Kilpailu 8.9.2013 D kansainvälinen, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:50, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 23, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 32,60 4,66 -10,40 0 -10,40 CACIAG
2 75 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,95 4,61 -10,05 0 -10,05 Vara-CACIAG CERT
3 64 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU 33,12 4,59 -9,88 0 -9,88  
4 63 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 33,21 4,58 -9,79 0 -9,79  
5 89 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 35,49 4,28 -7,51 0 -7,51  
6 68 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 35,31 4,30 -7,69 5 5  
7 92 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,83 4,24 -7,17 5 5  
8 76 lappor Katla Pihlajamäen Fafnir Jenni Punttila KAT 48,75 3,12 5,75 0 5,75  
9 65 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 34,40 4,42 -8,60 10 10  
10 74 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 34,84 4,36 -8,16 20 20  
  61 borcol Victoria Johan On Läpiajo Petteri Väinänen COC         HYL  
  62 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  70 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  72 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  77 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  79 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  81 borcol Omie Decathlete's Galaxy Anu Niemi KKK         HYL  
  82 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  84 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  85 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Sami Salminen PIRKU         HYL  
  87 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  88 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  90 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  71 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         POIS  
  91 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  

Mini 3, kello 13:40, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 17, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 34,55 4,40 -8,45 0 -8,45 CACIAG
2 11 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 36,33 4,18 -6,67 0 -6,67 Vara-CACIAG
3 9 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 39,00 3,90 -4,00 0 -4,00  
4 100 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 39,09 3,89 -3,91 0 -3,91  
5 24 borter Pessi Ykkösturva Pretty Bessie Kristiina Metsälä VAS 40,53 3,75 -2,47 0 -2,47  
6 6 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 35,40 4,29 -7,60 5 5  
7 22 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 50,62 3,00 7,62 0 7,62  
8 17 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 51,40 2,96 8,40 0 8,40  
9 7 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 35,95 4,23 -7,05 10 10  
10 16 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA 51,72 2,94 8,72 15 23,72  
  2 kääsna Riina Afunique Ramotswe Johanna Suuronen ATT         HYL  
  10 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  14 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  18 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  20 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  26 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  27 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  3 kleins Sinda Noblefamily's Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         POIS  
  19 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 14:17, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 34,14 4,45 -8,86 0 -8,86 CACIAG
2 50 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA 35,42 4,29 -7,58 0 -7,58 Vara-CICIAG
3 52 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,21 4,20 -6,79 0 -6,79  
4 29 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 37,87 4,01 -5,13 0 -5,13  
5 45 shelam Riku Shet Up Mr Lovejoy Raija Småträsk ATT 39,97 3,80 -3,03 0 -3,03  
6 33 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 37,97 4,00 -5,03 5 5  
7 41 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU 43,33 3,51 0,33 5 5,33  
8 43 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen COC 44,18 3,44 1,18 5 6,18  
9 34 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 43,64 3,48 0,64 10 10,64  
  32 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  37 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  39 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  40 parson Kapu Pardonna's Athos Jari Valtonen TSAU         HYL  
  44 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA         HYL  
  54 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  55 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT         HYL  
  57 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  59 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  58 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         POIS