Kilpailu 16.11.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Eija Berglund, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK 55,35 2,89 5,35 0 5,35  
2 7 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 66,28 2,41 16,28 0 16,28  
3 12 tiispa Pimu Cessi-Can Wivian Kaisa Hallberg-Virtanen TSAU 95,58 1,67 45,58 10 55,58  
  2 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT         HYL  
  8 jackru Martta Rippendall's Jewel Kristina Jokio WALAT         HYL  
  9 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  10 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  11 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  

Medi 1, kello 10:29, tuomari Eija Berglund, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 cocspa Donna Raccoon`s Hot Kiss Mia Karlsson TSAU 64,09 2,50 14,09 5 19,09  
  14 lagrom Elma Nuxo Occhiata Osservata Minna Karlsson TSAU         HYL  
  15 shelam Kete Foxitar Discoremix Virpi Vesanen RATA         HYL  
  17 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         HYL  
  18 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  19 mudi Tuike Vimmatun Rinsessarakas Emilia Helminen KOOHO         HYL  
  20 shelam Oona Taikarannan Lilian Heidi Pietilä PAHA         HYL  

Maksi 1, kello 10:46, tuomari Eija Berglund, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 43,44 3,68 -6,56 0 -6,56 LUVA
2 42 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA 51,20 3,12 1,20 15 16,20  
3 22 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 62,70 2,55 12,70 5 17,70  
4 40 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 71,41 2,24 21,41 10 31,41  
5 36 pitcol Inka Stoorybook's Minerva Mcgonagall Anna-Reetta Kinnunen ATT 69,64 2,30 19,64 25 44,64  
  23 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  24 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  25 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  26 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta WECA         HYL  
  27 belpag Acca Donatrix Xantanie-Amie Hannu Poutiainen TSAU         HYL  
  28 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  33 x-rotu Narri Narri Päivi Paljakka RÄ-KÄ         HYL  
  34 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  35 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  37 lappor Tiuku Iltahämyn Kesäleimu Heidi Nurminen TSAU         HYL  
  38 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  39 auspai Manki Ounou Mahoton Maitotyttö Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  41 mudi Rölli Abrandos Alezredes Marianna Riipi ATT         HYL  
  44 irvspa Mette Catanka I Have A Dream Saana Lehtinen TSAU         HYL  
  45 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  46 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU         HYL  

Mini 2, kello 15:13, tuomari Eija Berglund, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 52,10 3,01 4,10 0 4,10  
2 56 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 44,84 3,50 -3,16 5 5  
3 52 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 54,10 2,90 6,10 5 11,10  
  3 kääsna Dex Hömpötin Daze´n´dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  47 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  48 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  49 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni ÄETSÄ         HYL  
  54 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  55 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  58 jackru Nella Toto's Tail's Hillary Clinton Niina Asikainen RAUMA         HYL  
  53 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         POIS  

Medi 2, kello 15:39, tuomari Eija Berglund, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen ATT 40,34 3,89 -7,66 0 -7,66 SERT
  65 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  64 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi ATT         POIS  

Maksi 2, kello 16:05, tuomari Eija Berglund, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 39,46 3,98 -8,54 0 -8,54 SERT
  75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  76 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA         HYL  
  77 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  78 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  80 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  82 borcol Zeven Windanns Hampus Veronica Bache (SWE)         HYL  
  68 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         POIS  
  74 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  
  79 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         POIS  
  81 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         POIS