Kilpailu 5.10.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:52, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 15, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 301 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 33,29 5,17 -23,71 0 -23,71 SERT
2 316 auspai Alwin Maise´s Flying Fireball Veera Sipilä ERTTI 46,95 3,66 -10,05 0 -10,05 LUVA
3 306 borcol BJ Something Like Black Jack Heidi Jaakkola TSAU 39,24 4,38 -17,76 5 5  
4 302 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA 37,11 4,64 -19,89 10 10  
5 308 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU 38,77 4,44 -18,23 10 10  
6 315 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 45,41 3,79 -11,59 10 10  
7 314 kulnou Nala Noudon Yard-Jolly Johanna Lehto WECA 57,00 3,02 0,00 10 10  
8 311 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 57,79 2,98 0,79 10 10,79  
  303 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6         HYL  
  304 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  307 walspa Sibelius Benton Break The News Astrid Sundström L-SSK         HYL  
  313 borcol Lego Saunajaakon Lamborghini Jasmina Mero ATT         HYL  
  317 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Mäkelä RAUMA         HYL  
  318 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         HYL  
  319 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  320 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT         POIS  

Mini 1, kello 12:23, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 57,16 3,01 0,16 5 5,16  
  104 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 12:35, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS 62,95 2,73 5,95 10 15,95  
  202 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  203 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  207 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 15:30, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 604 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 56,69 3,05 3,69 0 3,69  
2 605 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 57,97 2,98 4,97 0 4,97  
3 609 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU 57,27 3,02 4,27 10 14,27  
4 612 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 48,22 3,59 -4,78 15 15  
  601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  602 borcol Abbe Tronic Albert Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  607 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         HYL  
  608 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT         HYL  
  610 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  611 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  613 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  614 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  615 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA         HYL  
  616 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  617 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  618 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  603 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  

Mini 2, kello 16:02, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 403 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 52,23 3,31 -0,77 5 5  
2 402 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 54,67 3,16 1,67 5 6,67  
3 410 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä ERTTI 60,30 2,87 7,30 5 12,30  
  109 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  401 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  404 shelam Sinni Taimitarhan Kaunotar Pentti Salonen TAMSK         HYL  
  412 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU         HYL  
  406 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         POIS  
  413 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         POIS  

Medi 2, kello 16:21, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 504 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU 44,72 3,87 -8,28 5 5  
2 502 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 54,59 3,17 1,59 5 6,59  
  205 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  509 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  511 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  507 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         POIS