Kilpailu 5.10.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 käävil Viivi Anyway Minnie Mouse Julia Hartman TSKK 57,14 2,75 4,14 0 4,14  
2 111 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman TSKK 47,96 3,27 -5,04 5 5  
3 103 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 46,30 3,39 -6,70 10 10  
4 108 schipp Tapsa Bilgepump's Irwin Marjaana Korhonen ATT 50,34 3,12 -2,66 10 10  
5 107 shelam Pipa Halivaaran Kevään Ensi Kukkane Harri Aaltonen WUH 54,30 2,89 1,30 10 11,30  
6 106 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 56,71 2,77 3,71 15 18,71  
7 102 caiter Pele Garpin Ässä-Mix Suvi Laaksonen TSAU 59,62 2,63 6,62 15 21,62  
  105 gribru Pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  109 schipp Varpu Intopiukan Meegog Jenni Helander WUH         HYL  
  110 shelam Misty Carmylie Blue Mist Julia Valve TSAU         POIS  

Medi 1, kello 10:32, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,06 3,92 -12,94 0 -12,94 LUVA
2 206 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 45,15 3,48 -7,85 0 -7,85 LUVA
3 203 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Sabina Renwall TAMMI 41,67 3,77 -11,33 10 10  
4 201 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi VAS 58,74 2,67 5,74 15 20,74  
  205 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  

Maksi 1, kello 10:46, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 302 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA 37,48 4,19 -15,52 0 -15,52 LUVA
2 316 auspai Alwin Maise´s Flying Fireball Veera Sipilä ERTTI 47,43 3,31 -5,57 5 5  
3 314 kulnou Nala Noudon Yard-Jolly Johanna Lehto WECA 48,33 3,25 -4,67 5 5  
4 311 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 61,44 2,56 8,44 0 8,44  
5 318 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 41,02 3,83 -11,98 10 10  
6 305 snauts Niña Seladys Nina Kauppi Kirsti Kauppi VAS 65,77 2,39 12,77 0 12,77  
7 303 auskel Into Nallikallion Liidonlahja Karoliina Tuori AK-6 38,65 4,06 -14,35 15 15  
8 315 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU 42,37 3,70 -10,63 15 15  
  301 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  304 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  306 borcol BJ Something Like Black Jack Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  309 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  312 borcol Boa Bearpon`s Black Boa Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  317 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Mäkelä RAUMA         HYL  
  320 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT         POIS  

Mini 2, kello 15:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 412 papill Ebba Silkywind's Frida Girl Pamela Nylund TSAU 47,04 3,53 -8,96 0 -8,96 LUVA
2 406 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 53,85 3,08 -2,15 0 -2,15 SERT
3 407 cavspa Minni Artblen Lovely Minnie Mervi Vienonen-Frigård HARJA 59,02 2,81 3,02 5 8,02  
4 410 cavspa Lordi Oak*s Limousin Veera Sipilä ERTTI 60,49 2,74 4,49 5 9,49  
5 404 shelam Sinni Taimitarhan Kaunotar Pentti Salonen TAMSK 54,86 3,03 -1,14 10 10  
6 401 schipp Kata Bilgepumps Jakarta Sari Kurman ATT 61,23 2,71 5,23 15 20,23  
  403 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  405 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         HYL  
  409 vlyter Kiti Lazydays Orient Express Niina Kotomäki WECA         HYL  
  413 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         POIS  

Medi 2, kello 15:47, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 502 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 50,46 3,29 -5,54 0 -5,54 LUVA
2 508 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA 45,98 3,61 -10,02 5 5  
3 504 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU 47,64 3,48 -8,36 5 5  
  503 shelam Tinka Ninas Espresso Time Marika Kaukinen ATT         HYL  
  506 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta ATT         HYL  
  509 shelam Huurre Nappulavaaran Huurre Susanna Inkinen TASSU         HYL  
  510 shelam Onni Amarantes Valentino Monika Lindström-Uuttu ATT         HYL  
  511 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  501 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         POIS  
  507 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         POIS  

Maksi 2, kello 16:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 16, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 611 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 38,81 4,28 -17,19 0 -17,19 LUVA
2 612 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 45,40 3,66 -10,60 0 -10,60 SERT
3 605 bokser Jake U'nikatin Black-Jack Jonna Hakala ATT 49,28 3,37 -6,72 0 -6,72 LUVA
4 613 auspai Keke Diamond Bluff Idaho Anne Ala-Nissilä ATT 38,78 4,28 -17,22 5 5  
5 604 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 62,98 2,64 6,98 0 6,98  
6 607 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT 42,98 3,86 -13,02 10 10  
7 618 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 44,56 3,72 -11,44 10 10  
8 601 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 46,76 3,55 -9,24 10 10  
9 617 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 46,16 3,60 -9,84 15 15  
10 616 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 69,02 2,40 13,02 15 28,02  
  602 borcol Abbe Tronic Albert Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  608 porves Pimu Memoravel Mahti Pimu Siru Jouttimäki ATT         HYL  
  609 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  610 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  614 briard Jumpe Zhamanen Jumbardni Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  615 hovawa Luumu Karoonan Gianna Kaisa Laukkanen RAUMA         HYL  
  603 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         POIS