Kilpailu 14.2.2016 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 14:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 317 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 38,30 4,62 -10,70 0 -10,70  
2 322 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 41,30 4,29 -7,70 0 -7,70 SERT-A
3 304 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 44,10 4,01 -4,90 0 -4,90  
4 307 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT 52,60 3,37 3,60 0 3,60  
5 312 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 38,30 4,62 -10,70 5 5  
6 314 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 38,90 4,55 -10,10 5 5  
7 325 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 45,20 3,92 -3,80 5 5  
8 328 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 45,80 3,87 -3,20 5 5  
9 316 jackru Kusti Riikolan Poker Face Ülli Saar (EST) 47,47 3,73 -1,53 5 5  
10 303 kääsna DEX Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA 49,60 3,57 0,60 5 5,60  
11 300 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 43,90 4,03 -5,10 10 10  
12 327 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 45,10 3,92 -3,90 15 15  
  305 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  306 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  308 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA         HYL  
  309 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Elisa Liemola WECA         HYL  
  310 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  311 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  315 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  319 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  320 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  321 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  323 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  324 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  326 käävil Kit Pudelpower´s Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  313 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 15:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 32, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 349 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 37,06 4,78 -11,94 0 -11,94  
2 329 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,10 4,41 -8,90 0 -8,90  
3 360 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 41,40 4,28 -7,60 0 -7,60 SERT-A
4 363 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 41,50 4,26 -7,50 0 -7,50  
5 354 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 43,51 4,07 -5,49 0 -5,49  
6 334 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 48,82 3,63 -0,18 0 -0,18  
7 348 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 35,15 5,04 -13,85 5 5  
8 357 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 35,97 4,92 -13,03 5 5  
9 337 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 41,15 4,30 -7,85 5 5  
10 340 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Riina Rastas TSAU 41,52 4,26 -7,48 5 5  
11 330 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 43,60 4,06 -5,40 5 5  
12 351 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 45,15 3,92 -3,85 5 5  
13 343 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU 41,03 4,31 -7,97 10 10  
14 353 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 44,24 4,00 -4,76 10 10  
15 352 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 42,61 4,15 -6,39 15 15  
  331 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  332 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  333 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         HYL  
  335 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  336 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  338 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  339 parson Messi Rakkahukan Arvon Amiraali Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  341 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  342 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  344 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA         HYL  
  345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  346 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  347 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAMSK         HYL  
  356 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  359 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  361 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  362 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  355 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         POIS  

Maksi 3, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 49, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 379 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 34,84 5,22 -15,16 0 -15,16  
2 409 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 36,24 5,02 -13,76 0 -13,76  
3 399 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 36,34 5,01 -13,66 0 -13,66  
4 371 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 36,68 4,96 -13,32 0 -13,32  
5 416 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO 41,68 4,37 -8,32 0 -8,32  
6 393 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 43,42 4,19 -6,58 0 -6,58  
7 381 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 44,12 4,12 -5,88 0 -5,88  
8 387 x-rotu Iina Iina Mira Markkanen FPUKO 44,69 4,07 -5,31 0 -5,31  
9 415 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO 45,06 4,04 -4,94 0 -4,94  
10 389 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,88 5,22 -15,12 5 5  
11 373 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 38,16 4,77 -11,84 5 5  
12 427 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 39,44 4,61 -10,56 5 5  
13 392 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 39,52 4,61 -10,48 5 5  
14 385 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 39,94 4,56 -10,06 5 5  
15 370 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 40,24 4,52 -9,76 5 5  
16 413 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 42,48 4,28 -7,52 5 5  
17 428 auspai Varjo Saussurea Stop´n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 42,93 4,24 -7,07 5 5  
18 372 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 43,42 4,19 -6,58 5 5  
19 422 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 43,55 4,18 -6,45 5 5  
20 365 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 44,28 4,11 -5,72 5 5  
21 391 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 44,78 4,06 -5,22 5 5  
22 367 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 48,07 3,79 -1,93 5 5  
23 384 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 49,88 3,65 -0,12 5 5  
24 388 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 57,27 3,18 7,27 0 7,27  
25 366 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU 39,09 4,66 -10,91 10 10  
26 395 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 40,30 4,52 -9,70 10 10  
27 397 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 40,34 4,51 -9,66 10 10  
28 368 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAMSK 44,25 4,11 -5,75 10 10  
29 403 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 47,06 3,87 -2,94 10 10  
30 421 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 51,54 3,53 1,54 10 11,54  
31 394 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 37,96 4,80 -12,04 15 15  
  374 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  375 borcol Naala Piggyland's Enya Sofia Stens PAWS         HYL  
  376 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV         HYL  
  380 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA         HYL  
  382 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  383 sakpai Unssi Reikon Für Uns Heli Ollila TSAU         HYL  
  390 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  398 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  401 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KOTKA         HYL  
  405 borcol Gitta Piggyland's Up To Speed Dollie Ege Taliaru (EST)         HYL  
  407 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO         HYL  
  408 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  410 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  414 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  419 borcol Roc Be Angel Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  423 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA         HYL  
  425 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  426 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA         HYL  
  378 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         POIS  
  386 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  400 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         POIS  
  406 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  418 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  424 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS