Kilpailu 7.9.2013 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 37,73 3,98 -12,27 0 -12,27 LUVA
2 29 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Heidi Kemppainen HSKH 43,80 3,42 -6,20 0 -6,20 LUVA
3 41 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU 43,00 3,49 -7,00 10 10  
4 36 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT 61,86 2,42 11,86 0 11,86  
5 27 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT 62,62 2,39 12,62 5 17,62  
6 39 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT 40,71 3,68 -9,29 25 25  
7 42 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 67,59 2,22 17,59 20 37,59  
  20 isovil Ossi Sir Ascot's Stunning Onyx Juha Kujala TSAU         HYL  
  22 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  23 parcol Doris Tireless Kisser"s Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  24 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU         HYL  
  25 belpat Pinkki Flammeus Get Up Susan Suojanen TSAU         HYL  
  26 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  32 x-rotu Iina Iina Mira Stenholm FORPK         HYL  
  38 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Taija Salokannel TSAU         HYL  
  40 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  43 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  44 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  45 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  46 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  49 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  34 vehter Okko Wheatstone Orlando Anne Mähönen TSAU         POIS  
  35 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         POIS  
  37 lyhcol Peppi Lifedream Day Dawns Red Hanna Maines ATT         POIS  
  50 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         POIS  
  51 borcol Dao Glenda Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 1, kello 10:46, tuomari Martti Salonen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 parson Lyyti Ratkiller Kissin' Dynamite Terhi Haukivaara FORPK 51,21 2,93 1,21 0 1,21  
2 1 parson Niki Dominick Terhi Haukivaara FORPK 43,62 3,44 -6,38 5 5  
3 8 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU 54,50 2,75 4,50 5 9,50  
4 4 vlyter Roxy Ave Albico Bellatrix Anniina Luostarinen MYNSK 61,10 2,45 11,10 15 26,10  
  2 jackru Elvis Boldandbrainy Celeborn Tomi Närvänen TSAU         HYL  
  9 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS         HYL  
  11 lanhee Emma Queendogs Emma Tuulia Lehto LSKK         HYL  
  13 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  3 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         POIS  

Medi 1, kello 11:07, tuomari Martti Salonen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 52,94 2,83 2,94 15 17,94  
  15 kkette Aapo Qway's Friend Quinoa Veera Niemi KISA         HYL  
  16 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  17 kääsna Juri Julian Astronaut Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  18 x-rotu Kaapo Kaapo Tiina Herranen TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:25, tuomari Martti Salonen, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU 39,63 3,79 -10,37 0 -10,37 SERT
2 85 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Pilvi Ekman ATT 57,20 2,62 7,20 15 22,20  
  70 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         HYL  
  71 auspai Vappu Attic Angel's Coyote Witch Virpi Ullakonoja ATT         HYL  
  72 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  73 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  74 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT         HYL  
  75 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA         HYL  
  76 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST         HYL  
  79 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  80 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  81 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  84 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  87 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU         HYL  
  88 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT         HYL  
  89 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  78 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen TSAU         POIS  
  83 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         POIS  

Mini 2, kello 13:56, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  10 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU         HYL  
  54 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT         HYL  
  55 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  56 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  57 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  58 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  
  52 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         POIS  

Medi 2, kello 14:11, tuomari Martti Salonen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 shelam Onni Amarantes Valentino Monika Lindström-Uuttu ATT 72,20 2,08 22,20 10 32,20  
  59 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  62 kääsna Ripa Tristan Astronaut Pekka Nisukangas TSKK         HYL  
  63 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  65 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  66 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  67 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  68 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  69 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         HYL  
  60 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         POIS