Kilpailu 5.10.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 304 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 30,05 4,69 -16,95 0 -16,95 LUVA
2 303 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 33,41 4,22 -13,59 0 -13,59 LUVA
3 320 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT 42,52 3,32 -4,48 0 -4,48 SERT
4 309 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT 37,63 3,75 -9,37 5 5  
5 315 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 39,48 3,57 -7,52 10 10  
6 301 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 32,82 4,30 -14,18 15 15  
7 311 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 55,43 2,54 8,43 10 18,43  
8 317 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Mäkelä RAUMA 43,57 3,24 -3,43 20 20  
9 316 auspai Alwin Maise´s Flying Fireball Veera Sipilä ERTTI 47,44 2,97 0,44 20 20,44  
  302 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  306 borcol BJ Something Like Black Jack Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  312 borcol Boa Bearpon`s Black Boa Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  314 kulnou Nala Noudon Yard-Jolly Johanna Lehto WECA         HYL  
  318 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         HYL  
  310 espves Justiina Bonachon Justina Niina Laine TSAU         POIS  

Mini 1, kello 10:44, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH 41,21 3,42 -5,79 0 -5,79 SERT
2 107 shelam Pipa Halivaaran Kevään Ensi Kukkane Harri Aaltonen WUH 45,22 3,12 -1,78 0 -1,78 SERT
3 106 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 47,76 2,95 0,76 0 0,76  
4 103 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 32,59 4,33 -14,41 5 5  
5 105 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 57,55 2,45 10,55 5 15,55  
  104 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  108 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  111 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK         HYL  

Medi 1, kello 11:03, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 35,79 3,94 -11,21 0 -11,21 SERT
2 206 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 37,53 3,76 -9,47 0 -9,47 LUVA
3 201 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS 54,20 2,60 7,20 0 7,20  
4 207 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,86 3,45 -6,14 10 10  
  203 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  204 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  

Maksi 2, kello 13:22, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 612 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 42,92 4,12 -11,08 0 -11,08 LUVA
2 611 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 35,16 5,03 -18,84 5 5  
3 618 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 35,67 4,96 -18,33 5 5  
4 607 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 38,18 4,64 -15,82 5 5  
5 608 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT 38,22 4,63 -15,78 5 5  
6 614 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU 43,51 4,07 -10,49 10 10  
7 609 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU 47,57 3,72 -6,43 10 10  
8 616 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 53,52 3,31 -0,48 10 10  
  601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  602 borcol Abbe Tronic Albert Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  604 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  610 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  613 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT         HYL  
  603 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS  
  606 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen TSAU         POIS  

Mini 2, kello 14:07, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 48,44 3,65 -5,56 0 -5,56 LUVA
2 405 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU 51,42 3,44 -2,58 0 -2,58 LUVA
3 413 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 52,39 3,38 -1,61 0 -1,61 SERT
4 408 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 52,89 3,35 -1,11 0 -1,11  
5 403 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 52,46 3,37 -1,54 5 5  
6 406 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 55,64 3,18 1,64 5 6,64  
7 411 shelam Papu Halivaaran Kevään Sydänkäpyne Harri Aaltonen WUH 62,72 2,82 8,72 5 13,72  
8 407 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 63,51 2,79 9,51 5 14,51  
9 410 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä ERTTI 57,79 3,06 3,79 15 18,79  
  402 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  404 shelam Sinni Taimitarhan Kaunotar Pentti Salonen TAMSK         HYL  
  409 vlyter Kiti Lazydays Orient Express Niina Kotomäki WECA         HYL  
  412 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:33, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 504 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU 36,86 4,80 -17,14 0 -17,14 LUVA
2 506 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta ATT 39,28 4,51 -14,72 5 5  
3 502 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 51,49 3,44 -2,51 5 5  
4 503 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT 47,07 3,76 -6,93 10 10  
5 505 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 61,08 2,90 7,08 10 17,08  
  501 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         HYL  
  508 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         HYL  
  510 shelam Onni Amarantes Valentino Monika Lindström-Uuttu ATT         HYL  
  511 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  507 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         POIS