Kilpailu 14.2.2016 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 18:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 314 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,53 4,84 -12,47 0 -12,47  
2 315 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA 37,48 4,72 -11,52 0 -11,52  
3 305 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT 45,16 3,92 -3,84 0 -3,84  
4 309 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Elisa Liemola WECA 43,71 4,05 -5,29 5 5  
5 301 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 42,52 4,16 -6,48 10 10  
6 327 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK 48,36 3,66 -0,64 10 10  
7 319 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 42,50 4,16 -6,50 15 15  
7 320 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 42,50 4,16 -6,50 15 15  
  302 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  304 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  308 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA         HYL  
  317 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         HYL  
  318 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  321 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  323 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  313 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  316 jackru Kusti Riikolan Poker Face Ülli Saar (EST)         POIS  

Medi 3, kello 16:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 29, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 342 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 35,58 4,97 -13,42 0 -13,42  
2 359 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 36,35 4,87 -12,65 0 -12,65  
3 349 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 37,80 4,68 -11,20 0 -11,20  
4 357 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 39,00 4,54 -10,00 0 -10,00  
5 354 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 40,83 4,34 -8,17 0 -8,17  
6 353 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 41,77 4,24 -7,23 0 -7,23  
7 345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 42,19 4,20 -6,81 0 -6,81  
8 333 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK 43,50 4,07 -5,50 0 -5,50  
9 331 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 37,58 4,71 -11,42 5 5  
10 337 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 39,59 4,47 -9,41 5 5  
11 329 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,64 4,25 -7,36 5 5  
12 363 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 42,52 4,16 -6,48 5 5  
13 360 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 43,70 4,05 -5,30 5 5  
14 361 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 39,69 4,46 -9,31 10 10  
15 336 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 50,70 3,49 1,70 10 11,70  
  330 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  332 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  334 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  335 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  341 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  343 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  346 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  347 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAMSK         HYL  
  348 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  350 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  351 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  356 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  358 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  362 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  344 shelam Tarmo Päättymätön Tarmo Kaisa Ihamäki WECA         POIS  
  355 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         POIS  

Maksi 3, kello 10:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 52, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 389 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 36,41 5,36 -17,59 0 -17,59  
2 409 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 36,54 5,34 -17,46 0 -17,46  
3 376 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 37,68 5,18 -16,32 0 -16,32  
4 382 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 38,20 5,11 -15,80 0 -15,80  
5 421 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 40,15 4,86 -13,85 0 -13,85  
6 413 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 44,07 4,43 -9,93 0 -9,93  
7 417 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 45,10 4,32 -8,90 0 -8,90  
8 426 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 45,17 4,32 -8,83 0 -8,83  
9 387 x-rotu Iina Iina Mira Markkanen FPUKO 45,56 4,28 -8,44 0 -8,44  
10 415 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO 47,48 4,11 -6,52 0 -6,52  
11 364 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 57,75 3,38 3,75 0 3,75  
12 399 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 39,80 4,90 -14,20 5 5  
13 391 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen ATT 41,91 4,65 -12,09 5 5  
14 422 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 42,00 4,64 -12,00 5 5  
15 407 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO 44,09 4,42 -9,91 5 5  
16 423 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 49,42 3,95 -4,58 5 5  
17 372 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 52,05 3,75 -1,95 5 5  
18 405 borcol Gitta Piggyland's Up To Speed Dollie Ege Taliaru (EST) 37,96 5,14 -16,04 10 10  
19 428 auspai Varjo Saussurea Stop´n Think Kirsi Kauhaniemi YLÖKK 40,43 4,82 -13,57 10 10  
20 385 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 41,36 4,72 -12,64 10 10  
  365 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT         HYL  
  366 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  367 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  368 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAMSK         HYL  
  369 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT         HYL  
  370 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  373 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  374 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  375 borcol Naala Piggyland's Enya Sofia Stens PAWS         HYL  
  379 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  388 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  390 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  392 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  393 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  394 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  395 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  397 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  398 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  401 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KOTKA         HYL  
  402 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  403 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  404 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  406 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  408 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  410 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  411 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  414 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  416 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO         HYL  
  418 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  419 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  425 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  427 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  371 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW         POIS  
  377 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         POIS  
  378 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         POIS  
  386 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  400 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         POIS  
  424 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS