Kilpailu 16.11.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA 44,11 3,63 -3,89 5 5  
2 27 belpag Acca Donatrix Xantanie-Amie Hannu Poutiainen TSAU 45,98 3,48 -2,02 5 5  
3 28 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 39,25 4,08 -8,75 10 10  
4 41 mudi Rölli Abrandos Alezredes Marianna Riipi ATT 43,97 3,64 -4,03 15 15  
5 24 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 46,36 3,45 -1,64 15 15  
6 25 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 41,31 3,87 -6,69 20 20  
7 23 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 41,43 3,86 -6,57 20 20  
8 43 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 57,71 2,77 9,71 20 29,71  
9 40 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 73,89 2,16 25,89 15 40,89  
  22 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  31 auskel Laser Walkabout Laser Sonja Paavola TSAU         HYL  
  32 x-rotu Nemi Nemi Mari Hakkarainen TSAU         HYL  
  35 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  39 auspai Manki Ounou Mahoton Maitotyttö Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  42 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  45 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  

Mini 1, kello 10:31, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK 48,20 3,32 -1,80 0 -1,80 SERT
2 2 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 41,35 3,87 -8,65 5 5  
3 9 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 45,93 3,48 -4,07 5 5  
4 7 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 62,79 2,55 12,79 5 17,79  
5 3 kääsna Dex Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA 62,93 2,54 12,93 5 17,93  
  6 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  8 jackru Martta Rippendall's Jewel Kristina Jokio WALAT         HYL  
  10 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  11 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  12 tiispa Pimu Cessi-Can Wivian Kaisa Hallberg-Virtanen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:53, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 mudi Tuike Vimmatun Rinsessarakas Emilia Helminen KOOHO 42,09 3,80 -7,91 5 5  
2 17 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 60,23 2,66 10,23 5 15,23  
  14 lagrom Elma Nuxo Occhiata Osservata Minna Karlsson TSAU         HYL  
  15 shelam Kete Foxitar Discoremix Virpi Vesanen RATA         HYL  
  16 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  18 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  20 shelam Oona Taikarannan Lilian Heidi Pietilä PAHA         HYL  
  21 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:22, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 borcol Zeven Windanns Hampus Veronica Bache (SWE) 34,20 5,00 -15,80 0 -15,80 LUVA
2 81 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 36,44 4,69 -13,56 0 -13,56 SERT
3 73 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM 37,50 4,56 -12,50 0 -12,50 SERT
4 71 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 44,60 3,83 -5,40 0 -5,40  
5 69 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 38,50 4,44 -11,50 5 5  
6 77 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 40,26 4,25 -9,74 5 5  
7 76 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 46,90 3,65 -3,10 5 5  
8 79 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 40,19 4,26 -9,81 10 10  
9 70 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen TSAU 49,27 3,47 -0,73 15 15  
10 72 engspa Sera Foogel Kiss Kiss Sanna Porola TAMSK 55,87 3,06 5,87 15 20,87  
11 78 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 51,99 3,29 1,99 20 21,99  
  67 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Pilvi Ekman ATT         HYL  
  74 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  80 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  68 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         POIS  

Mini 2, kello 13:54, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 45,32 3,77 -4,68 0 -4,68 SERT
2 52 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 50,64 3,38 0,64 0 0,64  
3 56 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 56,89 3,01 6,89 5 11,89  
4 57 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 57,58 2,97 7,58 5 12,58  
5 47 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 56,65 3,02 6,65 10 16,65  
  48 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  49 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni ÄETSÄ         HYL  
  54 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  55 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  58 jackru Nella Toto's Tail's Hillary Clinton Niina Asikainen RAUMA         HYL  

Medi 2, kello 14:21, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU 42,50 4,02 -7,50 0 -7,50 LUVA
2 63 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 43,00 3,98 -7,00 0 -7,00 SERT
3 66 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT 45,47 3,76 -4,53 0 -4,53  
4 61 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 46,71 3,66 -3,29 5 5  
5 59 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 49,80 3,43 -0,20 10 10  
6 65 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU 57,35 2,98 7,35 15 22,35  
  60 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Ida Tallqvist KISA         HYL  
  64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         POIS