Kilpailu 8.9.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 31,64 4,93 -13,36 0 -13,36  
2 77 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 32,80 4,76 -12,20 0 -12,20  
3 69 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 32,09 4,86 -12,91 5 5  
4 89 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 35,06 4,45 -9,94 5 5  
5 80 borcol Tiitu Borderiinan Friida Heidi Suikki TSAU 37,78 4,13 -7,22 5 5  
6 75 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 38,71 4,03 -6,29 5 5  
7 71 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 31,34 4,98 -13,66 10 10  
8 61 borcol Victoria Johan On Läpiajo Petteri Väinänen COC 36,76 4,24 -8,24 10 10  
9 85 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Sami Salminen PIRKU 37,04 4,21 -7,96 10 10  
10 73 borcol Ritva Strömsfors Ritva Maria Miettinen TSAU 33,44 4,66 -11,56 20 20  
  64 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  66 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  70 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  72 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  74 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  76 lappor Katla Pihlajamäen Fafnir Jenni Punttila KAT         HYL  
  78 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  79 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  82 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  83 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  84 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  88 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  90 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  92 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  

Mini 3, kello 11:00, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 36,10 4,32 -8,90 0 -8,90  
2 7 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 39,36 3,96 -5,64 0 -5,64  
3 25 shelam Sissi Shet Up Light My Fire Carita Knapas ATT 43,65 3,57 -1,35 0 -1,35  
4 6 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 39,11 3,99 -5,89 5 5  
5 26 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 41,41 3,77 -3,59 5 5  
6 23 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 41,76 3,74 -3,24 5 5  
7 20 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 43,17 3,61 -1,83 5 5  
8 100 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 43,40 3,59 -1,60 5 5  
9 28 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU 45,69 3,41 0,69 5 5,69  
10 17 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK 52,71 2,96 7,71 0 7,71  
11 2 kääsna Riina Afunique Ramotswe Johanna Suuronen ATT 52,21 2,99 7,21 5 12,21  
12 13 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU 49,57 3,15 4,57 10 14,57  
13 14 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT 39,24 3,98 -5,76 15 15  
14 12 manter Lilo Hilmanter's Madeline Julia Åivo TSAU 41,54 3,76 -3,46 15 15  
15 19 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU 44,56 3,50 -0,44 15 15  
16 4 shelam Nelli Karvakedon Rinsessa Eija Soiniola ATT 50,94 3,06 5,94 10 15,94  
17 22 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 51,81 3,01 6,81 10 16,81  
  1 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  8 x-rotu Oona Oona Henna Nikkanen ATT         HYL  
  11 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  15 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  16 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA         HYL  
  18 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  24 borter Pessi Ykkösturva Pretty Bessie Kristiina Metsälä VAS         HYL  
  3 kleins Sinda Noblefamily's Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         POIS  

Medi 3, kello 11:45, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 34,27 4,55 -10,73 0 -10,73  
2 33 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 34,99 4,46 -10,01 0 -10,01  
3 47 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 35,46 4,40 -9,54 0 -9,54  
4 50 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA 37,11 4,20 -7,89 0 -7,89  
5 34 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 38,17 4,09 -6,83 0 -6,83  
6 60 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 46,53 3,35 1,53 0 1,53  
7 32 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 47,32 3,30 2,32 0 2,32  
8 52 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 37,83 4,12 -7,17 5 5  
9 35 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT 42,23 3,69 -2,77 5 5  
10 43 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen COC 44,08 3,54 -0,92 5 5  
11 51 shelam Pietari Dash'ing Charlie Chaplin Piritta Aatsinki ACTIV 38,57 4,05 -6,43 10 10  
12 44 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA 41,34 3,77 -3,66 10 10  
13 30 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 53,19 2,93 8,19 5 13,19  
  31 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  37 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  39 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  42 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  46 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  48 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  49 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  54 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  55 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT         HYL  
  59 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  38 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         POIS  
  58 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         POIS