Kilpailu 5.10.2013 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:49, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 57,05 2,68 5,05 0 5,05  
2 104 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU 45,55 3,36 -6,45 10 10  
3 106 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 63,47 2,41 11,47 15 26,47  
  102 caiter Pele Garpin Ässä-Mix Suvi Laaksonen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 12:16, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 38,16 4,01 -13,84 0 -13,84 SERT
2 207 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,44 3,78 -11,56 10 10  
  201 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  202 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  
  203 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  204 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  

Maksi 1, kello 12:47, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 316 auspai Alwin Maise´s Flying Fireball Veera Sipilä ERTTI 43,02 3,56 -8,98 0 -8,98 LUVA
2 314 kulnou Nala Noudon Yard-Jolly Johanna Lehto WECA 46,25 3,31 -5,75 0 -5,75 LUVA
3 307 walspa Sibelius Benton Break The News Astrid Sundström L-SSK 55,10 2,78 3,10 5 8,10  
4 317 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Mäkelä RAUMA 33,62 4,55 -18,38 10 10  
5 303 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 35,58 4,30 -16,42 10 10  
6 306 borcol BJ Something Like Black Jack Heidi Jaakkola TSAU 41,84 3,66 -10,16 10 10  
7 319 borcol Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 35,77 4,28 -16,23 15 15  
8 318 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 40,08 3,82 -11,92 15 15  
9 313 borcol Lego Saunajaakon Lamborghini Jasmina Mero ATT 53,37 2,87 1,37 20 21,37  
  302 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  304 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  305 snauts Niña Seladys Nina Kauppi Kirsti Kauppi VAS         HYL  
  308 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  309 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  310 espves Justiina Bonachon Justina Niina Laine TSAU         POIS  

Mini 2, kello 13:36, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 405 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU 37,85 3,57 -4,15 0 -4,15 LUVA
2 403 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 37,97 3,56 -4,03 0 -4,03  
3 407 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 46,12 2,93 4,12 0 4,12  
4 404 shelam Sinni Taimitarhan Kaunotar Pentti Salonen TAMSK 39,93 3,38 -2,07 5 5  
5 410 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä ERTTI 50,53 2,67 8,53 5 13,53  
6 412 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 45,68 2,95 3,68 10 13,68  
  401 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT         HYL  
  402 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  

Medi 2, kello 13:55, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  205 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  501 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         HYL  
  503 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT         HYL  
  505 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  506 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta ATT         HYL  
  510 shelam Onni Amarantes Valentino Monika Lindström-Uuttu ATT         HYL  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 612 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 30,70 4,40 -11,30 0 -11,30 LUVA
2 615 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA 37,72 3,58 -4,28 0 -4,28  
3 616 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 41,17 3,28 -0,83 0 -0,83  
4 301 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 28,70 4,70 -13,30 5 5  
5 602 borcol Abbe Tronic Albert Sari Vähäniitty HAU 30,70 4,40 -11,30 5 5  
6 610 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW 34,89 3,87 -7,11 10 10  
7 614 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 38,06 3,55 -3,94 10 10  
8 604 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 48,18 2,80 6,18 5 11,18  
  601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  611 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  613 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  617 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  618 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  603 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  
  606 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen TSAU         POIS