Kilpailu 16.11.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI 39,93 3,91 -8,07 5 5  
2 43 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 45,04 3,46 -2,96 5 5  
3 42 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA 36,21 4,31 -11,79 10 10  
4 26 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 45,18 3,45 -2,82 10 10  
5 46 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU 55,69 2,80 7,69 5 12,69  
6 22 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 50,81 3,07 2,81 10 12,81  
7 30 rhokoi Klara Vastakarva Klara Af Minos Kaisa Kosonen TAMSK 48,60 3,21 0,60 20 20,60  
8 40 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 73,95 2,11 25,95 15 40,95  
  23 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  24 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  25 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  27 belpag Acca Donatrix Xantanie-Amie Hannu Poutiainen TSAU         HYL  
  28 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  31 auskel Laser Walkabout Laser Sonja Paavola TSAU         HYL  
  33 x-rotu Narri Narri Päivi Paljakka RÄ-KÄ         HYL  
  34 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  35 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  39 auspai Manki Ounou Mahoton Maitotyttö Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  44 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU         HYL  

Mini 1, kello 12:25, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 69,48 2,24 21,48 5 26,48  
2 4 parson Bruce Batman Ida Tallqvist KISA 60,62 2,57 12,62 15 27,62  
3 8 jackru Martta Rippendall's Jewel Kristina Jokio WALAT 67,76 2,30 19,76 15 34,76  
  6 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  9 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  

Medi 1, kello 12:41, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Maria Mäkelä PCTEAM 45,27 3,45 -2,73 0 -2,73 LUVA
2 19 mudi Tuike Vimmatun Rinsessarakas Emilia Helminen KOOHO 44,54 3,50 -3,46 5 5  
3 17 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 57,21 2,73 9,21 5 14,21  
  15 shelam Kete Foxitar Discoremix Virpi Vesanen RATA         HYL  

Maksi 2, kello 15:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 36,38 4,70 -13,62 0 -13,62 SERT
2 75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 39,03 4,38 -10,97 0 -10,97 LUVA
3 74 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 40,57 4,22 -9,43 0 -9,43 SERT
4 69 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 45,59 3,75 -4,41 15 15  
5 67 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Pilvi Ekman ATT 46,01 3,72 -3,99 15 15  
6 76 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 54,86 3,12 4,86 15 19,86  
  72 engspa Sera Foogel Kiss Kiss Sanna Porola TAMSK         HYL  
  77 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  78 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  80 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  82 borcol Zeven Windanns Hampus Veronica Bache (SWE)         HYL  
  68 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         POIS  
  71 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT         POIS  
  73 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         POIS  
  81 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         POIS  

Mini 2, kello 15:53, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 49,60 3,45 -0,40 0 -0,40 SERT
2 49 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni ÄETSÄ 42,27 4,05 -7,73 5 5  
3 48 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 43,23 3,96 -6,77 10 10  
  54 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  55 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  53 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         POIS  

Medi 2, kello 16:12, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 42,86 3,99 -7,14 5 5  
  62 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  63 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         POIS  
  64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         POIS  
  66 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT         POIS