Kilpailu 8.9.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 34,67 4,18 -10,33 0 -10,33  
2 20 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 38,84 3,73 -6,16 0 -6,16  
3 23 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 40,16 3,61 -4,84 0 -4,84  
4 13 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU 43,27 3,35 -1,73 0 -1,73  
5 22 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 46,08 3,15 1,08 0 1,08  
6 18 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 35,19 4,12 -9,81 5 5  
7 16 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA 43,00 3,37 -2,00 5 5  
8 5 jackru Edi Terrmite's Jet X Tiina Kontto ATT 45,36 3,20 0,36 5 5,36  
9 19 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU 46,09 3,15 1,09 5 6,09  
  1 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  7 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  15 borter Nippe Morrismini Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  17 käävil Totte Canmoy's Give Me A Hug Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  24 borter Pessi Ykkösturva Pretty Bessie Kristiina Metsälä VAS         HYL  
  25 shelam Sissi Shet Up Light My Fire Carita Knapas ATT         HYL  
  26 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  28 käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola-Wärn TSAU         HYL  
  100 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  3 kleins Sinda Noblefamily's Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         POIS  

Medi 3, kello 10:42, tuomari Martti Salonen, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 36,77 3,94 -8,23 0 -8,23 SERT-A
2 52 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 38,84 3,73 -6,16 0 -6,16  
3 44 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Veera Niemi KISA 40,73 3,56 -4,27 0 -4,27  
4 30 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 42,38 3,42 -2,62 0 -2,62  
5 57 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 38,39 3,78 -6,61 5 5  
6 48 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 48,68 2,98 3,68 5 8,68  
7 37 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 40,95 3,54 -4,05 10 10  
8 59 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 43,51 3,33 -1,49 10 10  
9 50 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA 43,83 3,31 -1,17 10 10  
10 47 shelam Tilda Funnytail Hot For Action Eeva Brockmann TSAU 43,38 3,34 -1,62 15 15  
  31 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  32 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  33 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  34 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  35 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT         HYL  
  36 espves Ali Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  39 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  42 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  43 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen COC         HYL  
  46 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  49 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  51 shelam Pietari Dash'ing Charlie Chaplin Piritta Aatsinki ACTIV         HYL  
  55 borter Voitto Flagstones I'm Super Riikka Martti ATT         HYL  
  60 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  

Maksi 3, kello 11:27, tuomari Martti Salonen, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 34,45 4,21 -10,55 0 -10,55  
2 89 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 37,01 3,92 -7,99 0 -7,99 SERT-A
3 64 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU 33,79 4,29 -11,21 5 5  
4 77 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 37,12 3,91 -7,88 5 5  
5 70 auspai Wii Hazelmoor Under Umbrella Laura Lehtismäki ATT 40,35 3,59 -4,65 5 5  
6 65 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 40,38 3,59 -4,62 5 5  
7 88 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 41,74 3,47 -3,26 5 5  
8 83 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 36,68 3,95 -8,32 10 10  
9 81 borcol Omie Decathlete's Galaxy Anu Niemi KKK 38,00 3,82 -7,00 10 10  
10 63 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 39,37 3,68 -5,63 10 10  
11 61 borcol Victoria Johan On Läpiajo Petteri Väinänen COC 40,24 3,60 -4,76 10 10  
12 68 borcol Valle Tending Vanguard Solveig Wilén LAW 39,51 3,67 -5,49 20 20  
  62 auskel Puma Cefeus Thunderbird Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  66 belpam Gia Flammeus Magic Magia Hanna Miettinen TSAU         HYL  
  71 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  72 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  73 borcol Ritva Strömsfors Ritva Maria Miettinen TSAU         HYL  
  74 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  75 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  76 lappor Katla Pihlajamäen Fafnir Jenni Punttila KAT         HYL  
  78 borcol Fliz Somollis Shannon Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  79 lagrom Viki Tulan Sorpresa Bianca Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  80 borcol Tiitu Borderiinan Friida Heidi Suikki TSAU         HYL  
  82 belpal Huuki Eloketun Aaroninparta Iiris Mäki-Jaakkola RAUMA         HYL  
  84 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  85 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Sami Salminen PIRKU         HYL  
  86 borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  87 borcol Flamma Cedar Flame For Eyewitness Solveig Wilén LAW         HYL  
  90 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  92 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  67 auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen P-HAU         POIS