Kilpailu 16.11.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:49, tuomari Eija Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 kääsna Dex Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA 37,04 3,67 -3,96 0 -3,96 SERT
2 5 koohon Mindi Estaika's Fable Suvi Reini ATT 38,03 3,58 -2,97 10 10  
3 13 käävil Viivi Anyway Minnie Mouse Julia Hartman TSKK 46,22 2,94 5,22 5 10,22  
4 4 parson Bruce Batman Ida Tallqvist KISA 46,68 2,91 5,68 10 15,68  
  6 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  8 jackru Martta Rippendall's Jewel Kristina Jokio WALAT         HYL  
  9 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  10 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  11 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  

Medi 1, kello 12:14, tuomari Eija Berglund, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 mudi Tuike Vimmatun Rinsessarakas Emilia Helminen KOOHO 35,41 3,84 -5,59 5 5  
2 20 shelam Oona Taikarannan Lilian Heidi Pietilä PAHA 38,94 3,49 -2,06 5 5  
3 16 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Maria Mäkelä PCTEAM 58,84 2,31 17,84 10 27,84  

Maksi 1, kello 12:29, tuomari Eija Berglund, koirakoita 14, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 28,20 4,82 -12,80 0 -12,80 LUVA
2 42 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA 28,63 4,75 -12,37 0 -12,37 LUVA
3 26 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 33,77 4,03 -7,23 0 -7,23  
4 36 pitcol Inka Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT 37,54 3,62 -3,46 5 5  
5 33 x-rotu Narri Narri Päivi Paljakka RÄ-KÄ 41,34 3,29 0,34 5 5,34  
6 37 lappor Tiuku Iltahämyn Kesäleimu Heidi Nurminen TSAU 51,88 2,62 10,88 10 20,88  
  27 belpag Acca Donatrix Xantanie-Amie Hannu Poutiainen TSAU         HYL  
  30 rhokoi Klara Vastakarva Klara Af Minos Kaisa Kosonen TAMSK         HYL  
  31 auskel Laser Walkabout Laser Sonja Paavola TSAU         HYL  
  32 x-rotu Nemi Nemi Mari Hakkarainen TSAU         HYL  
  34 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  35 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Saana Lehtinen TSAU         HYL  
  38 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  43 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:17, tuomari Eija Berglund, koirakoita 8, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 32,39 4,26 -6,61 0 -6,61  
2 56 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 39,08 3,53 0,08 0 0,08  
3 57 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 43,11 3,20 4,11 5 9,11  
4 53 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 49,88 2,77 10,88 5 15,88  
  47 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  48 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  49 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni ÄETSÄ         HYL  
  55 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  

Medi 2, kello 13:40, tuomari Eija Berglund, koirakoita 4, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT 33,63 4,10 -5,37 0 -5,37 SERT
2 59 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 47,07 2,93 8,07 20 28,07  
  60 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Ida Tallqvist KISA         HYL  
  61 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Eija Berglund, koirakoita 9, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 borcol Zeven Windanns Hampus Veronica Bache (SWE) 27,71 4,98 -11,29 0 -11,29 LUVA
2 71 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 32,87 4,20 -6,13 0 -6,13 SERT
3 67 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Pilvi Ekman ATT 31,35 4,40 -7,65 5 5  
4 79 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 31,96 4,32 -7,04 5 5  
5 75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 29,62 4,66 -9,38 10 10  
6 70 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen TSAU 34,98 3,94 -4,02 10 10  
7 74 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 29,11 4,74 -9,89 20 20  
8 78 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 51,13 2,70 12,13 10 22,13  
  77 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  81 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         POIS