Kilpailu 16.3.2016 MÖLLI, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Petri Mannonen, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 1,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 kleins Ina Eija Kumpula TSAU 34,31 -20,69 0 -20,69  
2 3 kääsna Ninni Eeva-Stiina Hatakka ATT 36,17 -18,83 5 5  
3 8 shelam Aava Sari Sainio ATT 44,99 -10,01 10 10  
  6 shelam Kirppu Lotta Jokinen TSAU 30,44 -24,56 0 -24,56 ULKOP
  11 lanhee Usko Tommi Kauko TSAU 35,24 -19,76 0 -19,76 ULKOP
  1 petbra Hector Merja Tapola LSKK       HYL  
  2 kleins Ina Eija Kumpula TSAU       HYL ULKOP
  4 lanhee Usko Tommi Kauko TSAU       HYL ULKOP
  7 kääpin Koru Maarit Merilä RAUMA       HYL ULKOP
  10 espves Sulo Tiina Väli-Mattila RAUMA       HYL  
  12 gribru Igor Merja Tapola LSKK       HYL ULKOP
  5 käävil Pulla Sanna Kunnasvirta TSAU       POIS ULKOP

Medi, tuomari Petri Mannonen, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 1,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 3 isllam Jomi Tanja Kääriäinen TSAU 31,57 -23,43 0 -23,43  
2 2 kääsna Alma Liisa Ilmalahti TSAU 33,12 -21,88 0 -21,88  
3 6 espves Nemi Anniina Luostarinen MYNSK 35,66 -19,34 0 -19,34  
4 8 auskel Tykki Marika Ruohonen TSAU 35,75 -19,25 10 10  
5 1 schape Hopsu Marika Ruohonen TSAU 87,05 32,05 15 47,05  
  7 kääsna Alma Liisa Ilmalahti TSAU 31,02 -23,98 0 -23,98 ULKOP
  4 auskel Zalama Marika Ruohonen TSAU 28,33 -26,67 5 5 ULKOP
  5 schape Hopsu Esa Vahtera NAPSU 41,94 -13,06 10 10 ULKOP

Maksi, tuomari Petri Mannonen, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 1,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 13 borcol Sokka Santtu Stenberg TSAU 27,78 -27,22 0 -27,22  
2 9 kihnou Axu Mikael Montonen AN 45,65 -9,35 0 -9,35  
3 6 parcol Salsa Merja Lemmetti RÄ-KÄ 55,56 0,56 0 0,56  
4 2 borcol Live Jasmina Mero ATT 25,60 -29,40 10 10  
5 5 borcol Taffany Leena Pirilä RÄ-KÄ 43,15 -11,85 20 20  
6 8 borcol Wuu Pasi Pohjanpalo WUH 49,66 -5,34 25 25  
7 7 engspa Liinu Krista Räsänen TSAU 41,80 -13,20 30 30  
8 12 parcol Juni Emmi Savolainen TSAU 51,37 -3,63 40 40  
  11 parcol Salsa Merja Lemmetti RÄ-KÄ 60,13 5,13 10 15,13 ULKOP
  3 borcol Wiksu Saana Koivunen TSAU 33,91 -21,09 25 25 ULKOP
  4 auskel Teuvo Petra Malin ATT 30,87 -24,13 30 30 ULKOP
  3 borcol Wiksu Saana Koivunen TSAU 36,39 -18,61 30 30 ULKOP
  10 borcol Live Jasmina Mero ATT 56,72 1,72 30 31,72 ULKOP