Kilpailu 21.4.2015 Startti-luokka, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Jari Lampinen, koirakoita 16, ihanneaika 28 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 18 kleins Alma Matleena Riihonen ATT 19,15 -8,85 0 -8,85  
2 13 cavspa Manda Barbro Lagerstam HANKO 20,70 -7,30 0 -7,30  
3 10 jackru Milo Kirsi Sundberg ATT 21,34 -6,66 0 -6,66  
4 8 käävil Urmas Kirsi Lindström ÅBSK 21,92 -6,08 0 -6,08  
5 15 pomera Missy Pamela Vahalahti ATT 22,39 -5,61 0 -5,61  
6 7 kleins Kamu Linda Jansen TSAU 25,58 -2,42 0 -2,42  
7 2 lanhee Kerttu Heli Roström ATT 25,56 -2,44 5 5  
8 3 parson Stella Oona Mäntysaari ATT 20,14 -7,86 10 10  
9 11 shelam Pilke Marja-Leena Järvenpää TSAU 23,47 -4,53 15 15  
10 5 kesvil Iina Erika Ventelä TSAU 26,38 -1,62 20 20  
11 14 mittel Lilo Laura Virtanen ATT 57,14 29,14 35 64,14  
12 1 shelam Pilke Marja-Leena Järvenpää TSAU 15,63 -12,37 1000 1000 ei sijoitu
13 16 parson Stella Oona Mäntysaari ATT 15,96 -12,04 1000 1000 ei sijoitu
14 17 lanhee Kerttu Heli Roström ATT 20,46 -7,54 1000 1000 ei sijoitu
15 19 kesvil Iina Erika Ventelä TSAU 18,01 -9,99 1005 1005 Ei sijoitu
16 9 lanhee Kerttu Heli Roström ATT 21,48 -6,52 1005 1005 ei sijoitu
  4 shelam Sulo Jenna Tammisto TSAU       POIS  
  6 shelam Kiki Jessica Tiljander TSAU       POIS  
  12 shelam Witzi Minna Koskinen TSAU       POIS  

Medi, tuomari Jari Lampinen, koirakoita 9, ihanneaika 28 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 espves Haba Sanna Laine RÄ-KÄ 16,36 -11,64 0 -11,64  
2 4 schape Hilda Kati Mäkelä TSAU 18,71 -9,29 0 -9,29  
3 7 shelam Elsa Camilla Kandelin TSAU 18,79 -9,21 0 -9,21  
4 2 espves Liinu Tuija Aarnio TSAU 19,69 -8,31 0 -8,31  
5 9 espves Lilli Saila Sovela TSAU 21,32 -6,68 0 -6,68  
6 3 snauts Ruska Marika Ruohonen ATT 22,56 -5,44 0 -5,44  
7 6 x-rotu Skrållan Åsa Rancken TSAU 20,19 -7,81 5 5  
8 1 snauts Luna Katja Koskinen TSAU 44,27 16,27 20 36,27  
9 8 snauts Luna Katja Koskinen TSAU 60,49 32,49 1010 1042,49 ei sijoitu

Maksi, tuomari Jari Lampinen, koirakoita 12, ihanneaika 28 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Wiksu Maria Lepänhaara TSAU 15,72 -12,28 0 -12,28  
2 10 belpam Oikku Jutta Salmi MYNSK 16,02 -11,98 0 -11,98  
3 2 whippe Mervi Tuomas Oksanen TSAU 17,06 -10,94 0 -10,94  
4 12 kksaks Demo Merja Valta ATT 17,20 -10,80 0 -10,80  
5 9 espves Inca Tuija Aarnio TSAU 18,71 -9,29 0 -9,29  
6 8 x-rotu Tico Eva Kajander TSAU 21,00 -7,00 0 -7,00  
7 4 borcol Veeti Jouni Suutari ATT 31,18 3,18 15 18,18  
8 7 whippe Ilo Hannele Lehtoranta TAMSK 38,16 10,16 10 20,16  
9 5 parcol Salsa Marja Lemmetti RÄ-KÄ 42,96 14,96 10 24,96  
10 1 x-rotu Daco Eva Kajander TSAU 64,14 36,14 50 86,14  
11 14 dalmat Ada Heidi Kohonen ATT 18,54 -9,46 1000 1000 ei sijoitu
12 13 borcol Veeti Jouni Suutari ATT 20,40 -7,60 1010 1010 Ei sijoitu
  3 tsepai Miiru Tia Lenkkeri LSKK       POIS  
  6 dalmat Pippa Tarja Helsi ATT       POIS ei sijoitu