Kilpailu 7.9.2013 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:10, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 käävil Maija Voyeror's Gossip Girl Mira Hakkarainen TSAU 40,82 3,33 -5,18 0 -5,18 SERT
2 9 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen KAS 32,79 4,15 -13,21 5 5  
3 13 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 41,79 3,25 -4,21 5 5  
4 1 parson Niki Dominick Terhi Haukivaara FORPK 37,76 3,60 -8,24 10 10  
5 14 parson Lyyti Ratkiller Kissin' Dynamite Terhi Haukivaara FORPK 45,06 3,02 -0,94 10 10  
  8 gribru pähkinä Pähkinä Nina Aalto TSAU         HYL  
  11 lanhee Emma Queendogs Emma Tuulia Lehto LSKK         HYL  
  12 kiihar Siiri Threecheers For Sweet 'n' Fugly Heidi Kursi LSKK         HYL  
  3 toyvil Doris Pudelpower`s Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         POIS  
  7 japchi Teddy Chinart Sergej Aleksandrovitsj Anna Ahola RÄ-KÄ         POIS  

Medi 1, kello 10:30, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 34,69 3,92 -11,31 0 -11,31 LUVA
2 18 x-rotu Kaapo Kaapo Tiina Herranen TSAU 52,97 2,57 6,97 5 11,97  

Maksi 1, kello 10:53, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 22, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Henriikka Eloluoto TSAU 38,63 3,52 -7,37 0 -7,37 LUVA
2 25 belpat Pinkki Flammeus Get Up Susan Suojanen TSAU 43,85 3,10 -2,15 0 -2,15 LUVA
3 40 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA 28,00 4,86 -18,00 5 5  
4 49 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT 33,08 4,11 -12,92 5 5  
5 43 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 30,11 4,52 -15,89 10 10  
6 24 borcol Pimu Oakmeadow Expected Friend Mia Hellstén TSAU 31,06 4,38 -14,94 10 10  
7 36 x-rotu Rolle Rolle Mervi Sainio ATT 45,72 2,97 -0,28 10 10  
8 20 isovil Ossi Sir Ascot's Stunning Onyx Juha Kujala TSAU 34,91 3,90 -11,09 15 15  
9 46 borcol Kuura Something Like Big Love Heli Räsänen RAUMA 38,78 3,51 -7,22 15 15  
10 47 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Marjaana Salminen ATT 41,36 3,29 -4,64 20 20  
11 38 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Taija Salokannel TSAU 46,83 2,90 0,83 25 25,83  
12 28 pitcol Astra Twilight Moon Mettle Melody Heidi Kemppainen HSKH 59,29 2,29 13,29 15 28,29  
13 42 pitcol Hoax Say Wuf Hidden Hoax Kirsi Leppälammi RÄ-KÄ 62,45 2,18 16,45 15 31,45  
  22 belpat Quro Flammeus Quick Silver Marja Aaltonen TSAU         HYL  
  23 parcol Doris Tireless Kisser"s Witch Hazel Merja Lemmetti RÄ-KÄ         HYL  
  26 isovil Niilo Sir Ascot's Stunning Axel Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  27 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         HYL  
  33 walspa Sibelius Benton Break The News Astrid Sundström L-SSK         HYL  
  39 parcol Malin High Jack Hoola Hoop Mirka Pekkalainen ATT         HYL  
  41 borcol Hutch Somollis Hjalmar Tiina Muros TSAU         HYL  
  44 auskel Ria Ria Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  45 bouvie Velho Exåress Xtraordinary Minna Tuominen TSAU         HYL  
  35 schape Rosy Puuparran Roosa Pirjo Kupiainen ATT         POIS  
  37 lyhcol Peppi Lifedream Day Dawns Red Hanna Maines ATT         POIS  
  50 borcol Sirkka Sirkka Anette Lindell TASSU         POIS  
  51 borcol Dao Glenda Elina Jänesniemi LAW         POIS  

Mini 2, kello 14:57, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 kleins Nape Thomdy Dom's Santino Henna Dufva ATT 50,61 3,08 2,61 0 2,61  
  55 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA         HYL  
  56 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  57 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  58 wecope Manu Casanova Terhi Lindroos TSAU         HYL  
  52 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         POIS  

Medi 2, kello 15:16, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  59 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel Saana Koivunen TSAU         HYL  
  63 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         HYL  
  65 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  66 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  67 shelam Jope Raivoroope Elsi Pulkkinen ATT         HYL  
  68 espves Naga Bonachón Morich Topi Mäkinen RAUMA         HYL  
  69 parson Neppi Juurusjärven Neppari Anne Lehtinen KISA         HYL  
  60 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         POIS  

Maksi 2, kello 15:35, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 lyhcol Donna Asandzan Cathella Riikka Heiskanen TSAU 44,27 3,52 -3,73 0 -3,73 SERT
2 86 pitcol Penni Salenan Moneypenny Sirpa Parikka ATT 49,23 3,17 1,23 0 1,23  
3 75 parcol Urho Topikan De Ville Marianna Vähä-Ettala RAUMA 45,84 3,40 -2,16 5 5  
4 74 siphus Polar Arctic Soul Sibir Shostakovich Taru Mäkelä ATT 53,89 2,89 5,89 0 5,89  
5 77 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 39,19 3,98 -8,81 20 20  
  72 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  73 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  79 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  80 dalmat Viski Caesands Irish Whiskey Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  81 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  84 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  85 auspai Luca Hazelmoor Roy Ramses Pilvi Ekman ATT         HYL  
  88 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT         HYL  
  89 borcol Fine Eyewitness Walk On Solveig Wilén LAW         HYL  
  70 auspai Zelda Drover's In A Nutshell Pia Laurila RÄ-KÄ         POIS  
  82 belpat Kiusa Foolproof Gift Of Gab Nea Oljakka TSAU         POIS  
  83 borcol Asta Ebba Päivi Samuelsson ATT         POIS