Kilpailu 18.9.2015 Epikset, Startti, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi] [Medi] [Mini]

Maksi, tuomari Jarkko Palm, koirakoita 13, ihanneaika 38 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 1 unkviz Lili Reea Viljanen TSAU 16,37 -21,63 0 -21,63  
2 9 tsepai Babe Viivi Visasalo TSAU 18,84 -19,16 0 -19,16  
3 12 silnou Oona Jonna Ruohonen ATT 20,90 -17,10 0 -17,10  
4 4 borcol Flap Jerry Stenberg TSAU 19,22 -18,78 5 5  
5 11 mudi Stara Anni Petäjoki ATT 25,19 -12,81 10 10  
6 3 parcol Tyyne Olivia Helin TSAU 25,91 -12,09 10 10  
7 6 walspa Sofi Essi Wellenius TSAU 32,72 -5,28 10 10  
8 7 holpal Taika Anni Petäjoki ATT 19,84 -18,16 15 15  
9 10 whippe Eicca Erja Linstedt ATT 38,65 0,65 20 20,65  
10 8 borcol Cara Sessa Salmenoja LAW 36,31 -1,69 30 30  
11 13 borcol Roc Janita Leinonen LAW 37,19 -0,81 35 35  
12 2 auskel Taku Sonja Paavola TSAU 14,88 -23,12 1000 1000 Ei sij.
  5 unkviz Lili Reea Viljanen TSAU       KESK  

Medi, tuomari Jarkko Palm, koirakoita 10, ihanneaika 38 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 9 espves Toto Liisa Haapsaari MYNSK 20,12 -17,88 0 -17,88  
2 7 shelam Elsa Camilla Kandelin TSAU 21,56 -16,44 0 -16,44  
3 3 shelam Sulo Jenna Tammisto TSAU 22,31 -15,69 0 -15,69  
4 10 tiiter Nuutti Heli Keski-Äijö TSAU 31,72 -6,28 5 5  
5 11 espves Lilli Saila Sovela TSAU 32,65 -5,35 5 5  
6 4 espves Nemi Anniina Luostarinen MYNSK 29,50 -8,50 20 20  
7 8 borcol MiG Janita Leinonen LAW 41,41 3,41 25 28,41  
8 12 espves Gimma Taru Ruohonen TSAU 15,53 -22,47 1000 1000 Ei sij.
  1 shelam Milo Christa Lundgren TSAU       KESK  
  5 shelam Milo Christa Lundgren TSAU       KESK Ei sij.
  2 isllam Dimma Riikka Väyrynen LSKK       POIS  
  6 koohon Ode Saana Nieminen ATT       POIS  

Mini, tuomari Jarkko Palm, koirakoita 13, ihanneaika 38 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 17,03 -20,97 0 -20,97  
2 3 kääpin Ion Miia Anttila ATT 18,10 -19,90 0 -19,90  
3 7 shelam Kiki Jessica Tiljander TSAU 19,44 -18,56 0 -18,56  
4 5 shelam Milli Barbro Lagerstam HANKO 19,62 -18,38 0 -18,38  
5 1 shelam Rudi Jessica Tiljander TSAU 20,00 -18,00 0 -18,00  
6 6 x-rotu Nipsu Tiina Tammi TSAU 22,06 -15,94 0 -15,94  
7 12 Pomeranian Missy Pamela Vahalahti ATT 28,57 -9,43 0 -9,43  
8 11 shelam Witzi Asko Jokinen TSAU 23,28 -14,72 10 10  
9 2 schipp Nixi Maria Salonen ATT 20,81 -17,19 25 25  
10 9 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 16,25 -21,75 1000 1000 Ei sij.
11 13 brater Nova Mervi Juntunen TSAU 24,40 -13,60 1000 1000 Ei sij.
12 8 gribru Igor Merja Tapola LSKK 25,00 -13,00 1000 1000 Ei sij.
13 10 x-rotu Nipsu Tiina Tammi TSAU 31,62 -6,38 1020 1020 Ei sij.