Kilpailu 14.2.2016 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 17:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 306 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 41,77 4,26 -7,23 0 -7,23  
2 301 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 36,55 4,87 -12,45 5 5  
3 317 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 38,43 4,63 -10,57 5 5  
4 300 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 40,60 4,38 -8,40 5 5  
5 308 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 47,54 3,74 -1,46 5 5  
  302 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  303 kääsna DEX Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  304 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  305 kesvil Jade Anyway My Mercedes Elina Laakso ATT         HYL  
  309 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Elisa Liemola WECA         HYL  
  314 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  315 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä RAUMA         HYL  
  316 jackru Kusti Riikolan Poker Face Ülli Saar (EST)         HYL  
  318 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  320 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  321 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  322 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  323 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  327 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen EKK         HYL  
  328 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  313 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  
  319 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         POIS  

Medi 3, kello 17:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 348 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 36,12 4,93 -12,88 0 -12,88  
2 349 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 37,03 4,81 -11,97 0 -11,97  
3 361 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 37,65 4,73 -11,35 0 -11,35  
4 353 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 39,82 4,47 -9,18 0 -9,18  
5 345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 41,47 4,29 -7,53 0 -7,53  
6 329 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,66 4,27 -7,34 0 -7,34  
7 362 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 43,07 4,13 -5,93 0 -5,93  
8 358 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 35,41 5,03 -13,59 5 5  
9 330 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 48,27 3,69 -0,73 10 10  
  331 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  332 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK         HYL  
  333 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         HYL  
  334 auskel zalama Roayl Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  335 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  336 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  346 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  347 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAMSK         HYL  
  350 shelam Taika Mahoney's Zeta Jones Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  351 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  352 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  354 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  357 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  359 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  360 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  363 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK         HYL  
  355 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         POIS  
  356 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 09:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 43, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 404 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 35,69 4,85 -14,31 0 -14,31  
2 365 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 39,30 4,40 -10,70 0 -10,70 SERT-A
3 403 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 40,12 4,31 -9,88 0 -9,88  
4 416 belpag Noxy Eloisa Silhuetti Salome Slurink FPUKO 41,70 4,15 -8,30 0 -8,30  
5 405 borcol Gitta Piggyland's Up To Speed Dollie Ege Taliaru (EST) 36,66 4,72 -13,34 5 5  
6 397 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 41,22 4,20 -8,78 5 5  
7 402 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 43,45 3,98 -6,55 5 5  
8 423 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 44,37 3,90 -5,63 5 5  
9 426 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki WECA 44,64 3,88 -5,36 5 5  
10 369 shelam Kio Benjamin Elina Jalonen ATT 45,17 3,83 -4,83 5 5  
11 364 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 54,42 3,18 4,42 5 9,42  
12 370 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 36,24 4,77 -13,76 10 10  
13 376 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää ACTIV 40,39 4,28 -9,61 10 10  
14 407 auspai Minka Landzett Exoticebony Dis Mira Markkanen FPUKO 40,81 4,24 -9,19 10 10  
15 422 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 47,41 3,65 -2,59 10 10  
16 399 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 50,02 3,46 0,02 10 10,02  
17 425 auspai Dex Blackzone Crown Imperial Bror Svarfvar ATT 44,88 3,86 -5,12 15 15  
  366 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  367 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  368 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAMSK         HYL  
  372 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  374 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  375 borcol Naala Piggyland's Enya Sofia Stens PAWS         HYL  
  379 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  382 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  387 x-rotu Iina Iina Mira Markkanen FPUKO         HYL  
  389 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  395 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  398 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  401 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola KOTKA         HYL  
  406 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  408 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  409 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  410 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  412 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  413 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  414 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  415 kulnou Nelly Pammukan Vilinä Anu Seppänen FPUKO         HYL  
  417 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  418 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  419 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  427 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  428 auspai Varjo Saussurea Stop´n Think Kirsi Kauhaniemi YLÖKK         HYL  
  371 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW         POIS  
  373 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  385 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  386 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  400 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         POIS  
  421 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  424 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS