Kilpailu 12.10.2015 Startti, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 3 lanhee Inkeri Aila Erkkola TSKK 25,01 -23,99 0 -23,99  
2 7 lanhee Usko Tommi Kauko TSAU 25,20 -23,80 0 -23,80  
3 5 kleins Alma Matleena Riihonen ATT 25,40 -23,60 0 -23,60  
4 8 bologn Nanna Mervi Varpula Liedon koirakoulu 43,02 -5,98 0 -5,98  
5 4 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 22,36 -26,64 5 5  
6 1 tarupi Mysli Mari Virtanen MYNSK 28,31 -20,69 10 10  
7 2 bologn Tessa Mervi Varpula Liedon koirakoulu 48,71 -0,29 10 10  
  6 shelam Yoko Heidi Kohonen ATT 26,72 -22,28 0 -22,28 ULKOP
  9 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 28,13 -20,87 10 10 ULKOP
  10 tarupi Mysli Mari Virtanen MYNSK 47,05 -1,95 10 10 ULKOP

Medi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 schape Heta Janne Marjanen MYNSK 19,69 -29,31 0 -29,31  
2 5 parson Sky Mervi Juntunen TSAU 21,55 -27,45 0 -27,45  
3 13 shiba Dachu Taru Mäkelä ATT 32,25 -16,75 0 -16,75  
4 2 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 25,63 -23,37 5 5  
5 3 shelam Elsa Camilla Kandelin TSAU 26,28 -22,72 5 5  
6 6 isllam Dimma Riikka Väyrynen LSKK 38,60 -10,40 5 5  
7 1 auskel Tykki Marika Ruohonen ATT 36,45 -12,55 20 20  
  9 lyhcol Zorya Niina Manninen TSAU 20,29 -28,71 0 -28,71 ULKOP
  10 auskel Toka Tiina Selenius TSAU 21,01 -27,99 0 -27,99 ULKOP
  8 shelam Teppo Ella Kaijärvi TSAU 19,63 -29,37 5 5 ULKOP
  12 shelam Teppo Ella Kaijärvi TSAU 21,63 -27,37 5 5 ULKOP
  11 auskel Tykki Marika Ruohonen ATT 24,76 -24,24 5 5 ULKOP

Maksi, tuomari Jarmo Kumpulainen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 7 dalmat Vode Heidi Kohonen ATT 21,07 -27,93 0 -27,93  
2 3 holpal Taika Anni Petäjoki ATT 24,08 -24,92 5 5  
3 1 bokser Jykä Jonna Hakala ATT 37,35 -11,65 5 5  
4 2 auvsei Papu Tiina Kiviniitty   27,24 -21,76 10 10  
5 10 pirset Bastian Marika Tiittanen TSAU 28,64 -20,36 10 10  
6 6 borcol Cara Sessa Salmenoja LAW 30,45 -18,55 15 15  
7 5 pinser Rosi Eerika Bang TSAU 33,21 -15,79 15 15  
  8 mudi Stara Anni Petäjoki ATT 19,66 -29,34 0 -29,34 ULKOP
  9 pinser Rosi Eerika Bang TSAU 27,53 -21,47 5 5 ULKOP
  4 pirset Bastian Marika Tiittanen TSAU 26,07 -22,93 10 10 ULKOP