Kilpailu 7.9.2013 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 11:45, tuomari Martti Salonen, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 54,06 2,68 4,06 0 4,06  
2 43 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 35,92 4,04 -14,08 5 5  
3 47 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Marjaana Salminen ATT 37,76 3,84 -12,24 5 5  
4 40 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA 35,95 4,03 -14,05 10 10  
5 41 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 46,14 3,14 -3,86 10 10  
6 44 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU 50,57 2,87 0,57 10 10,57  
7 21 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 43,19 3,36 -6,81 15 15  
8 32 x-rotu Iina Iina Mira Stenholm FORPK 46,14 3,14 -3,86 15 15  
9 27 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 63,40 2,29 13,40 10 23,40  
  22 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  23 parcol Doris Tireless Kisser"s Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  24 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  25 belpat Pinkki Flammeus Get Up Susan Suojanen TSAU         HYL  
  28 pitcol Astra Twilight Moon Mettle Melody Heidi Kemppainen HSKH         HYL  
  30 slapko Joiku Tunturituiskun Tulisielu Jani Harteva ATT         HYL  
  31 parcol Paavo Bristregal Point-Blank Piia Vaininen AST         HYL  
  38 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Taija Salokannel TSAU         HYL  
  45 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  46 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  48 porves Viikku Mountainhead's Sagres Degifford Marjo Saukkonen TSAU         HYL  
  49 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  34 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU         POIS  
  35 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         POIS  
  50 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         POIS  
  51 borcol Dao Glenda Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 1, kello 12:26, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 maltan Vanessa Grace Image Designed Trend-Setter Pia Laurila RÄ-KÄ 51,74 2,80 1,74 0 1,74  
2 13 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 44,30 3,27 -5,70 5 5  
3 5 borter Tamara Little Duck's Yoko Virpi Ullakonoja ATT 46,38 3,13 -3,62 10 10  
4 14 parson Lyyti Ratkiller Kissin' Dynamite Terhi Haukivaara FORPK 59,98 2,42 9,98 5 14,98  
  2 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  9 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS         HYL  
  3 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         POIS  

Medi 1, kello 12:53, tuomari Martti Salonen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi KISA 39,63 3,66 -10,37 0 -10,37 SERT
2 17 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK 47,78 3,04 -2,22 0 -2,22 LUVA
  16 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  18 x-rotu Kaapo Kaapo Tiina Herranen TSAU         HYL  
  19 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:51, tuomari Martti Salonen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ 43,11 3,36 -6,89 0 -6,89 SERT
2 72 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 36,47 3,98 -13,53 5 5  
3 74 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 46,88 3,09 -3,12 5 5  
4 86 pitcol Penni Salenan Moneypenny Sirpa Parikka ATT 50,24 2,89 0,24 5 5,24  
5 85 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Pilvi Ekman ATT 39,22 3,70 -10,78 10 10  
6 75 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA 43,68 3,32 -6,32 15 15  
7 76 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST 59,73 2,43 9,73 10 19,73  
8 88 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT 62,65 2,31 12,65 10 22,65  
  73 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  77 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  79 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  80 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  81 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  84 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  89 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  78 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen TSAU         POIS  
  82 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU         POIS  
  83 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         POIS  

Mini 2, kello 15:32, tuomari Martti Salonen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU 44,13 3,29 -5,87 0 -5,87 SERT
2 55 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 45,20 3,21 -4,80 5 5  
  53 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT         HYL  
  1 parson Niki Dominick Terhi Haukivaara FORPK         POIS  
  52 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         POIS  

Medi 2, kello 15:44, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT 35,40 4,10 -14,60 0 -14,60 LUVA
2 68 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA 38,11 3,81 -11,89 5 5  
3 62 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK 51,39 2,82 1,39 5 6,39  
4 63 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 53,20 2,73 3,20 5 8,20  
  59 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  66 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  60 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         POIS