Kilpailu 10.2.2018 A agilityrata, paikka RC Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 53,08 3,05 2,08 0 2,08  
2 3 lanhee Kidi Coppercoat's Wonder Woman Heel Rita Larjava ATT 41,50 3,90 -9,50 5 5  
  2 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU         HYL  

Mini 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 kääsna Alma Rantakaupin Öiden Lohtu Liisa Ilmalahti TSAU 41,30 3,92 -9,70 5 5  
2 4 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU 53,63 3,02 2,63 5 7,63  
3 5 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 47,70 3,40 -3,30 10 10  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS 46,70 3,47 -4,30 5 5  
2 12 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 52,46 3,09 1,46 15 16,46  
3 10 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 33,55 4,83 -17,45 20 20  
  9 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  13 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen TSAU         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 10:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 whippe Lempi BONNYWAPIT EARNABUCK laura lehmuskoski W-H 44,91 3,61 -6,09 5 5  
  20 thai Lola KIRSAKERHO EMELI SANDE Anniina Kinnala RÄHMIS         HYL  

Maksi 1, kello 10:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 31,00 5,23 -20,00 0 -20,00 LUVA
2 16 borcol KAAPO OAKMEADOW LORD OF THE NORTH Tania Mahkonen TSAU 37,00 4,38 -14,00 10 10  
  15 borcol Snap Funway Love Song Petri Laisaari TSAU         HYL  
  19 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  21 auspai Fido DROVER'S MOST LIKELY Stina Rautomaa TSAU         HYL  
  22 labnou Taika TYTTI Saara Tuomivirta TSAU         HYL  
  23 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  

Pikkumini 2, kello 12:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU 43,38 4,06 -8,62 0 -8,62 LUVA

Mini 2, kello 12:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU 39,76 4,43 -12,24 0 -12,24 OIVA
2 28 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 49,46 3,56 -2,54 0 -2,54 LUVA
3 27 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Suuronen ATT 47,49 3,71 -4,51 5 5  
4 80 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 57,01 3,09 5,01 5 10,01  
  6 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU         HYL  
  29 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  

Medi 2, kello 12:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 47,05 3,74 -4,95 15 15  
  31 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 12:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 40,81 4,31 -11,19 5 5  
  33 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  38 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU         HYL  
  41 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 12:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 40,49 4,35 -11,51 10 10  
2 35 samoje Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 60,44 2,91 8,44 10 18,44  
  18 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         HYL  
  36 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  39 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki AK-6         HYL  
  40 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola TASSU         HYL  
  42 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  

Pikkumini 3, kello 13:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 toyvil Roxy Saratoga Summer Ivette White (USA) 55,49 3,59 1,49 5 6,49  
  44 lanhee Poca Coppercoat\'s Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  45 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  46 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen TAMSK         HYL  

Mini 3, kello 13:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 41,03 4,85 -12,97 0 -12,97  
2 50 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 50,65 3,93 -3,35 0 -3,35  
3 55 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 52,79 3,77 -1,21 0 -1,21  
4 49 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 41,88 4,75 -12,12 5 5  
5 51 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 53,15 3,74 -0,85 10 10  
6 47 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT 57,97 3,43 3,97 10 13,97  
  8 gribel Manteli SAVENKOFF DARK ALMOND Nina Aalto TSAU         HYL  
  53 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  54 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  

Medi 3, kello 13:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 38,77 5,13 -15,23 0 -15,23  
2 63 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia\'s Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen TSAU 41,74 4,77 -12,26 0 -12,26  
3 65 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 48,68 4,09 -5,32 0 -5,32  
4 57 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW 40,63 4,90 -13,37 5 5  
5 68 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 44,54 4,47 -9,46 5 5  
  56 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  58 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi SLAGO         HYL  
  59 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  60 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  61 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  62 espves ALI BONACHÓN MOROUGA anja alanen RAUMA         HYL  
  64 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  67 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen RFF         HYL  
  69 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  43 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen TSAU         POIS  
  70 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU         POIS  

Pikkumaksi 3, kello 14:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,09 4,96 -13,91 0 -13,91  
  71 borcol Pilke Maccabee Rising Sun Pia Heikkilä TSAU         HYL  
  73 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV         HYL  

Maksi 3, kello 14:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 24, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Chip All Zet Chip In For The Win Jane Elene Christensen (DEN) 38,22 5,21 -15,78 0 -15,78 SERT-A
2 83 borcol Bang Speedoggie Going Out With A Bang Minna Martimo ACTIV 38,64 5,15 -15,36 0 -15,36  
3 94 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 39,04 5,10 -14,96 0 -14,96  
4 92 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki LAW 40,18 4,95 -13,82 0 -13,82  
5 95 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 40,26 4,94 -13,74 0 -13,74  
6 79 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma STAR 40,50 4,91 -13,50 0 -13,50  
7 93 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 41,09 4,84 -12,91 0 -12,91  
8 81 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 48,43 4,11 -5,57 0 -5,57  
9 74 borcol Do It Darleyfalls All Zet To Do It Jane Elene Christensen (DEN) 38,16 5,21 -15,84 5 5  
10 89 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 48,31 4,12 -5,69 5 5  
11 87 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6 50,26 3,96 -3,74 5 5  
12 90 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 36,54 5,45 -17,46 15 15  
13 98 borcol Yks Promillen Dubonnet Mikko Aaltonen ACTIV 39,71 5,01 -14,29 15 15  
14 80 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 44,74 4,45 -9,26 15 15  
15 82 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 48,33 4,12 -5,67 25 25  
  75 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  76 borcol CASEY CASEY XI Kelly Chaffin (USA)         HYL  
  77 borcol Bright KPBCs LIGHT 'EM UP Rachel Sanders (USA)         HYL  
  78 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  84 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  85 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  88 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  97 borcol Shotti Promillen Edradour Minna Martimo ACTIV         HYL  
  99 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  86 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         POIS  
  96 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         POIS