Kilpailu 12.10.2015 Möllit, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 x-rotu Risto Vera Hakala ATT 31,12 -15,88 0 -15,88  
2 8 lanhee Inkeri Aila Erkkola TSKK 31,73 -15,27 0 -15,27  
3 15 borter Tirri Minna Lagström ATT 36,00 -11,00 0 -11,00  
4 7 käävil Söpö Sina Laine   38,70 -8,30 0 -8,30  
5 6 lanhee Usko Tommi Kauko TSAU 41,10 -5,90 0 -5,90  
6 17 käävil Kiva Reija Keskinen TSAU 32,06 -14,94 5 5  
7 14 kääpin Dina Nina Tuominen   37,99 -9,01 5 5  
8 13 bologn Nanna Mervi Varpula Liedon koirakoulu 71,47 24,47 20 44,47  
9 3 bologn Tessa Mervi Varpula Liedon koirakoulu 82,71 35,71 10 45,71  
10 10 kleins Alma Matleena Riihonen ATT 76,67 29,67 35 64,67  
  16 schape Riesu Ansku Nurmi TSAU 26,36 -20,64 0 -20,64 ULKOP
  12 käävil Söpö Sina Laine   42,25 -4,75 0 -4,75 ULKOP
  4 kääpin Dina Nina Tuominen   51,13 4,13 10 14,13 ULKOP
  1 petbra Couscous Nina Aalto TSAU       POIS  
  2 kääpin Koru Maarit Puttonen RAUMA       POIS ULKOP
  5 lanhee Kerttu Heli Roström ATT       POIS ULKOP
  11 lanhee Kerttu Heli Roström ATT       POIS  

Medi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 7 schape Heta Janne Marjanen MYNSK 26,90 -20,10 0 -20,10  
2 1 shelam Elsa Camilla Kandelin TSAU 30,86 -16,14 0 -16,14  
3 4 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU 33,05 -13,95 0 -13,95  
4 14 isllam Dimma Riikka Väyrynen LSKK 41,10 -5,90 0 -5,90  
5 10 bedlin Blanca Anne Hyyppä ATT 44,93 -2,07 0 -2,07  
6 15 shiba Dachu Taru Mäkelä ATT 51,79 4,79 0 4,79  
7 9 shelam Sulo Jenna Tammisto TSAU 37,44 -9,56 10 10  
8 2 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 42,55 -4,45 10 10  
  13 schape Uitti Ansku Nurmi TSAU 28,16 -18,84 0 -18,84 ULKOP
  11 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 36,51 -10,49 0 -10,49 ULKOP
  8 shelam Luca Jari Lampinen TSAU 24,46 -22,54 5 5 ULKOP
  3 schape Koppalainen Ansku Nurmi TSAU 41,47 -5,53 10 10 ULKOP
  6 auskel Zalama Marika Ruohonen ATT       POIS ULKOP

Maksi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 2 borcol Oiva Maija Rannikko TSAU 24,21 -22,79 0 -22,79  
2 7 holpal Taika Anni Petäjoki ATT 36,43 -10,57 0 -10,57  
3 3 pinser Sara Eerika Bang TSAU 48,91 1,91 0 1,91  
4 6 x-rotu Riiviö Marika Ruohonen ATT 45,77 -1,23 5 5  
5 5 auskel Frida Tiina Kontto ATT 29,64 -17,36 10 10  
  8 borcol Oiva Maija Rannikko TSAU 23,53 -23,47 10 10 ULKOP
  4 dalmat Pippa Tarja Helsi ATT 30,27 -16,73 10 10 ULKOP
  1 mudi Stara Anni Petäjoki ATT 57,38 10,38 20 30,38 ULKOP
  9 borcol Pixie Marianne Asikainen TSAU       KESK ULKOP