mini 3, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 52,28 3,94 -1,72 5 5  
2 55 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 59,04 3,49 5,04 0 5,04  
  47 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT         HYL  
  49 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  50 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA         HYL  
  25 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU         HYL  
  52 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  53 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  54 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  

Medi 3, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  56 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  57 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW         HYL  
  58 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi SLAGO         HYL  
  59 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  60 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  61 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  62 espves ALI BONACHÓN MOROUGA anja alanen RAUMA         HYL  
  63 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen TSAU         HYL  
  64 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  65 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  66 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  67 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen RFF         HYL  
  68 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  69 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  43 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen TSAU         POIS  
  70 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU         POIS  

Pikkumaksi 3, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 50,36 4,09 -3,64 10 10  
  71 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  73 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV         HYL  

Maksi 3, kello 14:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 39,10 5,27 -14,90 5 5  
2 79 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma STAR 43,37 4,75 -10,63 5 5  
3 76 borcol CASEY CASEY XI Kelly Chaffin (USA) 50,24 4,10 -3,76 5 5  
4 83 borcol Bang Speedoggie Going Out With A Bang Minna Martimo ACTIV 41,38 4,98 -12,62 10 10  
5 85 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 38,73 5,32 -15,27 15 15  
6 77 borcol Bright KPBCs LIGHT 'EM UP Rachel Sanders (USA) 44,24 4,66 -9,76 15 15  
7 91 borcol Chip All Zet Chip In For The Win Jane Elene Christensen (DEN) 51,12 4,03 -2,88 15 15  
  74 borcol Do It Darleyfalls All Zet To Do It Jane Elene Christensen (DEN)         HYL  
  75 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  78 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  80 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT         HYL  
  81 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  82 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  84 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  87 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6         HYL  
  88 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  89 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  90 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  92 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki LAW         HYL  
  93 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  95 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  97 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Martimo ACTIV         HYL  
  98 borcol Yks Promillen Dubonnet Mikko Aaltonen ACTIV         HYL  
  99 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  86 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         POIS  
  96 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         POIS